23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara13 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Zihinsel özürlü küçük çocukların konumu ahirette nasıl olacak?

08 Kasım 2013 Cuma 09:36

Geçen gün çok ağır zihinsel özürlü bir anne “çocuğum ağır zihinsel özürlü, ahirette konumu ne olacak, onun sorumluluğu var mı?” diye bir televizyonda konuşuyordu. Bende zihinsel özürlü çocuğu olan tüm annelere, küçük yaşta çocukları ölen tüm annelere bir müjde olarak bu yazıyı yazmak istedim. Zihinsel özürlü olan, ya da küçük yaşta ölen çocuklar ahirette bir Vildan olarak Allah tarafından tekrar yaratılırlar. Allah'ın dünyada yarattığı hiçbir şey kaybolmaz. Bu küçük çocuklar hiçbir günahları olmadığı için tertemiz, cennetlik yaratılmışlardır. Sadece bu dünyada zihinsel özürlü olanlar Allah tarafından uykuya alınmıştır ve ahirette uyanacaklardır. İşte ahirette uyanan bu çocuklar orada güzel bir insan olarak ailelerinin karşılarına çıkacaklar.

Zihinsel özürlü bir çocuğa annesi çok büyük bir şefkatle bakar, onu yıllarca çok büyük fedakârlıklarla büyütür. İşte bu imanlı anne ve baba çocuklarına ahirette kavuşacaktır. Allah Kuran'da müminlere cennette diledikleri her şeyi vereceğini şöyle bildirmiştir:

Adn Cennetleri; ona girerler, onun altından ırmaklar akar, içinde onların her diledikleri şey vardır. İşte Allah, takva sahiplerini böyle ödüllendirir. (Nahl Suresi, 31)

Zihinsel özürlü çocukları olan anne ve babalar, çocuklarını küçük yaşta kaybeden anne ve babalar, hepsi çocuklarının cennet için yaratılmış olduğunu bilsinler. Allah onlara hiçbir sorumluluk yüklemeden onları içinde sonsuza kadar içinde mutlu olacakları Adn cennetlerine kabul etmiştir. Bu yüzden Allah'a çok şükretsinler, hiçbir zaman isyan etmesinler, Allah'ın verdiği her hükme gönülden razı olsunlar. Allah'ın çocuklarını çok sevdiğini ve böyle ödüllendirdiğini bilsinler…

Kaynak:http://muminlerinyurducennet.blogspot.com/

Bu yazı toplam 3587 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com