1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar'da müzik kursu başladı
Bağlar'da müzik kursu başladı

Bağlar'da müzik kursu başladı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi'ne bağlı faaliyet yürüten Kardelen Kadın Evi'nde müzik kursu başladı. Meslek edindirme projeleri kapsamında 60 kadın müzik eğitimi görecek.

A+A-

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi bünyesinde gerçekleştirilen meslek edindirme çalışmaları sürdürüyor. Yeni açılan meslek alanlarıyla mahallelilerin yüzünü güldüren Kardelen Kadın Evi, çalışmalarını kadınların artan ilgisiyle gerçekleştirmeye devam ediyor. Kadın evi, temel bilgisayar kursu, bilgisayarlı muhasebe, el sanatları, biçki-dikiş, iletişim ve diksiyon, kuaförlük kurslarının ardından şimdi de kadınlara müzik eğitimleri veriliyor. 6 ay boyunca devam edecek müzik eğitiminden sonra başarılı olacak Bağlarlı genç kadınlara yeni alanlar yaratılması amaçlanıyor.

Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Kardelen Kadın Evi çalışanlarından müzik grubu sorumlusu Dilek Alpaslan 3 ayrı bölümde eğitim vereceklerini söyledi. Altı aylık kurs eğitiminden sonra sertifikalarını alacaklarını dile getiren Alpaslan, “Bu ilk yapılan bir çalışma dolayısıyla çok önemsiyoruz. Katılımda çok iyi ve ayrıca 12 - 15 yaş arasında gelen genç kadınlarımız var. Onlara ayrıca özel bir grupta ders vermeye çalışıyoruz. Bu genç kadınlarımız kendilerini bağlamada geliştirmek istiyorlar. İleride güzel sanatlara gitmeyi düşünen genç kadınlara yönelik bir çalışma bu. Bu anlamda güzel sanatlar ve konservatuara gitmeyi hedefleyen kadınlarımız var” dedi.

Amaçlarının mesleki eğitim kurslarının ardından kadınları yeni alanlarla tanıştırmak olduğunu ifade eden Alpaslan, “Piyano, ses eğitimi ve bağlama kurslarımız var. Zaten duyuru yaptığımızda 15 ile 40 yaş grupları arasındaki kadınlara yönelik bir çalışma yapacağımızı belirmiştik. Ancak 12 ve 15 yaş arası kızların talebi yoğun olunca onları kurs kapsamına almaya karar verdik” diye konuştu.