'ABD nabzı'

'ABD nabzı'

ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, ''Birlikte başarılı olacağımız konusunda hiçbir şüphem yok. Müttefiklerimiz güçlü olduğu zaman biz de güçlü oluruz'' dedi.

A+A-

Göreve yeni başlaması nedeniyle, bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Espinoza, Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda Diyarbakır Barosu ile Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) tarafından organize edilen etkinliğe katıldı.

BİRLİKTE BAŞARABİLMEK

Türkiye'ye 2 ay önce geldiğini ancak ülkeye yabancı olmadığını ifade eden Espinoza, şöyle dedi: ''Türkiye'de ilk kez görev yapıyorum. Ancak ülkeye yabancı değilim. Burada birçok tatil geçirdim. Türk insanının sıcaklığını ve misafirperverliğinin yanında, zengin kültürel tarihinize epey aşinayım. Ancak elbette bunlar Türkiye'de görev yapmaya karar vermekteki tek nedenlerim değil. Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası ilişkilerde artan stratejik ve güçlü rolü, ülkeyi her diplomat için çekici kılmaktadır. Ülkelerimiz arasında halihazırda var olan sağlam ittifakı, politik ve daha fazla ekonomik işbirliği ile geliştirmek, büyütmek için yardımcı olmaya istekliyim. Önümüzde birçok fırsat var. Birlikte başarılı olacağımız konusunda hiçbir şüphem yok. Müttefiklerimiz güçlü olduğu zaman biz de güçlü oluruz.''

Diyarbakır'ın surları ve yemeklerinden çok etkilendiğini ama en çok da ziyareti esnasında yaptığı samimi ve ciddi tartışmalardan etkilendiğini anlatan Espinoza ''Bugün bu konuların bazıları ile ilgili olarak konuşmak istiyorum. Türkçem hala kendimi istediğim gibi ifade edebileceğim seviyede olmadığı için tercümanımdan yardım isteyeceğim'' dedi.

Etiketler :