28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


ZİNCİRİN ZAYIF HALKALARI

28 Ağustos 2008 15:49
ZİNCİRİN ZAYIF HALKALARI
Hani bir söz vardır halk arasında da kullanılır; karakter, direnç, mücadele, duruş gibi konularda mukavemet göstermeyen adamlara zayıf halka deriz. Ya da en basit bir oyunu oynarken dahi takımın en yetersizi zincirin en zayıf halkasıdır ya işte böyle bir durumla karşılaştırmak istiyorum Diyarbakırsporu.
Önce yönetim bağlamında ele alalım bir zincirini ne kadar güçlü olduğu en zayıf halkasının sağlamlığına bağlıdır mantığıyla baktığımız zaman Diyarbakırsporda sezon başında zinciri oluşturanların ne kadar sağlam olduğu zaten ortaya çıkıyor. Yönetim içerisinde belli bir hiyerarşinin oluşmadığı çok az yöneticinin bu kulübün geleceği ile ilgili gerek ekonomik risklerde gerekse çalışmalarda yer aldığını geriye kalanlarında sadece ismen var olduklarını görüyoruz. Sorunun temeline baktığımız zaman birilerinin kurduğu ama başkalarının görev aldığı bir yönetim şeklinin sonuçları olduğunu sanırım herkes anlamıştır.
Asıl meselenin Yönetimin kendi erki ile oluşmadığı ve dışa bağımlı olması gelecekle ilgili bir programın ve ekonomik yapının olmayışı oluşan yönetim zincirinin ne kadar sağlam olduğu hakkında bilgi veriyor bizlere. Yapılması gerekenlerin en başında Önümüzdeki kongrede fedakarlık edebilecek hiyerarşiyi hazmedebilecek ekip çalışmasına uygun insanların bir araya gelerek her şeyden önemlisi bu kentte vizyon sahibi güvenilir insanların birlikteliği ile kurulacak bir yönetimin oluşturulmasıdır. Aralık ayında 26 kişiden oluşan ancak faal olarak 7-8 kişinin yönettiği bu kulüpte hep sorumluluğu ve fedakârlığı bu 7-8 kişi yaparken geriye kalanlar ya ortada yoktu ya da maçtan maça stada gelen ya da bir ziyaret olacaksa ortaya çıkan isimlerdi. Maalesef bu kentte hep deriz ya 1 milyar verenle bir trilyon verene aynı değeri veriyoruz bu yönetimde de 2,7 trilyonluk risklere imza atanlarla fotoğraf karesinde yer almaya çalışanlara da aynı değeri yine bizler verdik. Karşımıza çıkan sonuç şu Büyük kaptanlar fırtınalı sularda ortaya çıkar sakin ortamda herkes gemiyi yürütür risk almaya gelince ortaya çıkamayanlar sular durulduktan sonra ortalıkta boy göstermeye çalışırlar.
Diyarbakırspor Kartepe kampını çok sıkıntılı bir şekilde yaparken bu sıkıntılı ortamı giderebilmek için özellikle Kampta bulunan Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ, daha sonra yine kampa gelen Hakan Buğdaycı ve Serdar Çimen Diyarbakır’da yaşanan kriz ortamını kampa yansıtmamak için büyük uğraş verdi. Kampın dağılmayıp tamamlanmasında bu yöneticilerle beraber Menajer İsmet Yılmaz’ın büyük gayreti de unutulmamalıdır. Öte yandan kampın biteceği gün kendi alacağı olan paradan fedakârlık yaparak ödemenin Diyarbakırspor’a yapılmasını sağlayan Genel Kaptan Dr. Abdurrahman Yakut’a yine para süspansiyonu yapan Yöneticilerden İhsan Aydın’a da teşekkür etmek lazım varın gerisine de siz karar verin.
Bu yazı toplam 921 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com