1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Yine Bana Hüsran!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yine Bana Hüsran!

A+A-
Geçen sezon Diyarbakırspor'da bazı akıl hocaları kendi çıkarları için 
kulüp başkanına yalan, yanlış bilgi vererek ve o da bu yanlışlara ortak olarak hem ligde hemde Playoff'ta,  avucumuzun içinde olan Şampiyonluk bir anda uçup gitti. Yani koca bir sezonun emeği hüsranla bitmişti.Bununla birlikte koca bir sezon hem Taraftaların verdiği emek hem de başkanın  harcadığı onca paralar uçup gitti ve maalesef Şampiyonluk bir başka bahara kaldı.
 
GELELİM BU SEZONA
 
Sezon başında Diyarbakırspor kulüp başkanından şunu yapmasını beklerdik, şapkasını önüne koyup geçmişte yapılan yanlışlar ve hatalardan  ders çıkarması ve aynı yanlışlara düşmemek için gerekli önlemleri alması gerekirdi ama malesef tam aksine aynı hataları bir kez daha devam ettirdi ve sezon başında transfer yetkisini Teknik direktör Fetih Çokkeser'e bırakarak sözde Şampiyon bir takım kurdu ama gelin görünki yapmış olduğu fiyasko transferler nedeniyle ligin ilk yarısı hüsranla bitti.
 
LİGİN İKİNCİ YARISINDA TARAFTALARIN BEKLENTİSİ
 
Gelelim ligin ikinci yarısına Diyarbakırspor taraftarları kulüp başkanından takımda eksik olan mevkilere sağlam transferler yapıp ligin ikinci yarısına iyi başlayıp ligin ilk yarısında yönetimin ve teknik heyetin yapmış olduğu yanlışlar yüzünden Şampiyonluk kaçmıştı bari enazından  Playoff'a kalıp burada Şampiyon olmaktı.
 
SANCAKTEPE'DEN FUTBOL DERSİ
 
Diyarbakırspor Ligin ikinci yarının ilk maçında aldığı ceza nedenile kendi evinde seyircisiz oynadığı maçta Sancaktepespor karşısında  90 Dakika boyunca sporculara sahada hiç bir varlık güsteremedi, hani bir söz vardır tel tel dökülmek ancak buna denir.
Oynadığı oyun ne yazikki ileriki haftalar için ne bana ne de taraftalara umut verdi. Kanepede oturanlar hem hakemle hem de rakip takım sporcularıyla dalaşmaları ve kulağa hiçte hoş gelmeyen sözlerin sarf etmeleri hiçte yakışmadı. Bunları  yapacağınıza takım neden oynamadı ve sporcular sahada ne yaptığına bir bakıp buna müdahale etseydiniz 
daha iyi olurdu. Ne yaptığını bilmeyen 11 kişi 90 dakika boyunca sadece rakibin futbol dersini izleyip durdular. 
Hiç kimse kusura bakmasın aldığı bu mağlubiyete de kılıf aramasın yok hakem bizi yaktı yok sporcular kaynaşmadı yok zamana ihtiyacı var demesin. Bu olay artık hastalığa dönüştü, yok güneş çarptı, yok rüzgar çıktı, yok ırkçı oldu, yok hakem artık bu masalları bırakın biraz iş yapın. Yaptıklarınız ortada lütfen başka da bahanelerin ardına gizlenmeyin.
 
Sancaktepespor'a baktığımızda çok mütevazi bir bütçe ile izleyenlere futbol dersi veridler desek yeridir. Devre arasında sadece 1 oyuncu almışlar, ilk yarıdaki kadrolarıyla bugün 34 puan yaptılar. Bütçleride Diyarbakırspor'un harcadığının 10'da 1 ile harika bir takım kurmuşlar. Demekki çok para harcamak değil, düzgün ve işi bilen insanlarla bu işler oluyormuş. Yapan yapıyor, olmuyorsada bizimkiler gibi hiç bir bahane üretmiyorlar.
 
BU TRANSFERLERİ KİM YAPTI
 
Allah aşkına bu transferleri kim ve kimler yaptı ve bu transferleri yaparken insan biraz elini vicdanına koyar, tabiki vicdan vardiyse eğer. Tek kelime ile soru soruyorum aldığınız bu oyuncuları tek bir maç çıplak gözle izlediniz mi?, bu referansları kimlerden aldınız. Bu nasıl bir transfer politikasıdır, anlayan var mı?
 
Maça baktığımızda sanki kanepede iki tane teknik direktör göze çarptı 
Diyarbakırspor'un yaptığı yanlış  transferler bir kez daha göze çarptı bu maçta kendini belli ettirdi.  Şimdi soruyorum sizlere 14 günlük kamp sürecinde bu takım kamp'ta ne yaptı yoksa kanp yerine tatilmi gitiniz
 
BU KAFA YAPISI OLDUĞU MÜDEÇE ŞAMPİYON 
OLMAK ÇOK ZOR
 
Oysaki Sezon başında Mardin'de Mardinspor'la yapılan özel maçtan sonra daha liglerin başlamasına 4 hafta vardı ve ben aynen şu ifadeleri kulandım bu sporcularla bu takım asla Şampiyon olamaz. Eğer Playoff'a kalsa bile büyük bir başarıdır dedim ama bazı kesimler benimle alay ettiler ama ilk yarı ne kadar  haklı olduğum ortaya çıktı ve keşke söylediklerimde haksız çıksaydım.demek ki doğrular birilerine batıyordu.
 
AZRALİLER GURUBU 
Hemen hemen her yazımda  belirtirttim, bu takımda sorunların olduğunu ve acilen önlem alınması gerekiyor. Aksi takdirde sonu hüsranla biter ve verilen emekler hepsi boşa gidecek demiştim ama ne yazikki doğrular demeki para  etmiyordu.  bizde  akıl ve çıkarcı hocalar gibi tabloyu toz pembe göstermiş olsaydik inanınki  o zaman bizde kıymete binerdik. 
Ama Allah'a çok şükür hem ben hemde Azrailler gurubunun her bir ferdi ve yönetim kurulu olarak vicdanen rahatız.
 
BİZLER İSTEK ÜZERİNE DİYARBAKIRSPOR'U SEVMEDİK
 
Biz hiç bir zaman kişiler için Diyarbakırspor'u ne sevdik nede severiz biz bu sevgiyi 
Babadan gördük.
 
BAKIN SEYİT RIZA EFENDİ NE SÖYLEMİŞ
 
Ben sizin yalan ve hilelerinizle 
Baş edemedim,
Bu bana dert oldu.
Ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim,
Bu da size dert olsun..
 
Ben yağ yapmam ama sizin gibi iki yüzlü ve yağcılara da şunu söylüyorum ben duyduklarımı değil, gördüklerimi yazarım.  bunu bir kez daha söylüyorum, eğer yanlışı olan benim Babam da olsa yazmazsam namerdim. Eğer sizlerde azıcık bu takıma sevdanız gerçekse doğruları yazın, evet insanlar dost olabilir, ama bu taraftara veya kendinize saygınız varsa eyyam yapmayın, biraz dürüst olun dürüst. Bunu yapıyorsanız en büyük ihanetçi sizlersiniz. Bugüne kadar yapılan yanlışların en büyüğüde buydu. 
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT