1. YAZARLAR

  2. Berat ASLAN

  3. Yine HÜSRAN
Berat ASLAN

Berat ASLAN

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yine HÜSRAN

A+A-

Diyarbekirspor maalesef hafta sonu oynanan karşılaşmada yine taraftarlarını üzdü. Play-Off'ta başarılı olamama geleneğini bu karşılaşmada da devam ettirdi. Diyarbekirspor takım olarak maça yoğunlaşmadı.

Ofspor bu karşılaşmada bizden daha çok istedi ve daha çok galibiyet peşinden koştu. Her ne kadar Ofspor ilk golü bulduktan sonra Diyarbekirspor beraberliği yakalamak için ataklarını sıklaştırsada beraberlik golünü yakaladıktan sonra o istediği o mücadeleyi maç boyunca gösteremedi. Sahada takım oyunu diye birşey göremedik, bir kent bu kadar inanmışken malesef yine herşey fiyasko oldu. Forvet oyuncularımızdan Emre Aktaş ve Tunç Behram final maçında ne yaptı soruyorum, daha istekli daha arzu bir futbol ortaya koyamazmıydılar sürekli kendilerine top atılmasını beklediler. Kendilerine atılan her topu pas vermek yerine adam geçmeye kalktılar ve neyazık ki topu hep kaptırdılar. Kaptırılan her top kalemizde tehlike yarattı. Diyarbekirspor teknik direktörü Namık Altunsoy malesef oyunu iyi çözemedi takım orta saha yokmuş gibi oynadı. Sürekli defanstan ileriye hücum hattına top atmaya çalıştılar malesef bunda da başarılı olamadılar.


Olmayan kanat oyuncularımız, Emre Aktaş ve Tunç Behram'a yeterli ortaları açamadılar. Orta saha ve defans arasında hiçbir ilişki göremedim, ayağına top gelen her futbolcu topu biran evvel uzaklaştırma çabası içinde oynadı. Daha dikkatli daha kurgulu bir oyun anlayışı içinde oynayabilirdik ama malesef bunu başaramadık. Play-off'larda şansımız tutmuyor mutlaka bir şanssızlık oluyor bu işi Play-off'lara kalmadan bitirmek lazım. Olan her zamanki gibi taraftarlara oldu kimi üzüntüsünden ağladı kimi tekrar aynı ligde mücadele etmenin üzüntüsüyle evine döndü. Başkan Fevzi İlhanlı'yı unutmamak lazım bu takıma en zor günlerinde sahip çıktı destek oldu ne yazık ki herşey Fevzi İlhanlı'da bitmiyor..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT