1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’da Üniversiteye hazır kurslarına yoğun ilgi
Bağlar’da Üniversiteye hazır kurslarına yoğun ilgi

Bağlar’da Üniversiteye hazır kurslarına yoğun ilgi

DİYARBAKIR- Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yoğun ilgi gördü.

A+A-

 Halk Eğitim Merkezi binasında toplam 17 sınıfta 514 mezun ile 225 lise son sınıf öğrencisi olmak üzere 739 öğrenci ile start alan Üniversiteye yetiştirme Kurslarında geçen yıl 185 öğrenciden 115’i Üniversiteye yerleştirildi. Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, kursiyerlere test desteğinde bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığının Yetiştirici ve Destekleyici Kurslar Yönergesi gereğince Bağlar Kaymakamlığı koordinesinde Bağlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Lise mezunu öğrencilere yönelik ücretsiz Üniversiteye hazırlık kursları başladı. Halk Eğitim Merkezi binasında toplam 17 sınıfta 514 mezun ile 225 lise son sınıf öğrencisi olmak üzere 739 öğrenci ile start alan Üniversiteye yetiştirme Kurslarına ilginin olması sevindirdi. YGS ve LYS’nin kaldırılmasının ardından yenilenen Üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık yapılan kurslar 25 öğretmen ile hafta içi ve hafta sonu düzenli olarak devam ediyor.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU KURSLARIMIZ SÜRÜYOR

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Umut Özekinci, Halk eğitim merkezi bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının hafta sonu Cuma, Cumartesi ve Pazar, Hafta içi ise Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe sabah ile öğle grupları olarak Bağlar Halk Eğitim Merkezi Binasında verildiğini söyledi.

KURSLARA YOĞUN İLGİ VAR

“Tamamen ücretsiz olarak verdiğimiz kurslara yoğun ilgi var. Gösterilen bu yoğun ilgi, geçtiğimiz yılki eğitim ve öğretim sezonunda 185 öğrencimizden 115’i üniversiteye yerleştirilmesinden kaynaklanıyor. Üniversiteye yerleştirme oranımız yüzde 62’dir. Diyarbakır Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Bağlar İlçe Kaymakamımız Sayın Tolga Toğan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fikret Elaltuntaş da kurslara yoğun destek veriyor. Öğrenci Velilerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Devamsızlık halinde velilerimizi SMS yoluyla bilgilendiriyoruz. Öğrencilere soru çözüm saatleri için zaman tanıyıp öğretmenlerimizle bir nevi etüt yapılıyor. Kurslarımıza devam eden öğrencilerimize önümüzdeki günlerde Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ücretsiz test dağıtacağız.” diye konuştu.