21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,550
  %-0.30
 • Dolar
  3,0588
  %-0.15
 • Euro
  3,3441
  %-0.47
Celal GÜNEY


Yakut'a biraz haksızlık etmiyormuyuz?

13 Aralık 2008 00:30

Yakut'a biraz haksızlık etmiyormuyuz?

Diyarbakırspor'da kongre ertelendi. Yaklaşık bir haftadır Diyarbakır'dayım. Yıllar sonra Diyarbakırpor için yapılması düşünülen tesisler için yüreğimiz kıpır kıpırdı, burada yüzlerce insanla görüştük, fikirlerimizi paylaştık malumunuz gündemdeki tek konu Diyarbakırspor'da devam eden yönetim kriziydi.  Şu an da herkesimin özellikle siyasi zevatın önceliği önümüzdeki seçimlerden önce Diyarbakırspor'a sağlık bir yönetim kimliği oluşturma çabası var.  Şimdi tabi haliyle hepiniz şunu düşünmüyormusunuz? kardeşim bu kulübün 600'e yakın delegesi var, bu işler nasıl öyle olup bitiyor, maalesef bu yemek yukarıda pişmeden salona gelmiyor. Bu böyle gelmiş, böyle de gidecek. Kimse de ''yav kardeşim hele getirin şu hesapları bir inceliyelim'' telaşında da değiller.  40 yıldır bu şekilde bu kulübe bin türlü belayı saran da, yapanın yanında kâr kalıyor. 

Şimdi madem sözü yönetimden açtık, sizlere birinden bahsetmeden geçmek o insana haksızlığın en büyüğü olacak. Kim bu adam Dr.Abdurahman Yakut.  Yakut babamın oğlu değil,  uzaktan yakından hiç bir akrabalığımda yoktur. Ama bu memleket bu tür adamların kıymetini bilmediği sürece batmaya ve asla iflah olmamaya devam edecektir. Şöyle bir kafanızı kaldırın bir bakın bakalım, Diyarbakırspor'un en son Gaffar Okkan ile başlıyan Şampiyonluğu dahil her döneminde ihtiyaç oldukça asla görevden kaçmayı kendine, Diyarbakırlılığına yakıştırmayan bu kişiye bugün bu kulüp maalesef verilmiyor. Bunun adına haksızlıktan başka bir şey denilmese ne denilir. Bizler bu tür insanlara sahip çıkmayacaz da kime neden sahip çıkacaz. Kardeşim eğri oturup, doğru konuşalım,

Diyarbakırsporlu oyuncuların sezon başında, lisansların çıkmasına saatler kala kimsenin sorumluluk almaya çekindiği bir dönemde,  tüm ticari hayatını riske ederek,  ticari çeklerini  kullandırararak,  oyuncuların sezona başlamasını sağlarken hatamı etti acaba?

 Ayrıca gecesini gündüzüne katarak, takımla tüm deplasmanlara koşturarak, hatta kulüb binasını evi gibi bellemesini, sporculara yeri geldimi bir baba, bir abi gibi onları kulüpte tutmaya çalışırken hatamı etti acaba.?

 İstifa etmiş olmasına rağmen, 20 günden fazladır  ortada olmayan, hatta bırakın maçları, kulüp binasının yolunu unutan mevcut başkanı yokken, tüm sorumluluğu üstüne alıp kulübü sahiplenmesi hatamı acaba?

 Tüm bunlara rağmen, bu kulübe  gerçekten samimi ve rant peşinde koşmayan bir talipli çıksın onu kongre salonuna kadar sırtımda taşırım derken hatamı ediyor acaba?

 ''Bu kulübü, çapulculara peşkeş çekilmesine asla izin vermem, gerekirse her şeyi kamuoyuyla paylaşmaya hazırım'' diyen bu adam, hatamı ediyor acaba?. 

''Bu kulüp pisliklerden arındırılmalı, gerçekten bu memlekete hizmet edenler bu kulübü yönetmeli'' derken hatamı ediyor acaba? 

Şimdi bütün bu sorulara hep beraber cevap verelim EVET HATA EDİYOR, ÇÜNKÜ DOĞRU SÖYLİYENİ DİYARBAKIR'DAN KOVARLAR.

Çünkü Abdurahman Yakut siyaset yapmasını asla bilmiyor, çünkü yalan söylemeyi sevmediği gibi, yalan konuşandan da nefret ediyor. Bu tür davranış içinde olanı, bırakın kulüpte, yanında bile bulundurmak istemiyor.  Çünkü bizim deyimimizle  kate kulliden anlamıyor.  Allaha çok şükür gerek ailesinden, gerekse şahsi serveti hiç çalışmasa bile yetmiş sülasine yetecek kadar malvarlığı var. Gözümüz yok Allah  40 katını daha versin. Senin ne işin var, kulübü kurtarmak kim, sen kim! bunu mu diyelim? Bu adamı da mı küstürelim? Diyarbakır insanı mertse bu adamı sonuna kadar sahiplenmelidir. Çünkü bu tür insanlara sahip çıkmadığımız sürece bu hallere geldik.

Son sözümüzü, bu kulübü siyasi malzeme olarak kullananlaradır, Bu kulüpte bugün yönetim krizi var, her kafadan bin ses çıkıyor, Aziz Yıldırım gelip bu kulübü almıyacağına göre, ve de  menfaat peşinde koşanları birbirinden ayırmanın zamanı gelmedi mi?  Kayapınar'da yapılması düşünülen Tesisler için şimdiden çoğunun ağzı sulanıyor.  Bu tesislerin de mutlaka TOKİ kanalıyla yapılması gerekmektedir.

Diyarbakırspor'da şu anda başkanlığı en fazla hakkedenlerin başında Dr. Abdurahman Yakut gelmektedir. Israr edilip kendisine destek verilirse bu kulübü herkesten daha iyi idare edeceğine, ve kulübü daha iyi yerlere getireceğine olan inancım tamdır. Kendisinin de  bu iş için maddi ve manevi olarak hazır olduğunuda biliyorum.  Valilik destekli olarak bu işin çok iyi yapılacağını paradan daha öte futbolun bazı perde arkası işlerini de en iyi bilen ve futbolu çok iyi bir bilen  olarak bu görevi en fazla hakeden insan Dr.Abdurahman Yakut'tur.  Takdir tüm siyasi otorite ve yüce Diyarbakır halkınındır. SAYGILARIMLA.

Bu yazı toplam 1029 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com