26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır19 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,008
  %0.21
 • Dolar
  3,0765
  %0.15
 • Euro
  3,3579
  %0.39
Aziz GÜLMÜŞ


"YA ŞEYH !"

15 Haziran 2009 12:50

Sevgili site müdavimleri,

Yaklaşık bir yıldan beri bu sitede köşe yazarlığı yapmaktayım. Yazdığım süre içinde bana her anlamda destek ve katkılarını sunan Sevgili kardeşlerim; Celal GÜNEY, İsmail AYBAL, Ömer AYBAL, Yılmaz ERBATUR'a en içten sevgilerimi sunarken, gerek yol gösterici eleştiri ve beğenilerini belirten tüm site okurlarına teşekkürlerimi iletiyorum.

"Küçedeki Sesler" adlı köşemde elimden geldiğince (Daha çok yerelde kalarak) Diyarbekirimize ait insan portlerini mizahi bir tarzda vermeye çalıştım. Bildiğiniz üzere bu konuda "KÜÇEDEKİ SESLER" adıyla bir kitabım da yayınlandı. Bu kitabımı bir dostum aracılığıyla yurtdışında ancak yayınlayabildim. Çok az sayıda bana gönderilen kitapları da yakın çevremdeki arkadaş ve dostlarıma ulaştırabildim. Kitap çok az sayıda bastırıldığı için piyasada bulunmamaktadır. Bu kitabın Türkiye baskısını yapmak istedim ancak bana yardımcı olabilecek hiç bir kuruluş ve yayınevini de bulamadığımı üzülerek söylemeliyim. Ben de yazdıklarımı ancak internet siteleri aracılığıyla okurlarıma ulaştırmak istedim. Bunda ne kadar başarılı olduğumu bilemiyorum. İnşallah bir gün kitabımı Türkiyede de bastırarak tüm okurlarıma böylece daha kolay ulaşmam sağlanır.

Bu günden itibaren köşemde "Ya Şeyh !" başlığıyla bir yazı dizisine başlayacağım. Konu, içerik olarak mizahi bir tarzda ele alınan gerçekten yaşanmış Şeyh hikayeleridir. Bilindiği üzere Şeyhlik kurumu toplumumuzun sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel yaşamında olumlu yada olumsuz bir çok işlevi yerine getirdiği apaçık ortada olmakla beraber, toplumsal gelişim ve dönüşümünde de önemli bir yere sahip olmuştur. Bu şeyhlerin bir çoğu politikaya atılıp toplumun gelişimi önünde ciddi engeller oluşturduğu, yoksul halkın dine olan bağlılıklarını kullanarak ekonomik olarak onları yoksullaştırıp servetlerine servet kattıkları da bilinen gerçeklerdir. Ancak topluma katkı sunan ve halkımızın kendi aralarındaki sorunları çözen gerçek din adamlarımızı da bu işin dışında tutarak onları tenzih ediyorum.  

Yazı dizisine yönelteceğiniz eleştiri ve beğenilerinizi bekler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Aziz GÜLMÜŞ

Eğitimci/Yazar

Bu yazı toplam 1889 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com