27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır8 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


YAKUT Her şeyi Spor Extra'da anlattı..

27 Mayıs 2009 11:08

 Günlerdir sitemize gelen yoğun mesajlarda taraftarlar, klüp başkanı DR.ABDURRAHMAN YAKUT’un neden son gelişmeler ile ilgili açıklama yapmadığını belirtiyorlardı. Sitemizi takip eden ve sitemize mesaj yazan taraftarların bu serzenişlerine kulak veren DİYARBAKIRSPOR KLÜP BAŞKANI DR.ABDURRAHMAN YAKUT,Sitemiz yazarlarından, CAN TV spor koordinatörü ve TRT ŞEŞ spor programı sunucusu YILMAZ BAY’ın CAN TV’de yayınlanan SPOR EXTRA proğramına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu.

       YILMAZ BAY’ın son günlerdeki gelişmeler ile ilgili hazırladığı sorulara TARIM BAKANI MEHMET MEHDİ EKER’e yaptığı ziyaret ile ilgili bilgi vererek başlayan YAKUT; ‘’Geçen Salı günü Tarım Bakanımız ve Ak Parti DİYARBAKIR milletvekillerinin katılımıyla ANKARA’da Tarım Bakanlığında yemekli  toplantıda bir araya geldik. Benden takımın son durumu ile ilgili sorunları içeren ayrıntılı bir rapor istediler. Diyarbakır'a dönüp sıkı bir çalışma ile 2 gün boyunca klübün sorunlarını ele alan ayrıntılı bir rapor hazırlayıp sayın Bakanımıza ve Milletvekillerimize brifing verdim. Önümüzdeki birkaç gün içinde gelecek müjdeli haberlerden şahsım olarak umutluyum’’diyerek Diyarbakırspor için bir şeyler yapmanın çabası içerisinde olan bu değerli insanlara şampiyonluk gecesinde yapılan tepkilere üzüldüğünü,yapılanların Diyarbakırın misafirperverliğine yakışmadığını ve ANKARADA’ki toplantıda bu konu ile ilgili Diyarbakırspor klübü adına bakandan özür dilediğini belirtti.

       Yardım kampanyasına da değinen YAKUT; ‘’Şu an toplanan ciddi bir rakam yok! Toplanan para 50.000 tl Ticaret  Sanayi Odası ile Ticaret Borsasının yapmış olduğu bağışın yanında Büyükşehir Belediye Başkanı OSMAN BAYDEMİR’in vermiş olduğu 100.000 TL ve halkın yaptığı bağış olan 10.000 TL ile baraber toplam 160.000 TL toplanmış bulunuyor. Bu para Diyarbakırsporun bir maç primidir maalesef beklediğimiz yardımı göremedik.umarım bu günden sonra kampanyaya daha çok ilgi olur ve bizde mutlu oluruz’’dedi.

     Son günlerde basında ve kamuoyunda yer alan, taraftarlar arasında konuşulan EEDC konusuna da açıklık getiren YAKUT; ‘’EEDC yetkililerinden oluşan bir heyetle geçen Cuma günü klüp binamızda bir araya geldik. Kendileri DİYARBAKIRSPOR’a sponsorluk anlamında 4 başlık halinde destek verebilecekleri bir önerilerinin olduğunu, forma reklamı, isim hakkı, saha içi reklam desteği ve futbolcu transfer etme tekliflerini bana sundular.açıkçası bana forma reklamı ve saha içi reklam ve isim hakkı için 3 milyon EURO teklif edip bu parayıda 1 milyon EURO peşin, diğer 2 milyon EURO ise borç olarak ileride ödeyebileceklerini beyan ettiler.   Daha sonra Tekrar görüşmek için ayrıldılar. Bugün yaptığımız telefon görüşmesin de, ben onlardan Diyarbakırspor'un acilen nakit paraya ihtiyacı olduğunu, Diyarbakırspor  isminin bir marka olduğunu ve teklifimizin forma reklamı ve saha içi reklam için 2 milyon euro, isim hakkı içinde 3 milyon euro olmak üzere toplam 5 milyon euro karşılığı hemen gerekli akitleri yarım saat içinde hazırlayıp imzalayacaklarını ve bu paranın 2 milyon EURO’sunu yarın(bugün) getirirler ise diğer 3 milyon EURO’yu 8 haziran tarihine kadar klübe vermeleri karşılığı anlaşabileceğimizi söyledim. Onlarda bana konsey başkanları NECATİ BULAK’ın yurt dışında olduğunu ve Cuma günü döneceğini belirterek konsey başkanlarının yurt dışından dönmelerini beklediklerini ve buna göre hareket edeceklerini belirttiler.samimi olmalarını bekliyorum ve istediğimiz şartlar dahilinde her kişi ve kurum ile Diyarbakırspor'un menfaatleri için görüşmeye hazırım bunu herkes bilsin.ama marka olamamış,tanınmayan kişi ve kurumlara da mesafeli davrandığımı da kimse unutmasın’’ dedi.

