1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 12 Yaşındaki Sudenaz’ın hedefi Milli takım..
12 Yaşındaki Sudenaz’ın hedefi Milli takım..

12 Yaşındaki Sudenaz’ın hedefi Milli takım..

Enka Spor Yüzme Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan ve yıldızlar kategorisinde yarışmalara katılan Sudenaz Türker, bu güne kadar katıldığı yarışmalarda göstermiş olduğu başarı hocalarının taktirini kazandı.

A+A-

5 yaşında yüzmeye başlayan ve çeşitli yarışmalarda bir çok madalyası bulunan Sudenaz’ın hedefi Milli takım.

Geçen yıl Milli takım seçmelerini 0.05 saniye’ ile kaçıran Sudenaz Türker, günde 8 saat antreman yaparak, milli takım’a girmeyi hedefliyor. Ülkesine faydalı bir sporcu olmak istediğini belirten Sudenaz’ın en büyük destekcisi ise hocaları ve ailesi.

20180808_143645.jpg

İSTANBUL- Enka Spor Yüzme Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan ve yıldızlar kategorisinde yarışmalara katılan Sudenaz Türker, gelecek vadediyor. Yüzmeye başladığından bu yana kendisini sürekli geliştirmek için çok çalıştığını belirten Sudenaz, “Tek hedefim var ve oda milli takıma girmek” diye konuştu. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 Antremanda 6-8 saat arasında yüzdüğünü belirten Sudenaz Türker, “Yüzmeye 5 yaşında Enka Spor Yüzme Kulübünde başladım ve o zamandan beri yüzüyorum. Hocalarım ve ailem bana çok destek veriyor ve buda beni motive ediyor” dedi. Kurbağalama stilinde çok başarılı olduğunu ifade eden Sudenaz, “Geçen yıl Milli takım seçmelerini 0.05 saniye ile kaçırdım. Bu beni daha çok hırslandırdı. Şimdi günde 8 saat yüzerek, ülkeme ve milli takıma faydalı olabilmek için çalışıyorum” dedi.

20180808_143715.jpg

Enka Spor kulübü yüzme hocası Ayhan Koç ise, Sudenaz’ın güçlü bir fiziğe sahip olduğunu belirterek, “Çalışmaları umut vadediyor. Çok kuvvetli bir sporcu ancak gücünü iyi kullanırsa hedefine daha çabuk ulaşır. Sporcumuzun eksiklerini biliyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sudenaz’ın başarılı olacağına güvenim tam” dedi.

img-20180808-wa0004.jpg

Etiketler :