1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Yanlışa Yanlış...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yanlışa Yanlış...

A+A-
Geçen yıl, yapılan bir çok yanlışlar, hatalar ve tecrübesizlikten şampiyonluk göz göre göre elimizden kaçıp gitmişti. Geçtiğimiz sezon Diyarbakırspor yönetiminin yaptığı yanlışlardan biri de takımın başına Vedat Tanrıverdi'yi getirmek olmuştu. Buda yetmesmiş gibi aynı zamanda transfer yetkisini de alan Tanrıverdi kendi çıkarları için hem yanlış transferler yaptı, hemde kulüp başkanına yanlış bilgiler veriyordu. Sonuç olarak avucumuzun içinde olan hem Şampiyonluk hem de bir yıllık emek malesef işi bilmeyen yöneticiler yüzünden bir anda ellimizden uçup gitti.
 
TRANSFERDE TEK YETKİLİ FETHİ ÇOKKESER
 
Diyarbakırspor kulüp başkanı Feyzi İlhanlı biz geçen sezon dersimizi aldık yapılan yanlışları göz önüne alarak yeni sezonda Playoff'lara kalmadan gurupta lider olarak tamalamak ve Şampiyon olmak içinde transfer yetkisini takımın menejeri ve hocası olan 
Fethi Çokkeser'e verdik.
 
Daha sonra transfer çalışmalarına başlayan Çokkeser, ilk iş olarak geçen sezon
Playoff final maçında oynayan sporcuların bir çoğunu gönderip yerine yeni bir kadro kurmak için daha önceden kendisinin belirlediği sporcuları kattıktan sonra  sorunsuz bir şekilde kampa gitti.
 
Diyarbakırspor burada yapmış olduğu hazırlık maçlarında oynadığı futbol'la göz doldurup lig için olumlu 
sinyaller vermişti.
 
Çokkeser yönetimindeki Diyarbakırspor burada  Sezona Şampiyonluk parolasıyla başlarken ne yazık'ki kampta oynadığı futbolu lige yansıtamadı.
 
Lige kötü futbolla birlikte puan kayıplarıyla başlayan Diyarbakırspor oynadığı 5 maçta 2 galibyet 3 beraberlik alarak beklentilerin ve hedeflerin çok uzağında kaldı.
 
Peki soruyorum sizlere geçen yıl kurulan kadroyla bu yıl kurulan kadro arasında 2-3-tane sporcu dışında ne fark var? Bana göre hiç bir farkı yok, çünkü yine yanlış transfer yapıldı . özellikle şunu belirtmek isterimki işi bilen ve anlayan yönetim olmuş olsaydı inanınki yapılan bunca yanlış transferlere  asla müsaade etmezdi.
 
BU NASIL BİR TAKTİK
 
Geçen hafta kendi sahasında Yeşil Bursaspor'la beraber kalan Diyarbakırspor oynadığı kötü futbol nedeniyle eleştiri almıştı peki neden çünkü Diyarbakırspor kendi evinde oynadığı maçlarda özellikle kapanan takımların karşısında hiç bir varlık gösteremiyor, özellikle karşılaşmalrda oyun planının olmadığını, doldur boşaltlarla sonuca gitmeye çalıştığını bu yönetim görmüyor mu?. Şampiyonluk adayı Diyarbakırspor sahaya çıktığında, sadece kendi oyun planını uygulamalı, rakip kim olursa olsun biz değil, onlar düşünecek. Ama şu ana kadar izledğimiz, maç sonlarında kalecimiz sahanın yıldızı oluyor, orta saha ve forvetler arasındaki kopukluk ve sahada ne yaptığını bilmeyen bir ruh ordusu bizlere hiç bir zevk ve umut vermiyor, peki sizlere veriyor mu?
 
Çünkü iyi bir forvet ve orta saha oyuncusu olmadığından dolayı ne kanatlardan gelebiliyor ne ortadan gelebiliyor ne organize bir sekilde gelebiliyorlar yani kilidi açma adına hiç bir şey yapamayan Diyarbakırspor yanlızca doldur boşaltmalarla gol bulmaya çalışıyor.
 
Rakip takımı izlemeye giden hoca rakibin analizini nasıl yapıyor. Bu analizlerden sonra antremanlarda ne gibi bir taktikle çalışılıyor acaba benim anladığım kadarıyla ya rakip takımı izleyen hoca iyi analiz yapamıyor ya da teknik direktör  Fethi Çokkeser analiz yapan hocayı dinlemiyor.Allah aşkına birileri bana söylesin perşembe günü maç öncesi yapılan çift kale maçı ne anlama geliyor. Siz antrenmanlarda neler yapıyorsunuz, aklı başında biri çıksında bunları bizlere anlatsın.
 
BIRAKIN TOZ PEMBE TABLOYU
 
Denizli Belediyespor'la deplasmanda karşılaşan Diyarbakırspor 1-0 galip ayrıldı. evet deplasmanda alınan üç puan çok önemlidir. Ama skora bakıp aldanmamak lazım çünkü  Diyarbakırspor oynadığı beş maçta üç gol atıp bir gol yemiş. Bu gösteriyorki Diyarbakırspor gol yollarında etkisiz kalıyor. Diyarbakırspor'un oynadığı maçlara baktığımızda uzun lig maratonunda Diyarbakırspor bırak şampiyon olmayı Playoff'lara bile kalması büyük bir başarı olur. Onun  için teknik heyetin acilen bir çözüm bulması gerekiyor. 
 
 
SAYGILARIMLA 
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT