24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Vikinglerin kıyamet takvimine göre kıyamet 100 gün sonra!

26 Kasım 2013 Salı 10:02

Vikingler'in kıyamet takvimine göre kıyamet 22 Şubat 2014 de kopacakmış. Norveç'te bulunan Viking Enstitüsü'nden Danielle Daglan'ın Viking efsanelerine dayandırdığı bilgilere göre 100 gün sonra dünyanın sonu gelecekmiş. Ünlü Maya takviminin kıyamet senaryolarına bir rakip de Vikinglerden geldi. Norveç'te bulunan Viking Enstitüsü'nden Danielle Daglan, Viking efsanelerine göre dünyanın sonunun 22 Şubat 2014'te geleceğini söyledi.

Daglan, efsanede dünyanın denizlerin taşması gibi felaketler sonucunda yok olacağının yer aldığını söyledi.Efsanedeki diğer ifadelere göre toprak ve gökyüzü zehirlenecek, bir boru sesi duyulacak.Tanrıların o gün son kavgasını yapacağını öne süren efsanede tüm mevsimlerin de kışa döneceği belirtiliyor. Bir diğer detay ise dünyanın her yerinde savaşların başlayacağı yönünde.

Şimdi Vikinglerin kıyamet takvimi de tıpkı Mayaların kıyamet takvimi gibi bir efsaneden oluşuyor. Farkındaysanız kıyametin yakın olduğuna dair arka arkaya haberler çıkıyor. Maya takvimine göre 2012 de kopması gereken kıyamet kopmayınca şimdi de Vikinlerin takvimini ortaya çıkardılar. Bu da tutmayınca başka hayali bir takvim getirip insanların önüne koyacaklar.

Kıyametle ilgili doğru bilgilere peygamberimizin hadislerinden ve Bediüzzaman'ın sözlerinden ulaşabilirsiniz. Bediüzzaman hadislerde Peygamberimiz'in dünyanın ömrüyle ilgili verdiği bilgilere, hadislerdeki ahir zaman alametlerine ve hadislerin ve ayetlerin ebced değerlerine dayanarak, kıyametin Hicri 1545'de kopacağını söylemiştir. Hicri 1506'ya kadar (yani miladi 2082'ye kadar) İslam "zahir ve aşikarane belki galibane devam edecek", Hicri 1506'dan sonra bozulma başlayacak, Hicri 1542'ye kadar İslam gizli ve mağlubiyet içinde olacak ve Hicri 1545'de (yani Miladi 2120'de) de küfrün başına kıyamet kopacak demektedir.

Peygamberimiz ayrıca hadislerinde dünyanın ömrünün 7000 yıl olduğunu ve bunun 5600 yılının geçtiğini geriye de 1400 yıl kaldığını bildirmiştir. Peygamberimiz söz konusu hadis-i şeriflerinde özel bir takvime göre bir zaman bilgisi vermektedir. Nasıl ki, Hz. İsa (as)'ın doğum günü, Peygamberimiz'in Mekke'den Medine'ye hicreti bir takvim başlangıcı olarak alınarak Hicri ve Miladi takvimler oluşmuş ise, aynı bu şekilde Peygamberimiz (sav)'in de, o dönemde kullanılmakta olan belli bir takvime göre böyle bir hesaplama yapmış olması muhtemeldir. Şu an 2010 yılında olduğumuzu söylerken nasıl dünyanın yaşının 2010 yıl olduğunu kastetmiyorsak Peygamberimiz de, hadis-i şeriflerinde ümmetine dünyanın ömrünün 7000 yıl olduğunu, kendisine kadar da bu ömürden 5600 yıl geçtiği bilgisini verirken dünyanın başlangıcından itibarenki yaşını kastetmemektedir.

Peygamberimiz'den rivayet edilen hadise dayalı olarak Suyuti Hazretleri'nin yaptığı açıklamada ümmetin ömrünün Hicri 1500'leri geçmeyeceği belirtilmektedir:

"BENİM ÜMMETİMİN ÖMRÜ 1500 SENEYİ PEK GEÇMEYECEK." (Suyuti, el-Keşfu an Mücavezeti Hazihil Ümmeti el-Elfu, el-havi lil Fetavi, Suyuti. 2/248, tefsiri Ruhul Beyan. Bursevi. (Arapça) 4/262, Ahmed bin Hanbel, Kitâbu'l-İlel, sh. 89.)

Açıkça görüldüğü gibi peygamberimiz ve Bediüzzaman kıyamet tarihi olan 2120 yılına işaret etmektedir. Vikinglerin takvimine göre 100 gün sonra kıyametin gerçekleşmesi (Allah'ın dilemesi dışında) mümkün değildir. Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde daha Hz. Mehdi çıkacak, Hz. İsa dünyada zuhur edecek ve bu iki mübarek insan yeryüzüne son kez İslam'ı hâkim edecekler. Hâkimiyetin ardından çok muhteşem bir altınçağ yaşanacak, Hz. Mehdi malı hesapsız dağıtacak. Hz. Mehdi ve Hz. İsa'nın ölümünün ardından tekrar insanlar dinden uzaklaşacak, Kuran'ı dünyadan kaldıracak ve iyice azgınlaşacaklar. İşte kıyamette yeryüzünde nerdeyse hiç iman eden insan kalmayınca kopacak.

Dünyanın ömrü ve kıyamet günü ile ilgili bu videoyu seyretmenizi öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=SzCu83lkI8M

Kaynak: http://kiyametyaklasti.blogspot.com/

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

 

Bu yazı toplam 5350 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com