1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor maddi kaynak için yardım kampanyası başlattı
Amedspor maddi kaynak için yardım kampanyası başlattı

Amedspor maddi kaynak için yardım kampanyası başlattı

DİYARBAKIR - Amedspor maddi sıkıntıları aşmak için yardım kampanyası başlattı.

A+A-

Kulüp Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, ligde şampiyonluk yolunda ilerleyen Amedspor'un bir çok branşta ayakta kalabilemesi için bugüne kadar kendi imkanları ile yoluna devam etitiği vurgulanarak, gelinen noktada halkın desteğine ihtiyaç duyulduğu anlatıldı. Kent dinamiklerinden, Valilik, Belediyeler ve diğer STK'larda destek alınamadığı belirtilen açıklamada, taraftara yardım çağrısına destek vermeleri istendi.


Kulüpten yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde: "AMEDSPOR HALKINDIR HALKIN KALACAK şiarıyla takımımıza sahip çıkma zamanıdır, takımın gerçek sahipleri halktır onurlu halkımız takımımıza sahip çıkacaktır.


BUGÜN BİZİMLE AĞLAMAYANLAR, YARIN BİZİMLE GÜLEMEZLER

Sizlerin de bildiği gibi Amed Sportif Faaliyetler Kulübü; Futbol, Kadın Futbol, Kadın Voleybol, Tekerlekli Basketbol ve alt yapımızda 8 branştan mevcut U takımlarımızdan oluşan alanlarda sportif faaliyet göstermektedir. Genel olarak değerlendirdiğimizde sportif olarak kulüp bazında başarılı bir sezon geçirmekteyiz. Ülkedeki en popüler spor alanı olan futbolda A takımımız Türkiye Spor Toto ligi 2. Lig Beyaz Grupta 52 puanla liderin 5 puan gerisinde 3. sırada şampiyonluk iddiasını devam ettirmekte. Fakat sezon başından beri kendi imkanlarımız ve yarattığımız gelir kaynaklarıyla ayakta durmaya çalıştık. Yine herkesin bildiği gibi özellikle kent spor kulüpleri bulundukları ilin Valiliklerinden, Belediyelerinden, İş camialarından, Sivil Toplum ve Mesleki Örgütlenmelerinden veya Merkezi Hükümetin sağladığı belli fonlardan ve Spor Bakanlıklarının imkanlarından faydalanarak ayakta kalmaya çalışırlar.

Ülkemizde buna benzer birçok futbol takımı olduğunu bütün kamuoyu bilmekte ve takip etmektedir.
Bugün geldiğimiz süreçte Amed Sportif Faaliyetler Kulübü olarak yukarıda saydığımız imkan ve koşulların hiç birinden faydalanamaz durumdayız. Bizler de kentin takımı olarak ekonomik sıkıntımızı gidermek adına, Amedspora gönül vermiş ve sahiplenmiş halkımızdan destek almak istiyoruz.


Bugün burada yapılan başvurumuz sonucunda Diyarbakır Valiliği tarafından verilmiş 03.03.2017 tarihli Valilik oluru ve 2860 sayılı yardım toplama kanunun izin verdiği çerçevede 3 ay süresince verilen yardım toplama koşullarından oluşan, banka hesabı üstünden veya makbuz karşılığı nakdi yardım toplanması startını vermiş olacağız. Yapılan başvurularımız sonuçlanınca oluşacak SMS numaramızı da ileriki günlerde tanıtarak SMS ile yardım kampanyasını da başlatmış olacağız.


Bu vesileyle, bu açıklama sonrasında aşağıda yazılı banka hesap numaralarına Amedspor gönüllüsü halkımızın yapacağı ödemelerle gerekli desteği alacağımızı düşünüyoruz. Bu anlamda halkın takımı olan Amedspor’umuza gerek ilimizde, gerek bölgemizde, gerek ülkemizde ve gerekse yurt dışında yaşayan, kendini bu takıma yakın hisseden ve sempati duyan herkesin yapacağı nakdi yardımlarla destek olmasını istiyor ve bekliyoruz.
Sevgi ve Saygılarımızla


Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Derneği Yönetim Kurulu
AMED SPORTİF FAALİYETLER KULÜBÜ DERNEĞİ YARDIM HESABI
Banka Hesap No:
Türkiye İş Bankası Iban No: TR47 0006 4000 0018 3002 5552 50