1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aksu:Meşhur kadayıfçı Sıtkı Usta
Aksu:Meşhur kadayıfçı Sıtkı Usta

Aksu:Meşhur kadayıfçı Sıtkı Usta

Önceki gün Diyarbakır’a gelen İçişleri eski bakanı Abdülkadir Aksu, Diyarbakır’a her gelişinde uğradığı kadayıfçı meşhur Sıtkı Usta’da, hemşehrileri ve akrabalarıyla bir araya gelerek hasret giderdi.

A+A-

Uzun yıllar İçişleri Bakanı olarak ülkemize hizmet veren, kentimizin bağrından çıkardığı büyük devlet adamlarından biri olan Aksu, Diyarbakır’da bir dizi temaslarda bulundu.

Ardından adeta gelenek haline getirdiği ve her gelişinde ziyaret ettiği kadayıfçı meşhur Sıtkı Ustaya uğrayarak, hem kadim dostuyla hasret giderdi, hem de Sıtkı Ustanın tadına doyum olmayan kadayıf çeşitlerinden tattı.

 KALİTE TESADÜF DEĞİL, BİRYAŞAM BİÇİMİDİR 

Meşhur kadayıfçı Sıtkı Ustanın maharetli elleriyle hazırladığı birbirinden güzel kadayıf çeşitlerini, beraberindeki kalabalık bir grupla yiyen Aksu, bu vesileyle hemşehrileri ve akrabalarıyla da hasret giderdi. Müşterilerle sohbet eden ve görüş alış verişinde bulunan Aksu, şunları söyledi: ‘Artık sektörünün duayenlerinden olan, hijyen ve lezzet bakımından rakipsiz kadayıfçı meşhur Sıtkı Usta ve konusunda deneyimli ekibinin hünerli elleriyle hazırladığı kadayıf çeşitleri, ülkemizin dört bir yanında büyük rağbet görüyor. Tartışmasız bir marka haline gelen, kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeyen Sıtkı Ustayı ne kadar tebrik etsek o kadar azdır diye düşünüyorum. 


Eskiden tatlı siparişlerimizi Diyarbakır’dan verirdik. Sıtkı Usta’nın Ankara Çukurambar’da başkentlilerin hizmetine sunduğu 3 katlı muhteşem işletmesi, kısa zaman içinde Ankara halkının gözbebeği oldu. Artık hem Ankara’daki hemşehrilerimiz, hem de başkentliler tatlı siparişlerini ya bu işletmeye giderek veya ordan sipariş vererek temin edebiliyorlar. Biz Diyarbakırlılar için kuşkusuz gurur verici ve bir o kadar da sevindirici bir durum. 40 yıla yakın bir zamandır bizzat tanıdığım Sıtkı Usta, azimli, gayretli, titiz, maharetli ve son derece hijyene önem veren bir değerdir bizim için. Kendisinin bir sloganı var onu da sizinle paylaşmak istiyorum: ‘Kalite hiçbir zaman tesadüf değildir, Ona hep bilinçli ve uzun yıllar süren çabalar sonucu ulaşılır’. Evet gerçekten de, kalite tesadüf değildir, tam tersine bir yaşam biçimidir. İşini severek, özenle ve büyük bir gayretle yapmak, insanlara dürüst olmak şüphesiz birer erdemdir. 

150’ye yakın çalışanıyla adeta bir fabrika gibi insanlarımıza istihdam olanağı sağlayan, kentimiz ve ülkemiz ekonomisine katma değer katan Sıtkı Usta, bu yönüyle de takdir edilecek biridir. Kendisini yıllardır tanırım. Mesleğine adeta aşık biridir. Allah razı olsun bu güzel ilimize katkı sağlayan herkesten. Bu kadim kente ve ülkemize, taş üstüne taş koyan herkesten. Misafirperverliğiyle tanınan Diyarbakır’ın bir değeri haline gelen Kadayıfçı Usta, hizmet ve insanlığa önem verirken, asla ama asla paraya önem vermez. Türkiye’de bir marka haline gelen Sıtkı Usta’nın hizmette sınır tanımıyor seçkin personelini de ayrıca kutluyorum. Geleneksel konukseverliğimizin en güzel örneklerini sunuyorlar.