     YAKUT’un bu konuşmasının ardından proğrama telefonla bağlanan EEDC Basın koordinatörü FEYYAZ DURSUN ise’’Ciddi bir konseyiz ve bu konuda amacımız Diyarbakırspor'a destek olmaktır. Klüp başkanı Sayın Abdurrahman Yakut ile görüşüp 4 maddelik sponsorluk teklifimizi iletip tekrar bir araya gelmek için randevulaştık. Fakat Konsey Başkanımız yurt dışında olduğu  ve Cuma günü döneceği için şu an ikinci bir görüşmeyi yapamadık. Ama herkes bilsin ki Diyarbakırspor'un içinde oluruz veya olmayız ama desteğimiz hep var olacaktır’’dedi.

Başkan Yakut daha sonra sayın bakanın diyarbakırspor ile forma reklam anlaşması yapması için Azeri armatör çok önemli bir  iş adamı ile bir görüşme yaptığını ve gerçekleşirse Diyarbakırsporun çok ciddi bir forma reklamı gelirine kavuşacağının müjdesini verdi. Ayrıca EEDC dışında Turkcell, Ülker ve Bank Asya Gruplarının da forma reklam anlaşması yapmak istediklerini , görüşme halinde olduklarının altını çizen Yakut ’’Diyarbakırsporun menfaatleri uğruna bu gruplardan biri ile anlaşma zemini arıyoruz’’dedi.

      Şampiyonluk gecesinde SPOR BAKANI sayın FARUK NAFİZ ÖZAK’a Diyarbakır ATATÜRK Stadyumunun UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi için keşif yapma isteğini ilettiklerini belirten Yakut ’’Sayın bakanımıza bu isteğimi şampiyonluk gecesinde belirtmiştim. Sağolsun buradan ayrıldıktan 2 gün sonra bir keşif heyeti gönderip stadyumumuzda gerekli keşifleri yaptırdı ve ciddi bir ödeneği bu işe ayıracağının müjdesini bana verdi.benim şahsi görüşüm bu ödeneğin valilik hizmet vakfına gönderilip orada yasal prosedürlere göre bir an önce stadyumumuzun çim,koltuk,boyama,turnike,modernizasyon ve diğer kritelerinin yerine getirilmesi için bir an önce çalışma başlatmamız yönündedir.eğer çalışmalara hemen başlayabilirsek yeni sezonun ilk yarıdaki tüm maçlarını deplasmanda oynayıp,ikinci yarı ile beraber modern stadımızda seyir zevki olan müsabakaları yapacağız.ayrıca kapalı ve maraton tribünde kombine biletler için tribünün bir kısımlarının çok modernize edilerek gelir getirici kombine satışının albenisinin olmasınıda bu sayede sağlamış olacağım’’ dedi.

