24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır23 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir23 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,863
  %-0.49
 • Dolar
  3,0750
  %-0.41
 • Euro
  3,3451
  %-0.37
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Zıkkımın kökü!

11 Haziran 2016 Cumartesi 00:58


Farkında mısınız * dejavu girdabında * çırpınıp duruyoruz aylardır . Tüm yazılarımız ; çözüm , ölüm , gözyaşı , huzur ,barış , kınama ve üzüntü mesajları vs vs vs ...

Hergün yeniden yazmanın bir anlamı  yok gibi geliyor bana . Çünkü her yeni gün önceki günlerin tekrarı * zehir * tadında . Olmaz olaydı o tat.Sanki her gün birileri ağzımızın içine bir tutam * zıkkımın kökü* atıp kaçıyor.( Biz bu kadar saf ağzımız bir karış açık gezersek ve herşeye inanırsak , herkes her türlü şeyi atar ağzımıza. )

Ağzımızın içinde evirip çeviriyoruz bu zıkkımı da bir türlü tüküremiyoruz suratlarına . Ve ağzımıza atanlar dozu her geçen gün arttırıyor . Bizim susmalarımız , kabul edişlerimiz buna sebep oluyor aslında . 
# Zehire vücut tepkisiz kalırsa doz daha da arttırılır #
Bu vazgeçilmez bir dünya kuralıdır. Hiç bir kural dinlemeyen * zıkkımın kökü tüccarları * bu kuralı dinliyor her nedense ve her geçen gün daha da çığrından çıkıyorlar .

Anneler böyle kızıyor işte değerli okurlar  " zıkkımın kökü , cehennemin dibi ". Tüm bu argo esintisi için hepinizin affına sığınıyorum .
Kızgınken yazmayı tercih etmiyorum bilirsiniz.Sakinleşeyim , kelimelerim biraz yontulsun , can acıtmasın diye .Ama doldum , şiştim artık .Mübarek Ramazana girdiğimizden beri yaşananlara susamıyorum artık . DEJAVU demiştim ya yazımın başında ; geçenlerde anneler için kaleme aldığım bir yazım vardı , bugün onu paylaşsam sizlerle , gündeme tam oturacak . Nedense bu coğrafyada DEJAVULAR ; sadece dertlerde ,ölümlerde ve kirli oyunlarda yaşanıyor .

Millet DEJAVUYU ; sarayları , kraliyet soylarını hayal ederek yaşarken. Bizde  acaba " kaç bomba , kaç ölüm " diye yaşıyoruz .

Peki ne olacak bu durum ? Lakırdı çok ama icraat yok .En çok da yerel siyasetçi ve STK lara sitemim . Yeri geldiğinde "bizler halkın sesiyiz ,iradesiyiz " ara nağmeleri çekiliyor en yüksek tondan . TAMAM !! GÜZEL !!!. 

Halk ; maddi manevi huzur istiyor , bombalar ve ölümler istemiyor . Bu çok net bir istek .Bunu yapabilir misiniz ? Yapamazsanız ne olur ? İSTİFA MI ???
Benim dört çocuğum var ve buradan tüm annelerin sesi olarak konuşuyorum .Anneler çocuklarının otuz yıl sonrasını dahi düşünürler . Bu durum annelerde engellenemez bir dürtü . Fakat şu an bırakın otuz yılı beş dakika sonrasını dahi düşünemez bir haldeyiz ne kendimiz , ne  çocuklarımız , ne de diğer çocuklar için .
Ne için savaş , kim için ölüm ve nereye kadar bu zulüm annelere ? İlla bir tokat mı gerekiyor suratımıza , kendimize gelmemiz ve İNSANLIĞA DÖNMEMİZ İÇİN ?

Nuh tufanı mı lazım hasetlerimizde boğulmamız için ? Yoksa yer yarılıp hepimizi yutmalı mı ?Aslında yer yarılsa da toprak bile almaz bizi içine de tükürüverir .Her yer entrika , her yer plan , yalan ,dolan .
Bizler yaradılıştaki  * ruhun üflendiği * temiz toprak değiliz .Kimyamız ,özümüz ,sözümüz ,ruhumuz bozuldu . Işte bu yüzden toprak bile bizi içine kabul etmez dedim ya .

Şu dünyada ki hangi amaç , çıkar  bir ananın evladına akıttığı gözyaşına üstün gelebilir ? 
Evladı yitip giden anne ; evet nefes alır , yer ,içer ,belki tebessüm eder ama hep bir yanı eksiktir . Gözlerdeki umut ışığı sönmüştür .Sözde vardır lakin özde yoktur  O ANA .

Gelin üzerimizdeki ; hırs , kibir ,ego motifleriyle işlenmiş lanet olası zırhlarımızı çıkarıp atalım ve sadece kendimiz için değil anneler için ne yapabiliriz diye düşünelim .

###  Para ve güç hepimizin şiddetle arzuladığı iki sevgili .Bunları elde etmek için canları değil emeklerimizi harcayalım###

Bu yazı toplam 6959 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com