1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alt Liglerin Sesi Oldu
Alt Liglerin Sesi Oldu

Alt Liglerin Sesi Oldu

2.Lig ve 3.Lig’den her hafta bir maçı naklen yayınlamasıyla dikkat çeken TRT Kürdi, bu sezon şu ana kadar 15 önemli karşılaşmanın yayınını gerçekleştirdi.

A+A-

Anlatımların  Kürtçe ve  Türkçe olması,yayınların hem Doğu ve Güneydoğu’da hem de batıda yoğun şekilde izlenmesini sağlıyor.

Gözardı Edilen Alt Liglerin Sesi Oldu

2008 yılında yayın hayatına başlayan TRT Kürdi, yayıncı kuruluşu olmayan alt liglerin sesi oldu. Her hafta 2.Lig ve 3.Lig’den bir maçı naklen yayınlayan  kanal,bu sezon şu ana kadar 15 karşılaşmayı futbolseverlerle buluşturarak önemli bir başarıya imza attı. Aynı zamanda Pazar akşamları 2.Lig,3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarının özetlerini ekrana getirip tartışmalı pozisyonların yorumlandığı  ve analizlerin yapıldığı programlara imza atan kanalın HD yayına geçmesi kaliteyi artırıp ilgiyi de beraberinde artırdı.

Türkiye’nin Diğer Bölgelerinde de Takip Ediliyor

Türkiye’de hem Kürtçe hem de Türkçe çift anlatım seçenekleriyle maç yayını yapan ilk kanal olan TRT Kürdi’nin sunduğu bu seçenek,canlı maç yayınlarının Doğu ve Güneydoğu’nun yanı sıra Türkiye’nin diğer bölgelerinde de izlenmesini sağlıyor. Maç yayınları için Doğu ve Güneydoğu’nun yanı sıra diğer bölgelerden,kulüplerden ve taraftarlardan talep geliyor.

Şampiyonluğu Etkileyecek Maç Naklen

TRT Kürdi, bu hafta yine önemli bir maçı canlı olarak ekrana getirecek. 3.Lig 2.Grup’ta şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren  Darıca Gençlerbirliği-Diyarbekirspor karşılaşması çift dilli anlatım seçeneği ile 10 Mart Cumartesi günü saat 15.00’da naklen yayınlanacak

Etiketler : , , ,