1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eroğlu’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret
Bakan Eroğlu’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret

Bakan Eroğlu’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne Ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu makamında ağırladı.

A+A-

1 milyar 70 milyon liralık 10 eserin açılış ve temel atma merasimine katılmak üzere kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, beraberinde Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bakan Eroğlu’nu ve beraberindekileri protokol kapısında karşıladı. Bakan Eroğlu, şeref defterini imzaladı. Daha sonra makama geçen Atilla ve Bakan Eroğlu, burada bir süre görüştü. Atilla, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla ilgili Bakan Eroğlu’na bilgi verdi.

Başkan Atilla daha sonra Bakan Eroğlu, Vali Güzeloğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal ile birlikte Dağkapı Meydanı'na geçti. Bakan Eroğlu, Başkan Atilla ve beraberindekiler, Dağkapı Meydanı'nda 1 milyar 70 milyon lira maliyetli 10 eserin açılış ve temel atma merasimini gerçekleştirdi, ardından çiftçilere “Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi” sertifikalarını verdi.

Ardından Bakan Eroğlu, Başkan Atilla ve beraberindekiler Dağkapı Meydanı'nda vatandaşlarla birlikte iftar açtı.