1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor ve Diyarbekirspor’a stad olayı yakışmıyor
Amedspor ve Diyarbekirspor’a stad olayı yakışmıyor

Amedspor ve Diyarbekirspor’a stad olayı yakışmıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın 2.ligdeki takımı Amed Sportif Faaliyetler ile 3.ligdeki takımı Diyarbakırspor tesis krizine girip bazı olayları yaşıyorlar.

A+A-

Her iki takımda hedeflerine kilitleneceğine ufak hesaplar peşinde. Amed Sf yönetimi,kendiside kiracı olduğu Seyrantepe kompleksinde maçlarını oynadığı stad için  mal sahibiymiş gibi Diyarbekirspor’dan kira istemesi ve bunun karşılığında yaptırımlar uygulaması kriz meydana getiriyor. 2 takımda ligdeki hedeflerini düyşünmüyorlar. Ufak şeylerin peşine düşüyorlar.

En son oynanan Diyarbekirspor-Sultanbeyli maçında Stad personelinin çekilmesi, Muhasebe ve Güvenlik odalarının kilitlenmesi ve misafir takım soyunma odasının sıcak suyunun kesilmesi ve bunun karşılığında TFF tarafından Diyarbakırsporun disipline sevk edilmesi skandal boyutlarındadır.

27 Yıllık bir geçmişe sahip Amedspor Kulübü ile Diyarbakırspor sonra Diyarbekirspor çok iyi ilişkiler içerisinde olmuşken son yapılanlar hele ki bu süreçte taraftarlar ve camialar arasında duygusal bir kopuşa sebep olmaktadır. Buna kimsenin hakkı ve cüreti olamaz. Sizler bu kulüplerde gelip geçicisiniz kurumlar kalıcıdır. Devletin malına bi şey ödemeyen Amed Sporrtif kulübü, başkasından nasıl ücret ister ki iyiki malı değil.