26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Yönetimi bekleyen işler, işlerin beklediği yönetim

04 Temmuz 2011 Pazartesi 12:33

Bence de artık bu şeyleri bir tarafa bırakmak lazım. Görev bölümünde tabii ki yönetimin tasarufunda bir şey herkes bir  yere getirilebilinir. Uygunluğu bilenler, anlayanlar tarafından değerlendirilebilir, eleştrilebilinir ve ya övgü ile bahsedilebilinir.

22 Haziranda GGC (Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti) 'de düzenlenen basın toplantısında da Büyük Diyarbakırspor'u kurmadan, TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) 'ye ait borçların silinmesinden, yardım ve  destekten bahsedildi.

Daha önce Diyarbakırspor'un sorunlarından, problemlerinden çok konuştuk. Sorunlarından kurtulmuş, problemlerinden kurtulmuş, borçsuz, harçsız, şampiyonluğa oynayan, transfer yapabilen bir Diyarbakırspor için, Büyük Diyarbakırspor için çok farklı bir yönetim gerekliydi, o yönetim oluşmadı. Bu yönetim oluştu. Bu yönetim de bizim yönetimimizdir. Yapabileceği şeyleri artık söyleme zamanı gelmiştir. Büyük Diyarbakırspor'dan, tüm borçları silinmiş bir Diyarbakırspor'dan bahsetmek çok gerçekçi değil. 'Orta halli bir Diyarbakırspor' , 'Az borçlu bir Diyarbakırspor' daha gerçekçi geliyor.

'Geçici başarılara Diyarbakırspor'u feda etmeyeceğiz. Bugüne kadar yaratılması arzu edilmeyen, bu yönde kurumsal çalışma yapılmayan kurumsal bir yapıyı oturtunc aya kadar şampiyonluk gibi bir hevese hesapsız paralar harcayarak ne kendimizi, ne de Diyarbakırspor taraftarını kurban etmeyeceğiz. Kurumsal gelir kaynakları olan ve gerçek bir profesyonel kulüp yapısını oturttuktan sonra bizler olsak da olmazsak da başarıların zaten kendiliğinden geleceğinin bilerek hareket edeceğimizin sözünü vermek istiyorum.' demişti Edemen. Ve yine hep birlikte kolları sıvamamızın zamanıdır demiş. Tabii ki bir başkanın, bir yönetimin halktan, taraftarlardan, mülki amirlerden, milletvekillerinden bazı şeyler istemesi kadar doğal bir şey yok. Ama sayın Edemen unutmamalı ki bir yere gelen başkan, yönetici bunları istemeden kendisi ve yöneticilerinin bir şeyler yapması gerekiyor. Bir şeyler yapmadan halktan, taraftarlardan, mülki amirlerden, milletvekillerinden bir şeyler alacağına inanmıyorum. Ne borçların silinmesine ne de ''Büyük Diyarbakırspor''a inanmıyorum.

Diğer olumlu ve müttevani bir açıklaması, mantıklı açıklaması yerli futbolcu ve yerli hocalarla başlama açıklamasıdır. Diyarbakır'da 200 civarında diplomalı teknik adam, antrenör vardır. 15 kadar teknik adam A lisanslı, diğerleri B lisanslı ve amatör lisanslı hocalarımızdır. Bunların ön plana çıkmama nedeni henüz bir Celal Doğan'ımızın olmayışıdır. Sayın Edemen'in Celal Doğan olmazsa bile bu konuda aklı selim, makul ve mantıklı karar vereceğine, çevresinin etkisi altında duygusal karar vermeyeceğine, Nafiz Bedirhanoğluyla birlikte en doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse de şuanda Diyarbakırspor teknik direktörlüğünü yapabilecek diploma ve deneyim-bilgi sahipliğinde zaten 3-5 kişi var.

DİPFUD (Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği) olarak, bünyemizde çok değerli hocalarımızı taşımaktayız. Tek amacımız Diyarbakırspor'u iyi yerlere getirmektir. Üzerimize düşen ne varsa hazırız. Yeter ki açık, şeffaf, samimi olalım, önyargıyla, dedikodularla, kafakol ilişkileriyle hareket etmeyelim.

Sezar'ın hakkını Sezar'a verme zamanı geldi geçti diye düşünüyorum. Zaman haklılığımı bana ve herkese gösterecektir diye düşünüyorum.

Bu yazı toplam 4850 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com