1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Ya bir yol bulacaksın Ya'da bir yol yapacaksın
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Ya bir yol bulacaksın Ya'da bir yol yapacaksın

A+A-

1968 yılında kurulan Diyarbakırspor mazisinde en kötü günlerini yaşıyor. Son yıllarda özellikle kulüp yöneticilerin kötü yönetimleri, taraftarların taşkınlıkları, kent idarecilerinin ilgisizliği yüzünden Diyarbakırspor bugün maalesef 3. Lig'de.

Aslında her inişin elbet bir çıkışı vardır. İşin ehli insanlar takıma sahip çıkarlarsa 3-5 yıl içinde tekrar Süper Lig'e yükselebiliriz. Bu çok zor bir şey değil, örnekleri de ortada. 

Özellikle kulübümüzün mali anlamda şeffaf bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Her sezon birileri geliyor kulübü yönetiyor ne harcanmış, hangi transferlere ne kadar ödenmiş hiç kimsenin bilgisi yok. Her ne hikmetse verdiklerini çatır çatır söylerken, kulübün borçlarını bir türlü net olarak açıklamıyorlar. Bu şahıslar yönetimi bırakıp gittikten sonra inanılmaz borçlar, akıl almaz sözleşmeleri bir bir ortaya çıkıyor. Malesef bu kervan böyle gelmiş böyle gidiyor.

En önemlisi de bu yapılanlardan, bir türlü kimseden hesap sorulamıyor. Bir babayiğit ortaya çıkıp ta bu verilen borçları, faizleri nerden geldi nasıl oldu diye hesap soramıyor. Kim ne yapıyorsa yanına kar kalıyor. Olanda Diyarbakırspor'umuza oluyor, bu borçlarda yıllar yılı kulübün sırtına kambur gibi yapışıyor.

BİR ANTEP OLAMADIK
Gaziantepspor'un yöneticileri için yapılan soruşturma gereği başkanları dâhil 15 kişi şuan cezaevinde. Müfettişlerin raporlarını inceleyen savcılık kulüpte yapılan usülsüzlüklere ismi karışan yöneticilerinin hepsini içeri attı.

Ayrıca bu konu ile alakalı Antep valisini alnından öpmek lazım. Bu memlekete Antep valisi gibi birisi lazım ki, bu pislikleri tek tek ortaya çıkarsın. Antep'te 40 kişi gözaltına alınıp içeri girdiyse inanın Diyarbakır'da enaz 140 kişi içeri girer.

11 Milletvekilimiz 1 Şamil Tayyar olamadı.

Müfettişlerin yaptığı incelemelerin sonuçları neden açıklanmıyor. Sayın Edemen'in eline geçen bazı belgeler varmış. Her platfomda konuşuyor. Açıklarım ha tehditleri savuruyor. Niçin çıkıp bunları açıklamıyor. Neyi saklıyor..

Bu raporlar açıklanırsa Diyarbakırspor'un borcu %70 ile %80 arasında azalacak, ayrıca birçok eski yönetici mahkemeye verilecek ve hukuk süreci başlayacak.

Denetleme raporları Diyarbakırspor'un kurtuluşunda önemli bir mihenk taşı ve tek kurtuluş yoludur. Çünkü o kadar pislik bulaşan bu kulübü kurtarmanın başka yolu yoktur.

SINIFTA KALDINIZ
Nereden başlasam bilemiyorum. Bu sene yönetimin baştan aşağı yaptığı her şey yanlıştı.

1- Yönetime talip oldular kulüp kapanmasın dediler. Takımı küme düşürdüler
2- Transfer yasağını açamadılar. Olmayan lobileriyle hiçbir varlık gösteremediler.
3- Hoca konusunda çok ciddi hatalar yaptılar. Hadi sen transfer yapamadın, hoca getirmende mi engel vardı? Bu genç futbolcuların başına tecrübeli,disiplinli en az Bank Asya ligi ayarında bir hoca getiremediniz.
4- Diyarbakır'ın bir ilçesi kadar nüfusa sahip olamayan Tokatspor ve Ofspor gibi takımlara karşı Diyarbakır'ın boynunu yere eğdirdiniz. Bu işin duayenlerinden  Diyarbakır'ın futboldaki lobinin kralını yapabilecek Dr. Abdurrahman Yakut, İsmet Yılmaz, Salih Akçadağ, Mahsun Akbulut, Hakan Buğdaycı gibi isimlerden faydalanacağınıza burun kaldırarak kendi bildiğinizi okudunuz.

Yakut defalarca basın'da kendisinin Diyarbakırspor'a yardımcı olacağını bildirmesine karşın, maalesef kendi bildiğinizi okuyup, Buğsaşspor gibi takımlardan medet beklediniz.

Kusura bakmayın sınıfta kaldınız

DOKTOR NERDESİN
2000-2001 ve 2000-2009 sezonunda Diyarbakırspor'un son iki şampiyonluğunda da görev alan Dr. Yakut Diyarbakırspor için reçeteyi 26 Haziran 2009'da yazmıştı. O gün takımı Süper Lig'e çıkardıktan sonra tek başına bu işi götüremeyeceğini, şampiyonluğun Diyarbakır kenti için Allahın bir lütfu olduğunu bu saatten sonra kulübe faydası olamayacağını görerek kupayı Diyarbakırspor'lu taraftarlara teslim etti. Bıraktı ve gitti.

O günlerde kendisine ısrarla başkanlığı bırakmamasını söylememe rağmen görevi kabul etmedi. Gelinen süreçte 3 yılda Diyarbakırspor tepe takla oldu.

PEKİ ŞİMDİ NE YAPILMALI
Benim şahsi görüşüm, işi bilmeyen ehil olmayan insanlar, etiket yapma adına yönetimlere giren bu şahısların şapkalarını önlerine alarak geriye dönüp bir kendi muhasebelerini yapmaları gerekir. Bu kulübün kurtuluşu en başından söylediğim gibi denetleme raporları ile tertemiz bir klüb, borçsuz bir şekilde hedefi kurumsallaşma olmalı.

Bunun yolu da Diyarbakır Valisinin bir an önce bu kirli işlere karışmış olan kişilerle alakalı hukuki süreç başlatması gerekir.

Eğer Vali bey adım atmaz ise bu saatten sonra Yakut'ta gelse bu şekilde götüremez. Çünkü kulübü nefes alamaz duruma getirmişler.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT