1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ankara’da 13 öğrenci zehirlendi
Ankara’da 13 öğrenci zehirlendi

Ankara’da 13 öğrenci zehirlendi

Ankara’da ortaokulda, bir öğrencinin doğum günü dolayısıyla velisi tarafından getirilen yaş pastadan 13 öğrenci zehirlendi.

A+A-

Olay, Yenimahalle Şehit Şahin Polat Aydın Ortaokulunda meydana geldi. İddiaya göre, okulun 5. sınıf öğrencilerinden birisinin doğum günü dolayısıyla velisi tarafından sınıfa yaş pasta getirildi.

Yaş pastadan yiyen öğrencilerden bir süre sonra karın ağrısı şikayeti gelmeye başladı. Çok sayıda 5. sınıf öğrencisi aynı anda rahatsızlanınca okula çok sayıda 112 Acil Servis ekibi çağrıldı. Okula gelen sağlık ekipleri, yaş pastadan zehirlendiği öne sürülen 13 öğrenciyi alarak, ambulanslarla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Hastanesi ve Yeni Mahalle Devlet Hastanelerine götürdü.

Durumu haber alan öğrenci velileri, telaşlı bir şekilde okula koştu. Öğrencilerin kaldırıldığı hastanelerin bilgisini alan veliler, çocuklarının durumunu öğrenmek için hastanelere gitti. Durumu araştıran polis ekipleri ise yaş pastayı sınıfa getiren veliyi ifadesini almak üzere karakola götürdü.