1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Yargının Gülenyüzlü Başsavcısı Ramazan Solmaz
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Yargının Gülenyüzlü Başsavcısı Ramazan Solmaz

A+A-

Sevgili okurlarımız, 

Memleketin Robin Hood'u, belki bir çoğunuz Yılmaz Acu ismini bilmez ama memleketin çoğu onu Derman Baba olarak tanır. Hayatını, ömrünü yıllarını kentimizde, bölgemizde yaşayan mağdur, fakir, kimsesiz, biçare hastalara yardımlarla geçirdi.  

Belki o'da istese bugün binaları, evleri, arabaları olabilirdi, ama o cebindeki 10 TL'yi bile yoksula harcamanın eşsiz mutluluğu ile ömrünü yaşıyor. Aynı zamanda Bölgeden Haber Gazetesini kurarak basın sektörüne zorunlu giriş yaptı. Bu yaşına kadar onu çok kandıran, inandıran oldu, ama o asla yılmadı, hep şunu dedi, beni kandırabilirler, ben bunları sadece Rabbime sığınmak için yapıyorum Balık bilmezse halık bilir. Aramıza hoş geldin Derman Baba Allah senin gibi kullarının yolunu hep açık tutsun... Allah senden razı olsun.. Hayatını bu kente ve maneviyata adayan sevgili Derman Baba, ARAMIZA HOŞ GELDİN (Diyarinsesi.Org CG)

Sevgili okurlarım, Diyarinsesi sitesinde ilk yazımda sizlerle buluşmanın eşsiz mutluluğu içindeyim. Bu yazılarım aynı zamanda haftalık olarak yayınlanan Bölgeden Haber gazetesinde de yayınlanmaktadır...

Buradaki ilk yazımda, Diyarbakır'ın sevilen simaları arasında yer alan ve Geçen hafta barış isterken çatışmaların ortasında kalarak hayatını kaybeden değerli  insan Tahir Elçi'nin üzüntüsünü yaşıyorum.
 
55 haftadır siz değerli okurlarına sadece doğruları tarafsız bir şekilde aktarmaya çalışan Gazeteniz Bölgeden Haber olarak Diyarbakır'ın sevilen simalarını köşemde taşımaya devam ediyorum. Asla hiç kimseye kendimize yer yapmak için onure etmiyoruz değer gördüğüm her kim olursa olsun biz bildiğimizi yapacağız  halkımızın yanında kim varsa bizde o değerlerin yanında olacağız elimizi vicdanımıza bırakarak değerlerimizi halkımıza anlatacağız kimsenin de reklama ihtiyacı yok bunu belirtmek isterim. Bu güzel şehrimize hizmet kim ederse etsin yanlarında olacağız. Sadece Cenabi Allah'a hesap vereceğiz onun için attığımız her adıma dikkat etmekteyiz desinler diye kimseyi onure etmiyoruz, gerçekleri halkımızda bilsin diye düşünüyorum.

2015-12-02_221035.jpg
 
Geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'a faydalı olan Diyarbakır için mücadele veren ve Diyarbakır halkının gönlünde taht kurmuş sevilen değerleri kişileri sizlere anlatmıştım. Bu haftada ömrünü hukuka adamış Diyarbakır'a geldiği günden bu yana hukuk için mücadele vermiş verdiği bu mücadele ile halkın gönlüne taht kurmuş ve benimde şahsen hayranlık duyduğum çok sevdiğim ve değer verdiğim Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan Solmaz'ı anlatacağım.
 
Gözü tok gönlü zengin bu değerli Diyarbakır aşığını anlatmaya kalkarsak kelimeler kifayetsiz kalır… Diyarbakır halkına kucak açan, halkın sorunlarına çözüm getiren gönül adamı Sayın Ramazan Solmaz bey , hiç kimseye din dil ırk ayrımı asla yapmaz. Asla kibirli değil Sevecenliği ve misafirperverliğiyle hürmetkarlığıyla güler yüzlülüğü ile gönüllere taht kurmuş olan Başsavcımız Sayın Ramazan Solmaz bey  Diyarbakır halkının kalbinde yer edinmiş bir değerimizdir. Kendisine yaptığım ziyaretlerde şahsıma övgüler yağdıran gönül adamı Sayın Ramazan Solmaz bey  benim yaptığım çalışmaları da taktirle karşıladığını ve bütün Diyarbakır halkına olduğu gibi benim gibi değerlere de kapısının 24 saat açık olduğunu dile getiriyor. Günün 24 saati telefonları açık olan sayın başsavcımız hak ve hakkaniyeti bilen ve haksızlığı asla kabul etmeyen, şiddeti kabul etmeyen bir değerimizdir.
 
Yanına gelen misafiri kapıda karşılayan değerli Başsavcımız misafirini de uğurlarken kapıya kadar kendisiyle gidiyor ve misafirperverliğini canı gönülden yapıyor. Diyarbakır'daki bazı mülki amirlere nazaran Sayın Başsavcımız her kim randevu isterse randevu veriyor bu işadamı da olabilir, gazeteci de olabilir, hamalda olabilir. Diyarbakır adliyesinde yaptığı güzel çalışmalar saymakla bitmez ama yaptığı iyi çalışmalar ile tüm personelin taktirini ve gönlünü kazanmış olduğunu söyleyebilirim. Her zaman Diyarbakır'ı ve halkını çok sevdiğini söyleyen Sayın Başsavcımız Ramazan Solmaz beyi bizlerde çok seviyoruz ve sayıyoruz ve her zamanda değer veriyoruz, çünkü değere layık bir insan, yardımsever  bir yapıya sahip bir başsavcımızdır.


Bizlere böylesi gözü tok gönlü zengin mülki amirleri layık gören devlet büyüklerimize de  sonsuz teşekkür etmek istiyorum.


Güzel hizmetlerinden ve insanlara değer veren değerli Başsavcımız sayın Ramazan Solmaz beyden ,Allah razı olsun selam saygılarımla.

yilmazacu1@hotmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT