28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Yemişler bitirmişler Gelde düzelt şimdi.

28 Mayıs 2009 Perşembe 09:01

Önümüzde ki günler Diyarbakırspor için hareketli geçecek. Yıllardan beri yaşadığı ekonomik buhranlar nedeniyle, bir türlü belini doğrulatamayan kulüp, Başkan Yakut'un büyük hamleleriyle yavaş yavaş önünü görmeye ve ilk kez önümüzdeki yılların hesabını yapmaya başladı.

Düşünebiliyormusunuz, ilk kez hem de bir kaç kuruluş birden kulübe sponsor olmak için resmen yarışır duruma geldiler.  40 yıldır dikili ağacı ve hiç bir geliri olmayan kulüpte yavaş yavaş bir kıpırdanalar başladı. Haliyle bunun en önemli nedeni güven olsa gerek. İşte Yakut'un bu kulüp için bir milat olduğunu söylerken, hep bunları söylemeye çalıştık.

Bundan öncebu kulüp öylesine bir imaj ve prestij yitirmiş ki, bu işler öyle kolay olmadı. Düşünün, öyle bir takım bırakmışlardı ki borç gırtlağı aşmış, bakkala, manava, kendi personeline, bekçisine para ödeyemeyecek bu durumlar maalesef bugünün değil, geçmişin halen bıraktığı izlerdir. Başkan Yakut'un, defalarca dile getirdiği gibi, bu pislikleri temizlemekten, kulübün önünü bir türlü açmak kolay olmadı. Geçtiğimiz günlerde bir tek sitemizin yayınladığı ve  hiç bir yerel, ve de ulusal basının yanından bile geçemediği haciz listeleri çarşaf, çarşaf yayınlandı. Bakın şu listeler aslında bu kulüp için ibreti alem niteliğindedir. Kimlerin  bu kulübü bugüne kadar söğüşlediğinin belgeleridir bunlar. 

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus, elbette zor günde kulübe yetişip, elini cebine atan ve bütün samimiyetiyle destek olup borç verenleri,  bu listelerde iyi ayırt etmek lazım. Bu yüzden kimse, elma ile armutu karıştırıp, kurunun yanında yaş'ı yakmasın.

Benim söylmek istediğim, bu insanlar değil. Tabi ki, bahsedilen kişileri herkes biliyor. Ne ilginçtir ki, bunlardan bazıları  halen büyük bir pişkinlikle o stada gelip en güzel koltuklara oturabiliyorlar.  Bu nasıl bir iştir insanın kafası almıyor, bu nasıl bir memlekettir ki, 1 verip 5 yazdıran ahpab, çavuşları ve bu pis ilişkileri, herkesin bilmelerine rağmen bu işlere  suskun kalmışlar. Benim aklım bir türlü almıyor.  Öyle şeyler yapılmış ki, burada yazması bile insana acı veriyor. Kulübün bunca borcuna rağmen kimse gözünün yaşına bakmamış, öyle oyuncular getirmişler ki, onların dili olsada bugün konuşabilseler. Öyle işler yapmışlar ki, o stadın dili olsa da konuşabilse. Alan memnun, veren memnun, kardeşim, bugüne kadar kimse bu aymazlıklara hiç ses çıkarmamış. Bu işleri vicdanla, yetim hakkıyla durdurmanın imkanı yok, çünkü bu işleri yapıp, kulübün 5 kuruşuna tenezzül eden birinin vicadanını mı soruyorsun, geçin bunları..

İşte bunlar yüzünden bugün bu sıkıntılar yaşanıyor, işte bu yüzden 13 kongre yapıp bu kulübe başkan bulamayıp tarihe geçiyoruz. İşte bu yüzden yıllarca o stadı hıca hınç  dolduran taraftarı stada getiremiyoruz.  İşte bu yüzden dürüst kişilikli insanları bu kulüpten bir bir uzaklaşıyoruz.   Bakın biraz gözünüzü açın artık,  Yakut'un aylardır uğraşıp belini doğrultamadığı bu kulüp senin, benim kulübümdür. Bugüne kadar bu kulübün sırtına, kene gibi yapışanlar yavaş, yavaş bu kulüpten uzaklaştırıldılar, uzaklaştırılıyorlar. Kulübü kendine  bir basamak gören ve ilerde alacağı ihaleleri ve siyasi rant olarak görenleri ayırmanın zamanı gelmedi mi artık. Sütten dilimiz yandı, artık ayranı bile üflemek lazım. 

Bu işler için Yakut hem bu kentin, hem de bu kulübün umudu olmuştur.  Kulüp için bütün hayatını, malvarlığını, hatta çoluk çocuğunun nafakasını ortaya koyan, bu umuda sahip çıkmak herkesin görevidir.

Son bir dip not olarak, EEDC'nin kulübe sponsor olması ile ilgili, bir çok yerden hem eleştiri, hem de destek geliyor.  Ben EEDC ile ilgili iki yazımda da tek bir hakaret ya da incitici tek bir şey yazmadım. Sadece kafamda ki soruları sıraladım. Hatta sayın Başkanları Necati Bulak'la  birbirimize uzun uzun mailler bile attık. Bunların içerisinde bile tek bir düzeysiz kelime olmadı. Bu açıdan bu konuya  burada noktayı koyup, beklemenin en iyi şey olduğunu düşünerek, yapacakları icaatları beklediğimi de bir kez daha belirtiyorum.  Derler ya, körün istediği bir göz, misali, onlar yapsın ben ellerim çatlayıncaya kadar alkışlayacağım. Kesinlikle başka bir art niyetle veya birilerine maşa olmak adına yazdığım tek bir yazım olmadığını tekrar takrar söylüyorum. Bu açıdan, kimsenin aklında en ufak bir soru kalmaması açısından hep beraber bekleyelim görelim, zaman her şeyin aynasıdır. EEDC'de çalışan dostlara, hemşerilerime, karşı en ufak bir art niyetimin olmadığını da zaman gösterecek. Saygılarımla..

Bu yazı toplam 1740 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com