23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Yaşasın Kampa Gidiyoruz!

29 Temmuz 2011 Cuma 16:34

Şampiyonluk getirecek transferler, Kalıcı gelir kaynakları, Yeni stad, Yeni klüp binası yada transfer yasağının kaldırılması değil bizi mutlu eden, Kampa gidebilmeye bile sevinir olduk.

Sezon başında yönetim bulduğumuz için sevindiğimiz Diyarbakırspor'da Önce Hoca bulduğumuz için mutlu olduk sonrada takım kampa gidiyor diye neredeyse bayram edeceğiz. 43 Yıllık Diyarbakırspor bakın ne hallere geldi nelere sevinir oldu ve nelerle mutlu oluyor. Bu ne durumda olduğumuzun resmidir.

Evet, Yönetim mevcut durumun zorluklarıyla ilgili bu sıralar basına açıklamalarda bulunuyor ve Her taraftan önümüz kapalı diyor. Doğrudur aldıkları Diyarbakırspor bir enkazdı, bütün gelirlerinde temlik bulunan, elindeki bütün oyuncuları terketmiş, kendi yetiştirdiği futbolcuları dahi bırakıp giden bir Diyarbakırspor. Esnafa, çalışanına, futbolcusuna, Başkanına, yöneticisine borçlu bir kulüp. Bunu herkes zaten biliyordu ve mevcut yönetimde bilerek geldi. Bu saatten sonra çıkıp sorunlar çok demek anlamsız.

Daha önceki yazımda da yazdığım gibi Sayın Başkan bu durumu bilerek geldi. Bize anlatması gereken çözüm nedir nasıl bir yol izlenir ve neler yapılacağı ile ilgilidir. Çünkü Yönetimler Yönetme ve çözme sanatını ifa için kurulur.

Belli bir plan ve programı olanlar, Neyi yönetmeye talip olduklarını bilenler önce sorunlaru tespit eder daha sonrada çözümleriyle birlikte gelirler. Nurullah Edemen'i iyi tanırım çocukluk ve okul arkadaşımdır. Genç, idealist, Başarılı bir iş adamıdır da, yaptığı işlerde hep başarılı olmuştur. Ama Diyarbakırspor ile ilgili şimdi sormak istiyorum Mesela Vedat, Sıddık ve Oktay neden elde tutulamadı, Mesela TFF'de bulunan borçlarla ilgili neden bir çözüm üretilemedi. Gelmeden önce bunlar biliniyordu ve her hangi bir çözüm planı neden yapılmadı. Bunlar halledilmediği takdirde yaşanacak sıkıntılar ilk günden belli değil miydi?

Ayrıca şunu da şimdiden söylemek lazım bu durum böyle devam ederse Diyarbakırspor 2. Ligde de kalıcı olmayacaktır. Öncelikli çözülmesi gereken Lisansa engel borçtu bu çözülemedi. En azından eldekiler tutulmalıydı buda yapılamadı mevcut şartlarda herhangi bir başarı beklemek çok zor.

Gelelim Bizim çocuklara; Yerli olsun bizim olsun diye yırtınanlar son gelişmeler ışığında bir kaç kelam etse ya. Mesela Sıddık için mesela Vedat için Mesela Oktay için veya onları pazarlayan hoca ve Diyarbakırsporda Forma giymiş Bazı Diyarbakırlı futbolcu menajerleri için. Sizi siz yapan Diyarbakırspor'un bu dönemde size ihtiyacı olduğunu bile bile ben profesyonel bir oyuncuyum kariyerimi ve parayı düşünmek zorundaydım demeleri yâda onlara akıl hocalığı yapan "İçimizdeki Diyarbakırlılara" diyecek bir kelimeleri olmalı. Her şey para değildir, Robert Bosch boşuna dememiş müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. Sakaryasporun geçen yıl şampiyon olduğu takımda 7 Sakaryalı oyuncu vardı, başında da Şaban Yıldırım oda Sakaryalı ve bu çocuklar ne transfer taksidi nede maç başını almadı ama o takım şampiyon oldu. Fedakârlık böyle olur onlarda 2.Ligden geldi.

Yerli jenerasyon içinse şunu söyleyeyim elbette ki yerli oyunculardan kurulu bir takım ve başlarında bir Diyarbakırlı Hocanın olmasını hepimiz arzularız. Ancak önce o jenerasyonu yetiştirecek hocalarımızın yetiştirilmesi ve o kültürü almaları daha sonra da yetiştirecekleri oyuncularında o kültürle yetiştirilmesi gerekiyor. Hele bir bakın Diyarbakır, Diyarbakırlılarınmıdır.

Başkan Nurullah Edemen göreve geldiklerinden bu yana hiç kimse arayıp tebrik etmedi diyor ve bu siteminde de haklı ancak bu durum yadsınacak bir durum değil zaten bu hep böyleydi. Giden geleni beğenmedi ve benden sonra felaket dedi. Gelen, gidenler bize enkaz bıraktı ve engel oluyor dedi. Bizlerde bunları hep yazdık ve okuduk. Bu camiadan başka bir şey beklemek hata olur.

Bu yazı toplam 11608 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com