28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


Ya Çözün Ya Kapatın

03 Ocak 2012 Salı 23:08

Hepimizin bu kutsal rengin ve bu kutsal takımın etrafında birleşmesi gerekirken maalesef her kafadan bir ses çıkıyor her kes bir birini suçluyor. Peki somut bir çözüm üretebilen varmı? Yok. Kamuoyu oluşturmak gerekirken, yükü birlikte omuzlamamız gerekirken bu işin ortak paydasında olan insanlar maalesef çok farklı dünyalarda. Çok acil yapılması gereken bazı hususlar var. bu yazımda  onlara değinmek istiyorum.

Kongre Sürecindeyiz ama dahada bu kulübün durmunu bilmiyoruz ve akıntıya karşı kürek çekiyoruz. Kulübün kurtulması için izlenmesi gereken en önemli yol FIFA ve TFF'deki yasağın kaldırılmasıdır.

Diyarbakırsporun TFF'de lisansa engel borcundan dolayı lisans iznimizin askıda olduğunu biliyoruz ama borç ne kadar ve ödenirse lisans açılabilecekmi sorusunun cevabı maalesef Hayır. TFF'deki borçlar ödense dahi transfer yasağı devam ediyor. Sebebi yabancı oyuncuların FIFA'daki dosyaları ve aleyhimize çıkan karar.

Bunun için ilk olarak FIFA'da bulunan dosyalardan dolayı Diyarbakırspor özellikle Amr Azmi ve Goran Stankoskiden dolayı ceza aldı ve 2 yıl transfer yasağı getirildi. Bunlara 220 bin $ dolar ödeme yapılması gerekiyor ki ödeme yapılsa dahi yasak kalkmıyor. Nedeni ise kulüp herhangi bir savunma yapmadığı ve itiraz etmediği için bu ceza verildi. Ancak en son Mevcut yönetimin göndermiş olduğu bir savunma var ve bunun takip edilip görüşmelerle sonuç alınması gerekiyor. TFF Hukuk danışmanı Levent Bıçakçı ile iritibata geçilerek ve bu konuda gerekli garantiler verildikten sonra sonuç alınabileceğini düşünüyorum. Bu sorun halledilmediği takdirde ne bir yönetim arayışı nede oluşacak trilyonlarca bütçenin herhangi bir anlamı olmaz çünkü transfer yapılamaz. Bu etap halledildikten sonra ancak yönetim arayışları ve TFF'deki borçlar ödenerek transfer yasağı kaldırılabilir. Bunu için gerek mevcut yönetim ve gerekse yeni oluşacak yönetim adaylarını istişare ve işbirliği içinde çalışması gerekmektedir. Yoksa istediğimiz kadar yönetim oluşturalım hiç bir faydası olmayacaktır. 

Ayrıca Kongre sürecinde Diyarbakır'da yayın yapan Televizyon kanallarımızın yöneticilerinede bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kongre sürecinde Kamuoyu oluşturmak adına Bütün TV'lerimizin ortak yayınıyla Diyarbakırspor konulu ortak bir program yapılmasının öneriyorum. Gerek  STK lar gerekse resmi kurumlarımızın ilgisini çekmek ve bu konuyu detaylarıyla her düşüncenin konuşulup çözüm bulma adına atılacak bu adımla konu daha etkin bir şekilde tartışılabilir.

Son olarakta şunu söylemek istiyorum. Bu kongre sürecinde ya şanlı, şerefli tarihi ile Diyarbakırsporu kurtaralım yada daha fazla ele ayağa düşürmeden bu işi noktalayalım. Yazık ediyoruz koskoca Diyarbakırspora tarihine, emeği geçenlere ve bu kenti gerçekten seven insanlara yazık ediyoruz. Ya biz bu işi beceremedik diyeceğiz yada bu enkazdan daha güçlü çıkaacağız. O yüzden kongre sürecinde eğer ki bütün yönetici alacaklarından ve borçlarından Diyarbakırsporu kurtaramayacak ve önünü açamayacaksak en azından şerefli tarihine saygı duyup bu rezalete bir son demeliyiz. Bakalım ondan sonra alacaklarını isteyenler kimden isteyecek, bakalım o zaman Diyarbakırspordan nemalananlar kime sarılacak görürüz. Herşeyin Hayırlısı.

Bu yazı toplam 14264 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com