22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır9 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir10 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Yıl 2013: New York'da, Türkiye'de, Japonya'da... insanlar derin uykuda..

10 Kasım 2013 Pazar 17:48

Şöyle bir bakın tüm dünyaya ve olan olaylara, üzerinizdeki yoğun ülfeti, alışkanlığı, vurdumduymazlığı bir kenara bırakın. Arka arkaya hiç nefes bile aldırmadan gelişen olağanüstü olayları gözlemleyin ve bir an için durup düşünün, ama gerçek anlamda düşünün. Beyninizdeki o uyuşukluğu kaldırarak, kafanızdaki bilgilerle yorumlamayı bırakarak. Çünkü her olayın insanlar tarafından bir yorumlanışı ve kabul edilişi vardır, gazeteler yazar, insanlarda hiç düşünemden kolayca inanır. Halbuki olayların arka planı her zaman yazılandan çok daha farklıdır.

Yıl 2013, ahir zaman, arka arkaya yaşanan felaketler, depremler, volkan patlamaları, 11 Eylül saldırısı, arkadan Afganistan'ın ve Irak'ın işgali, tüm dünyayı etkisi altına alan ve insanların belini büken ekonomik kriz, Ortadoğu'da kökleşmiş devrimlerin arka arkaya yıkılması, Kaddafi'nin, Saddam'ın, Hüsnü Mübarek'in arka arkaya çöküşü ve komünist zihniyetin darmadağın oluşu... Bütün bu olaylar hepsi peş peşe gelen sarsıcı olaylar. Fakat bütün bu yaşanan olaylara rağmen insanlar hala çok derin uykudalar, hala uyanamadılar. Hz. Mehdi çevresinde bulunan 313 talebesi ile birlikte faaliyette, hiç durmadan İslam'ı tüm dünyaya yayıyor. Hz. İsa'da yeryüzünde, yine kendi çevresinde toplanan küçük bir toplulukla faaliyetlerine devam ediyor. Hz. Mehdi dinin yayılması için müthiş bir mücadeleye girerken Hz. İsa'nın da ilmi olarak mücadele edeceğini, siyasi alanda ve askeri alanda faaliyet göstereceğini biliyoruz.

Yıl 2013, İnsanların hala uyanmamasının nedeni yaşanan tüm bu olayların çok yavaş ilerlemesi, tıpkı saatin kadranın yavaş yavaş ilerlemesi gibi. Her olayın bir sebebi var, bir ülkede önce ayaklanma çıkıyor, sonra devlet çatışmaya giriyor ve ardından çöküyor, sonra bir bakıyorsunuz bu başka bir ülkeye sıçramış. Olaylar çok yavaş geliştiği için insanlar alışıyor ve olağanüstülüğü farkedemiyorlar. Halbuki Ortadoğu'da ard arda tüm rejimler yıkıyor, tüm dünya çok büyük bir hızla Mehdiyet dönemine hazırlanıyor. İşte bu Allah'ın bir mucizesi. İnsanlar uyurken Hz. Mehdi ve Hz. İsa çok hızlı bir şekilde ilerleyerek İslam dinini her ülkede yaymaya devam ediyorlar. Deccaliyet'de son hızla devrede, o da hiç durmadan karşı faaliyet yapıyor ama insanlar bunu da farkedip kavrayamıyorlar.

2012 yılından itibaren olağanüstü olaylar yaşanmaya başladı, 2013 de de arka arkaya yaşanmaya devam edecek, felaketler, depremler, işgaller, ekonomik kriz insanlara adeta nefes aldırmayacak. Bu bir kaç yıl daha böyle devam edecek ve insanlar sonunda daldıkları o derin uykudan uyanacaklar, “bu yaşananlar hakikaten normal değil, bir olağanüstülük var, bir yere doğru gidiyoruz, bu yaşananlar bir işaret” diyecekler. Ve öyle bir an gelecek ki hem Hz. Mehdi'yi, hem de Hz. İsa'yı tüm ihtişamlarıyla karşılarında görecekler, tekrar son kez İslam'ın tüm dünyaya hakim olduğunu görecekler. Bu uyanış adeta ölümden tekrar dirilme gibi olacak, insanların kalbi Allah sevgisiyle ve imanla dolacak. Muhteşem bir altınçağ başlayacak.

Tekrar söylüyorum, çok yakında tüm dünyada insanlık kendilerini kaplayan bu derin uykudan uyanacak, çok yakında gerçekten olağanüstü bir dönemde yaşadıklarını anlayacaklar...

Kaynak: http://mehdinincikisalametleriveozellikleri.blogspot.com/

Bu yazı toplam 1094 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com