1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ALES İlkbahar dönemi başvuruları başladı mı?
ALES İlkbahar dönemi başvuruları başladı mı?

ALES İlkbahar dönemi başvuruları başladı mı?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) İlkbahar dönemi başvurularına start verildi. ÖSYM resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre ALES İlkbahar dönemi sınavı ise 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. İşte ALES İlkbahar dönem başvurula

A+A-

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için başvurular başladı. Binlerce aday tarafından merakla beklenen ALES başvurularına ilişkin açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. İşte ALES başvuru işlemleri ve ÖSYM tarafından yapılan açıklama...

ALES BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

2017 ALES İlkbahar Dönemi Başvuruları
 
2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES İlkbahar Dönemi) İlkbahar Dönemi Sınavı, 7 Mayıs 2017 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece İlkbahar Dönemi Sınavı) uygulanacaktır. Sınav saat 10.00'da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır.
 
Sınava başvurular, 15 - 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.  Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.
 
Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan Kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.
 
Adaylara saygıyla duyurulur.
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI
 
 ALES Başvuru Kılavuzu

ALES Aday Başvuru Formu

ALES Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu

ALES Başvuru Merkezleri Listesi