1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BAL ligine 1 hafta ara verildi
BAL ligine 1 hafta ara verildi

BAL ligine 1 hafta ara verildi

DİYARBAKIR -BAL 1.Grup’ta maçlara bir hafta ara verildi. Aranın gerekçesi ise 1.Grup’taki maçların diğer gruplarla aynı tarihte tamamlanması gösterildi.

A+A-

Diyarbakır takımları geçen hafta oynadığı maçları kaybetmişti. Yolspor,kendi sahasında lider Mardin 47’ye 2-1 yenilirken,Bağlar Belediyespor da deplasmanda Hakkarispor Futbol Kulübü’ne 1-0 mağlup olmuştu. Bağlar Belediyespor 37 puanla ikinci sırada yer alırken,Yolspor ise 24 puanla 8.sırada bulunuyor.

Yolspor,Diyarbakır Süper Amatör Lig şampiyonu ile BAL’a çıkma/BAL’da kalma baraj maçı oynayacak.Bitime iki hafta kala 1.Grup’ta Van Başkale Gençlikspor ve Bingöl Çeltikspor takımlarının son 2 sırada yer alarak doğrudan küme düşmeleri kesinleşti.

1.Grup’ta Mardin 47,haftalar önce grubu lider tamamlayarak 3.Lig’e yükselecek takımların belli olacağı  Play-Off maçlarını oynamaya hak kazanmıştı. Statü gereği Mardin 47,Play-Off ilk aşamasında 2.Grup lideri ile karşılaşacak.

Bu maçı kazanması halinde 3.Lig’e yükselecek,yenilmesi durumunda 3.Grup-4.Grup eşleşmesinin mağlubu ile ikinci aşamada karşılaşacak. Play-Off’ta ilk 2 aşama sonunda kazanan takımlar 3.Lig’e yükselecek.