1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol istifa etti: 'Biz figüran olamayız'
Akyol istifa etti: 'Biz figüran olamayız'

Akyol istifa etti: 'Biz figüran olamayız'

Diyarbakır'ın BAL derbisi Kayapınar Belediyespor'un 3-0 galibiyeti sonrası, Yeni Diyarbakırspor kulüp Başkanı Bedirhan Akyol, hakemin yanlı ve taraflı bir tutum sergilediğini, söyleyerek "Bunun adına futbol demekten utanıyorum" dedi.

A+A-

Yeni Diyarbakırspor Kulübü başkanı Bedirhan  Akyol maç sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi "Oynanan karşılaşma asla futbol sınırları içerisinde olmadı,  futbolu kumpas oyunlarına kurban ettiler. Bu şartlarda artık futbolun içinde yokum" diyerek istifa ettiğini açıkladı..

Yeni Diyarbakırspor'un 22 yıllık mücadelesinde bugüne kadar sayısız maçlar oynadıklarını ifade eden Akyol, "Fakat bugün gördük ki futbolda adaleti sağlamaları gereken TÜFAD, ASKF ve TFF İl Temsilciliği resmen 3 lü bir kumpasla Yeni Diyarbakırspor'un sahada biçilmesi için herşeyi önceden ayarlamışlar. Hakemin maç içerisinde ki iğrenç  tutumu, futbolcularımızı çileden çıkaran yanlı  kararları, bu maçın sonucunun önceden tayin edildiğinin açık göstergesidir. Oyuncumuzun çenesini dağıtan, üstelik sarı kartı bulunan Kayapınarlı oyuncuya kartını gösteremeyen, futbolda adaleti dağıtamayan bir yerde mücadele etmenin bir anlamı yok. Biz asla 3-0 yenilgiye üzülmüyoruz, 5-0 da yenilebilirsin, fakat sahada futbol katliamı ile emeklerimizi çalan, yok edenlere karşı tepki olsun diye, bende 22 yıllık emeğimin üstüne bir çizgi çekerek bu iş daha fazla uzatmama kararı aldım. Kulüp başkanlığından resmen istifa ediyorum. Yazık günah, bizlerde bu kentin insanlarıyız, bu sonuç özellkle TÜFAD, ASKF ve TFF İl temsilcilerinin üçlü kumpasıdır.

Bizi kurban seçtiler amaçlarına da ulaştılar. Bundan sonra kendileri çalsın kendileri oynasın. Ligde kim çıkacak, kim düşecek şimdiden belirlenmiş. Kayapınar Belediye'nin önümüzdeki sene 3.ligde olacağını ben size şimdiden söyleyebilirim. Böyle çirkin oyunların döndüğü bir yerde asla futboldan bahsedemeyiz. Yeni Diyarbakırspor'un üstünü çizenlere sesleniyorum, Diyarbakır'da futbolu bitirdiniz, sizlerin yüzünden bu kent futbolda 1 adım ilerlemiyor. Yıllardır aynı insanlar yüzünden, kentin futboluna darbe indiriliyor. Biz bu oyunun figüranı olamayız." dedi.