1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi ne iş yapar?
Bağlar Belediyesi ne iş yapar?

Bağlar Belediyesi ne iş yapar?

DİYARBAKIR- Bağlar İlçesi Şeyh Şamil Mahallesi 661.sokakta gizemli bir olay meydana geldi.

A+A-

Sokak girişinde aniden kendi kendine oluşan çukur, mahalle ve sokak sakinlerini büyük tehdit altında bıraktı. Günden güne büyüyen ve 1 metre çap, 4 metre derinlik alanına ulaşan çukurun getirdiği tehdit karşısında sokak sakinleri durumu Bağlar Belediyesi’ne bildirdi.

Belediye yetkililerinin, sokak sakinlerinin, telefon ve dilekçeleriyle şikayetlerine rağmen aynı anda 4 insani bile yutacak büyüklük ve ciddi tehdit oluşturan gizemli çukuru görmeye bile gelmemesi şaşırttı. Bağlar Belediyesi’nin bu tavrı başka sokak sakinleri olmak üzere mahalleliyi çileden çıkarırken, vatandaş çareyi kendi yöntemiyle çöken bölgeyi vahşi yöntemle doldurmakta buldu. Belediyeye ateş püsküren sokak sakinleri, “Zaten iş yapmıyorlar, şimdi birde insanların ölmesi bile umurlarında değil. Maalesef suç bizde biz yanlış insanları başımıza seçtik, her türlü bela ve musibeti de hak ediyoruz. Biz Şeyh Şamil Mahallesi olarak Birsen hanıma diyoruz ki ‘Bırak git’. Eğer o halkın çağrısına rağmen o kutluğu terk etmiyorsa, halkın kalbinde değersiz bir şekilde kalacak ve zaten bir sonraki seçimde yerle bir olacaktır. Bizde hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

ŞEYH ŞAMİL 661’DE GİZEMLİ OLAY

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi 661. sokakta gizemli bir olay meydana geldi. Sokak girişinde geçtiğimiz hafta aniden ve kendi kendine oluşan 50 santim genişliğinde ve 2 metre derinliğinde çukur, görenleri şaşırttı. Kendi kendine büyüyen ve üzerindeki her şeyi yutmaya başlayan delik günden güne hem hacim olarak hem de derinlik olarak büyüdü. Sokakta geçmeye çalışan bir aracında lastiklerinden birinin söz konusu deliğin yanından geçmeye çalışırken delik çevresinin de çökmesi sokak sakinlerini iyice paniğe sevk etti.

BAĞLAR BELEDİYESİ UMURSAMADI

Delik ve çevresini tahta ve buçuklarla kendince engel koyan ve hemen Bağlar Belediyesi’ne haber veren sokak sakinleri, iddiaya göre; Belediye’nin umursamaz tavrıyla karşılaştı. Şikâyet ve dilekçesini arttıran vatandaşların bütün çabası belediye yetkililerin koltuklarından kalkmasına yetmedi.

VATANDAŞ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI

Durum karşısında ne yapacağını şaşıran ve üzerindeki parke taşlarını yutmaya başlayan ve günden güne genişleyerek 1 metre çapını geçen 4 metre derinlik alanına ulaşan çukur karşısında sokak sakinleri çareyi kendi yöntemleriyle halletmekte buldu. Sokak sakinlerini ve özellikle sokakta oynayan çocuklar için büyük tehdit oluşturan çukuru bulduğu toprak, kum ve benzeri şeylerle vahşi yöntemle dolduruldu.

BAĞLAR BELEDİYESİNE BÜYÜK TEPKİ

Deliğin üzerinin kapatılmasına rağmen sağlıklı bir görüntü vermemesi üzerine hala delik ve çevresinde insanlar geçmekten korkuyor. Bağlar Belediyesi yetkililerinin duyarsızlığından yakınan Şeyh Şamil Mahallesi sakinleri, “Zaten iş yapmıyorlar, şimdi birde insanların ölmesi bile umurlarında değil. Maalesef suç bizde biz yanlış insanları başımıza seçtik, her türlü bela ve musibeti de hak ediyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

AKAT’A BÜYÜK TEPKİ: BIRAK GİT

Bağlar Belediye Başkanı Birsen Akat’ın, halkın fakir fukaranın ve yetimin hakkının, Bağlar halkının hakkının bulunduğu o koltuğa yakışmadığını ve bir an önce bulunduğu koltuğu terk etmesi gerektiğini kaydeden mahalle sakinleri, “Biz Şeyh Şamil Mahallesi olarak Birsen hanıma diyoruz ki ‘Bırak git’. Eğer o halkın çağrısına rağmen o kutluğu terk etmiyorsa, halkın kalbinde değersiz bir şekilde kalacak ve zaten bir sonraki seçimde yerle bir olacaktır. Bizde hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.