1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Badminton Antrenörlük kursuna ilgi büyük
Badminton Antrenörlük kursuna ilgi büyük

Badminton Antrenörlük kursuna ilgi büyük

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da açılan Birinci kademe antrenörlük kursunda 80’in üzerinde kursiyer başvurarak rekor sayılabilecek bir ilke imza atıldı.

A+A-

Açılan kursa Diyarbakır’da birçok öğrenci ve antrenörün katılması badminton branşında atakların yapılacağının göstergesi olarak gösteriliyor.

Diyarbakır faaliyet gösteren Yay Spor Kulübünde bir çok branşta olduğu gibi badmintonda da alt yapı çalışmalarına başladıklarını dile getirdi. Kulüp Başkanı Günay Yay bu çalışmayla kalmayıp Badminton Federasyonu Milli Takım Antrenörü Zafer Şahin hocamıza verdiğimiz söz doğrultusunda en kısa süre içerisinde veteranlar da yarışmalara katılma sözü verdiklerini dile getirdi.

Konu ile ilgili konuşan Yay Spor Kulübü Başkanı Günay Yay; “Badminton dalında atağa geçmek istiyoruz. Sporun her dalında ve her alanda başarı elde etmek ve Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Dolayısıyla antrenörlerimiz Mehmet Yasin Çatak, Kenan Cennet, Güngör Çatak, Gülçin Sevinç ve diğer değerli çalıştırıcı arkadaşlarımızla bu işi daha ileriye götürmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımız sözlerini veriyoruz. Sporcu arkadaşlarımız büyük bir hevesle çalışmalarına devam ediyorlar” dedi.

Badminton kursunun açılmasında emeği geçenlere teşekkürü bir borç bildiklerini dile getiren Başkan Yay şunları söyledi; “Kursun ilimize kazandırılması ile hedeflerimize daha kısa sürede ulaşacağımıza inanıyorum. Büyük bir eksikliği gidermenin haklı sevincini yaşamaktayız.

Bu eksikliğin giderilmesinde pay sahibi olan Badminton il temsilcimiz Özgür Bey’e, bütün organizasyonu titizlikle yürüten Dicle Üniversitesi Besyo öğrencisi Cumali Dağtekin’ e, yer konusunda imkân sunan ve destek veren başta Dicle Üniversitesi Rektörü Talip Gül’e ve Dicle Üniversitesi’nin değerli idareci, öğretim görevlilerine ve ilimizde spora büyük önem veren Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e, Okul Sporları Şube Müdürü Erkan Göçmenoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Başarı için elimizden geleni yapacağız.”dedi