1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Yardakçılar
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yardakçılar

A+A-
DERS ALINMADI KEŞKE YANILSAYDIM
 
Bakın geçen sezon Menejer Vedat Tanrıverdiyle bu işin olmayacağını ve Diyarbakırspor'a hiç bir yarar sağlamayacağını defalarca  köşe yazılarımda belirtmiştim. Maalesef dinleyen olmadı, keşke yanılmış olsaydım.
 
Yeni Diyarbakırspor Bölgesel ligde  Şampiyon olup 3 lig çıktıktan sonra bazı akıl hocaları kendi çıkar ve menfaatleri için takımın başına  Menejer Tanrıverdi'yi getirerek, bu yetmediği gibi tüm transfer yetkisinide bizzat ona teslim ettiler.
 
Tanrıverdi' ve akıl hocaları bilikte transfer çalışmalarına başlayıp onlarca sporcu alındı. Aldıkları sporcular içinde  toplasan elle tutulan ve aklıllarda kalan sadece 4- 5- tane dışında bu takımda oynayabilecek kapasitede oyuncuların olmadığını gördük.  Maalesef işi bilen yönetim olmadığından dolayı meydan bunlara kalmıştı. yazıklar olsun size sizin gibi insanlara birde her yerde utanmadan sıkılmadan biz Diyarbakırspora hizmet ettik diyorlar,  tam aksine siz kendi cebinize hizmet ettiniz. Bugün bu yaşanan sıkıntıların da baş sebebi yine bu akıl hocası yardakçılardır.
 
Menejer Tanrıverdi ve bu yardakçılar asla başkan İlhanlıya doğru bilgiler vermediler. Takımın kötü olduğu tüm maçlarda bile hep düzmece yalanlarla sürekli oyaladılar. 
İşte tüm bu  yalanlardan dolayı avucumuzun içinde olan şampiyonluk bir anda uçup gitti. zaten yıllardan beri Diyarbakırspor'a gelen her menejer zarardan başka tek bir faydaları olmamıştır.
 
MENEJERLER BUGÜNE KADAR DİYARBAKIRSPORA NE VERDİLER
 
Peki soruyorum sizlere bugüne kadar  Diyarbakırspor'da Menejelik yapanlar ve bunların direktifi doğrultusunda yüzlerce sporcu alınmasına rağmen  hangisi elle tutulabilecek ve gelecek vaad eden Sporcu getirdiler ve getirdikleri sporculardan hangisinden Diyarbakırspor para kazandı maalesef hiç birinden.  tam tersine zarardan başka bir şey görmediği gibi ayni zamanda harcanan onca paralar tüyü bitmemiş yetimin hakkı ve çalınan yıllar vardı.
 O paraların bir kısmı çöpe giti bir kısmıde ceplerine girdi bunun adına ihanetten başka ne denilir.
 
YÖNETİM BU TABLOYA BAKIP DERS ALMASI GEREKİRDİ
 
Geçen sezon Konya'daki Playoff final maçında biz kesinlikle rakibe yenilmedik. O karşılaşma normal şartlarda yüz defa oynansa doğru ve işi bilen bir hoca olsa yüzünü de Diyarbakırspor kazanırdı. Yapılmayacak o kadar ciddi hatalar yaptıki, resmen rakibe şampiyonluğu altın tepside hediye ettik. Maalesef işi bilen bir yönetim olsaydı, ben o gün o hocanın ipini çekerdim. Şimdiye kadarda beklemez, bu geçen 11 hafta ve alınan onca sporcu, harcanan trilyonlarda boşuna heba edilmemiş olurdu. Çünkü meşhur bir söz vardır, görünen köy kılavuz istemez misali, Çokkeser keşke sadece Final maçında hatalar yapmış olsaydı, o maça gelinceye kadar şampiyonluk 10 defa bu kulübün eline geldi maalesef  yukarıda bahsettiğim o yardakçıların yalanları yüzünden uçup gitti.
 
