1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar Belediyesi'nden yeşil alan atağı
Bağlar Belediyesi'nden yeşil alan atağı

Bağlar Belediyesi'nden yeşil alan atağı

DİYARBAKIR– Bağlar'da son üç yılda yeşil alanları artırmak için çalışan Bağlar Belediyesi, toplam 349 bin metrekare alanı kapsayan 38 park ve yeşil alanı vatandaşların hizmetine sundu.

A+A-

Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imar planında yeşil alan olarak ayrılan yerlere park, çocuk bahçesi, spor parkı yapımı ve mevcut alanların bakım, onarım ve korunması ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. 'Sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur' anlayışıyla hareket eden belediye, son üç yılda 19 parkın yapımını tamamlayarak halkın hizmetine sundu.

Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Sorumlusu Mervan Kaya, boş ve neredeyse çöplük olarak kullanılan birçok alanı park haline getirdiklerini belirterek, park yapım aşamasında halkın rahatlığını göz önünde bulundurarak en ince ayrıntısına kadar düşündüklerini ve özellikle kadın, çocuk, engelli vatandaşların en iyi şekilde yararlanabilecekleri çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bağlar Belediyesi'nin 1994 yılında kurulduğunu ifade eden Kaya, kurulduğu yıldan 2009 yılına kadar 19 adet parkın halkın kullanımına açıldığını ve bu yıllar arasında yeşil alan miktarının 228 bin 100 metrekare olduğunu kaydetti. Kaya, “Son üç yıl içerisinde 19 park daha yapılarak, 2012 yılında toplam 38 adet park ve yeşil alanımız olmuş oldu. Üç yılda yapılan parklarımızın toplamı ile yeşil alan miktarımız 349 bin metrekareye ulaşmıştır” dedi.

Kaya, “Şu anda yapımı devam eden Göletli Park, Engelsiz Yaşam Parkı, Sosyal Kent Parkı, Barış Parkı, Rihan 2 Parkı, 5 Nisan ve Şeyhşamil mahallelerimizdeki çalışmalarımızı da 2012 yılı sonuna kadar tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı düşünüyoruz” diye konuştu.Kaya, 2013 yılı programı dahilinde olan DSİ-1. Etap ve Alipınar Spor Kompleksi gibi alanlara ilişkin de projelerinin devam edeceğini söyledi.

 

(RB-RB-CC-Y)