1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Atilla, Çanakkale şehitleri anma töreninde
Başkan Atilla, Çanakkale şehitleri anma töreninde

Başkan Atilla, Çanakkale şehitleri anma töreninde

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümünü kutlama ve şehitleri anmak için düzenlenen törenlere katıldı.

A+A-

Diyarbakır’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutlama ve şehitleri anma törenleri düzenlendi. Hava Şehitliğinde düzenlenen törene, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan,  İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, mülkü erkan, şehit ve gazi yakınları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Çelenklerin Hava Şehitliği Anıtına bırakılmasıyla başlayan tören, daha sonra saygı duruşu, saygı atışı ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Öğrencilere hediyeler verildi

Hava ve kara şehitliğindeki şehit mezarlarına karanfil bırakılması ve duaların okunmasının ardından Başkan Atilla ve beraberindekiler, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezine geçti. Buradaki program, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla başladı. Programda öğrenciler arasında yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudu, ardından öğrencilere hediyeleri verildi.

Tiyatro oyunu sahnelendi

Törende askerler tarafından "Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz" konulu sunum gerçekleştirildi. Ardından Yenişehir Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, tiyatro oyunu sahneledi. Program, Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Korosunun dinletisiyle sona erdi.

Başkan Atilla, ardından şehit yakınları ve gaziler onuruna Kayapınar ilçesi Kaplan City Parkta verilen yemeğe katıldı.