22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Ziya Doğan "Kimse Küme Düşmekten Bahsetmesin"

19 Kasım 2009 13:41
Ziya Doğan “Kimse Küme Düşmekten Bahsetmesin”
 
Evet geçen akşam Can Tv’de Spor Extra programına konuk ettiğimiz Suat Önenle Diyarbakırspor ile ilgili çarpıcı konular konuşuldu. Bunların en ilginci de A2 takımının Sivasspor deplasmanın da maçının oluşu ve A2 takımının bu maça bir gün önce gidip maça çıkması gerekirken üstelik Sivas Çakır Otelde rezervasyonları olduğu halde iptal ederek takımı gece saat 01.00’de yola çıkarmalarıydı. Yani Sivasta saat 14.00’te maçı olan takım gece 8-9 saat yol gidecek ve maça çıkacaktı. Maçı alırsınız almazsınız bu önemli değil önemli olan bu çocukların bir gün önceden gidip konaklaması gereken bir deplasmana kötü yol şartlarında gece yola çıkarak dinlenmeden maça çıkması. Sayın Önen böyle bir şey olmadığını A2 yöneticileriyle görüştüğünü ve geceyi Sivas Çakır Otel’de geçirdiklerini ifade etti ve isterseniz arayın adı geçen oteli teyit ettirin dedi. Bizde aradık aldığımız cevap Diyarbakırsporun bizde rezervasyonu vardı ancak bir gün önceden aradık bize gece yola çıkacaklarını o yüzden rezervasyonu iptal edin dediklerini öğrendik. Yani birbirinizden haberiniz yok. Böylemi Barışlar, Burhanlar, Abdullahlar çıkacak.
 
Programa telefonla bağlanan Ziya Doğan özellikle Basın ve kamuoyunda küme düşme konusunun konuşulmamasını ifade ederken bu konu takım üzerinde bir güvensizlik yapıyor. Malatyasporda çalıştığı dönemde de bu tür şeyler yaşadıklarını ifade eden Ziya Hoca orada da yerel basınla toplantı yaparak takımla ilgili düşme kelimesinin konuşulmamasını rica ettiğini bir yıl sonrada Avrupa kupalarında mücadele ettiğini ifade etti. Devre arasının hazırlıklarını şimdiden yaptıklarını ifade eden Ziya hoca eksiklerimizi biliyoruz yönetimde ki arkadaşlarla uyum içinde çalışıyoruz. Şansızlıklar yaşadığımızı herkes çok iyi biliyor yaşananlar olmasaydı şimdi ligde ilk 5 içinde olabilirdik dedi.
 
Öte yandan Sayın Önen Diyarbakırspor’da bazı hatalar yapıldığını hem yönetim hem de Teknik anlamda bu hataların farkında olduklarını ifade ederken. Transferde sıkıntılarımız oldu son anda yaptığımız transferler var. Ancak bu transferlerin kulübe maliyeti toplam 11 trilyondur demesi de ilginçti. Biz işin o boyutunda değiliz ki. 9 oyuncu maç başı alıyor yabancı oyuncuların ortalaması 550 milyardır gibi işlerle şu aşamada ilgilenmiyoruz. Bu adamların kaçından tam verim aldınız kaçı takıma faydalı transfer bizi bu ilgilendirir. İbrahim Ege ile sözleşme fesh edildi zaten gelişi bile yanlıştı. Mustafayı gören Musa Büyük nerde oynar bilen yok. Rask, Desire, Ümit Bozkurt, Eren Şen ve dahada yazabileceğim 5 oyuncu bu takıma ne verdi ki. Devre arasında en az 14-15 adam gönderip 4-5 nokta transfer yapılmazsa bu sefer basın değil ama Ziya Doğan Küme Düşmekten bahsetmek zorunda kalacak.
 
Ekonomik açıdan ne durumdayız sorusuna cevap veren Sayın Suat Önen şuana kadar 5-705 trilyon para harcadıklarını bu paraların 2.550 trilyonunun kulüp gelirleri 3.2 trilyonun ise yöneticilerin verdiği paralar olduğunu ifade etti. Yerli oyunculara yaklaşık 900 milyar borçları olduğunu personel maaşlarının ödenemediğini, gelirlerde temliklerin ve icraların devam ettiğini belirtti. Ama yinede Sayın Önen iyimserdi biz bu takımı düşürmeyeceğiz. 5-6 önemli yöneticimiz istifa etse de yedekten isim eklesek de sıkıntılarımızı biliyoruz ve gerekenleri yapacağız diyordu.
 
Kongre kararımız yok ve almayacağız. Yapılan açıklamalar çok talihsiz diyen Suat Önen mevcut bir yönetim iş başındayken yönetime talibiz açıklamaları doğru işler değildir böyle bir niyeti olan gelir bizimle görüşürdü ve paylaşırdı hem sponsorluk konusunda hem de destek konusunda kimse bize gelmedi. Basında çıkan haberlerde kulübümüzü kötü etkiledi dedi.
 
Projeler konusunda Diyarkart ve Diyar Store hayata geçti, Avea ile logo ve proje konusunda çalışmalarımız devam ediyor, Bilyoner şirketiyle anlaşmamızı yaptık bu projelerle kulübe en az yılda 2 trilyon gibi bir gelir elde edeceğiz dedi.
 
Evet, bu konuşulanlar hoş güzelde Diyarbakırspor yönetim anlamında büyük sıkıntılar yaşıyor. Biz iyi yönetiyoruz demekle olmaz icraat lazım, somut adımlar lazım. Kalan maçlardan en az 7 puan çıkarmak lazım. Yönetimin güven vermesi lazım. Bir yönetici başka öteki başka derse söylemler uygulamalar örtüşmese o zaman taraftar ve basın size güvenmez ve güvensizliğin sonu da hep olumsuzdur. Devre arasına kadar bekleyip göreceğiz taahhüt edilenler yapılmak zorunda. Madem kongre kararı yok bizlerde sizden ya başarı ya başarı bekliyoruz.
Bu yazı toplam 1967 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com