       Yakut konuşmasına borçlar ve kongre konusuna değinerek devam etti. Yakut  ’’Klübün borçları 4 milyon tl sabit icra, 4 milyon tl kendimin kesmiş olduğu şahsi çeklerim, 4 trilyon şampiyon olan kadronun futbolcularına ve personele,1,5 trilyon ise sezon boyunca borç para alarak ödenen prim parası olmak üzere toplam 13,5 trilyondur. Buna ek olarak yeni sezon yapılanması içinde yaklaşık 6 trilyon bir gelire ihtiyacımız olduğu düşünülürse toplam 20 trilyona yakın bir paraya ihtiyacımız var. Herkes süper lige çıkmakla beraber sanki havadan 15 trilyon geleceğini sanıyor,ama öyle bir şey yok! performansa göre ödül dağıtılıyor,her galibiyete 340 bin TL, her beraberliğe 170 bin tl dağıtılıyor ve bu para federasyon tarafından her ay 600 bin tl dilimler halinde klübümüze aktarılacak.bunun dışında iddiadan 4 milyon tl ve göğüs reklamındanda 1 milyon tl civarı bir para ek olarak kasamıza girecek tabii bu paranın kasamıza girmesi içinde öncelikle federsyon ve iddia üzerindeki hacizlerin kalkması gereklidir.yaptığım yoğun çalışmalar ile federasyon gelirlerinin üzerindeki hacizleri halletmek üzereyim sabah 9, akşam 9 çalışıyorum bu iş için. ALLAH biliyorki doğru yoldayım ve bu doğru yolda tüm kesimlerin desteğini yanımda görmek istiyorum aksi halde bende altından kalkamayacağım sonucunda mahçup olacağım bir makamda durmam bunuda herkesin bilmesini istiyorum.Kongre konusunu kapamış değilim,mutlaka bir kongre yapılacak ve ben şu anki yönetimimde bulunan bir çok yöneticimle çalışmayacağım.onların içindede benimle çalışmak istemeyen yöneticiler var.sanırım 7 veya 8 yöneticiyle yoluma devam edeceğim’’ dedi.

      Konuşmasının sonunda BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ile yapmış olduğu görüşmeyede değinen YAKUT ’’ SAYIN OSMAN BAYDEMİR ile birkaç gün önce kendi isteği üzerine KEYFİ KEBAP restaurantda yemekli bir buluşma gerçekleştirdik. Diskispor yöneticilerinin yanı sıra bir avrupalı bir  futbolcu menajerininde hazır bulunduğu görüşmede SAYIN BAYDEMİR benden klübün sorunlarını anlatmamı istedi. Bende kendisine tüm ayrıntısıyla sorunları dile getirdim ve destek istedim. Kendisi bana maddi anlamda şu an çok büyük sözler veremeyeceğini ama TESİSLEŞME alanında en büyük desteği kendilerinden görebileceğimi belirtti. Bende kendilerine bize göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür edip memnun olduğumuzu ve taraftarların ve halkın beklentisininde bu yönde olduğunu bir kere daha kendisine belirttim’’

        Başkan Yakut konuşmasının sonunda Diyarinsesi.org  haber sitemize yönelik övgü dolu sözler kullanarak’ ’Diyarinsesi.org sitesi şampiyonluk yolunda her zaman doğru haber anlayışı ve klübümüze haberleri ile destek olarak bağlılıklarını göstermiş bir haber sitemizdir. Buradan başta CELAL GÜNEY, İSMAİL AYBAL, FARUK ŞİMŞEK ve YILMAZ BÖRÜKOÇİN’e teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Onlara üstünde isimlerinin yazılı olduğu şampiyonluk anısı için ürettiğimiz formalardan birer tane imzalayıp göndereceğim.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

     Bizde bu satırlardan diyarinsesi.org sitesi olarak sayın başkana teşekkürlerimizi iletir,her zaman diyarbakırsporun menfaatleri neyi gerektiriyorsa doğru haber anlayışımızla desteklerimizin devam edeceğini ve bunun bir görev olduğunu belirtiyor,yeni sezonda sayın başkana ve diyarbakırspor camiamıza başarılar diliyoruz.

www.diyarinsesi.org / ÖZEL HABER

YILMAZ BÖRÜKOÇİN

 

 

Bu yazı toplam 3729 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com