Oysaki yönetim geçen sezon yapılan yanlışlar ve hataları göz önüne alıp burada bana göre yönetimin ders çıkarması gerekirdi ama maalesef tam tersine ayni hataları tekrar davam etiren yönetim bir hata daha yaparak Fethi Çokkeserle davam kararı almasıydi ve hatalar zincirine bir halka daha ekleyerek ne yazıkki buda yetmemiş gibi birde Üstelik kendisine transfer yetkiside verildi 
 
Allah aşkına söyleyin bakayım final oynamış bir takım dağıtıp sıfırdan bir takım kurmak hangi akla ve hangi mantıkla bunu yaptınız inanki çok merak ettim şayet işi bilen yönetim olmuş olsaydi inanki yapılan yanlış transferlere asla müsaade etmezdi ve harcanan onca paralar çöp gitmezdi.
 
Sözde sezona güçlü bir kadro kurup ve şampiyonluk parolasiyla başlamak isteyen Diyarbakırspor Fethi Çokkeser nezaretinde yapmış olduğu transferlerin ardından bir aylık kamp sörecinde oynadığı oyunla göz doldurumuştu ama ne yazıkki bunu bir türlü lige yansıtamadı ve ligde oynadığı 9 maçta 4 galibyet 6 beraberlik alarak Şampiyonluk yolunda ağır bir darbe aldı. Allah aşkına hem bu sezon hemde geçen sezon arasında ne fark var.
 
BIRAKIN UCUZ REKLAM YAPMAYI GELİN SAHİP ÇIKALIM
 
Allah aşkına artık yeter diyoruz  bırakın ucuz reklam yapmayı  Fethi Çokkeser'i Coşkun Demirbaka'nı kimler önerdi nede şimdi sesleri çıkmıyor ama Fetih Çokkeserin istifasından sonra bazı basın mesupları hiç vakit kayıp etmeden  facebook sayfalarında kendine yakın hocaların reklamlarını yapmaya başladılar yazıklar olsun belki geçmişte iyi sporcu ola bilir ama iyi hoca anlamına gelmez  bırakın ucuz reklam yapmayı oysaki bu hocalardan 50 gömlek üstüne olan Diyarbakır'lı hocalar vardır yeterki kuyularını kazmadan bu hocalarımıza sahip çıkalım başkasının reklamını yapacağımıza gelin kendi evlatlarımızın reklamını en iyi şekilde yapalımki gelecek olan hocaların önünü açalım.
 
YENİ HOCALAR İSABETLİDİR
 
Bugün açıklanan hocalarımız için, en azından kendi insanımızdır, yerlerine daha iyileri gelmedikten sonra takımın Ramazan Erim ve Erdal hocamıza teslim edilmesini ben çok olumlu buluyorum. Bu iki ismide, daha Fethi hocanın gönderildiği günden beri biliyordum. Onları öneren kişiyle bizzat görüştüğümü de burda söylemekte zarar görmüyorum. sadece bu iki ismi sitede yazdırmadım ki, isimleri yıpranmasın. Ben şahsım ve Grubum adına isabetli bulduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum. Fakat öyle isimler gündeme getirildiki ben bunlara şaşıyorum, yönetimin hiç bir teması olmadığı halde, ahbap çavuş ilişkisi misali ortaya atılan 1-2 isim resmen reklamdan başka bir şey değildi. Bunlar geleceğine Fethi hoca hiç gitmese daha iyiydi. Bunları yapanların dürüstlüğünden gerçekten şüphe ediyorum. Turhan Özyazanlarla 2 defa konuşanda benim. Ne olduğunu çok iyi biliyorum.  Bundan sonra çok zor haftalar bizi bekliyor, işimiz hiç kolay değil Allah Diyarbakırspor'un ve bu iki yeni hocamızın  yardımcısı olsun..
 
AZRAİLLER DERNEK BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT