21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır24 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara18 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,644
  %0.91
 • Dolar
  3,0870
  %0.92
 • Euro
  3,3557
  %0.35
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Verilmiş sadakamız varmış!

21 Temmuz 2016 Perşembe 00:02

" Güzel bir halaya duruldu , araya sakın ahengi bozacakları almayın "
Günlerdir herkes yazıyor ,konuşuyor ,toplantılar - açıklamalar - kınamalar yapılıyor.Bizlerde nacizane telkin adına yazıyoruz ,konuşuyoruz , şükür duası ediyoruz ( herkesi aynı safda  gördüğümüz için ).

Zorlu sancılar sonrası doğan bebek çığlığında bulduğumuz sevinci ve gururu yaşıyoruz ,gözlerimizden akan mutluluk gözyaşlarını silerek.Gerçekten de zorlu bir doğummuş , sonrasında izlediğimiz görüntüler kanımızı dondurdu.Kendi halkına bu kadar düşmanlık duygusu olur mu hiç ?Saatler süren sancı ve acılardan sonra elimizde "nurtopu gibi bir mutluluk bebeğimiz " oldu.Öyle bir bebek ki dünya da bir eşi daha olmayan güzellikte.

* Elleri başak avuçlamış bereket dolu İç anadolu gibi ; odun ateşinde pişmiş mis kokulu ekmek tadında ,ana gibi emek gibi.

* Saçları hırçın esen Karadeniz gibi ; keyifli ,güçlü ,mis gibi kokan .Her teli , bir melodi ile dans eden rakkase edasında.

*  Nefesi sıcacık ,huzur veren , şifa veren Ege gibi ; gücünü dağlarında yetişen bin bir türlü derde deva otlarından alan.

* Bakışları Doğu ve Güneydoğu nun çilekeş yansıması gibi ; acı ve gözyaşı ile yoğrulan ama bir o kadar da mağrur ve gururlu.

* Pembe ayakları tıpkı Marmara gibi ;bir ayağı Avrupa ya ilerlemek adına adım atarken diğeri köklerinden kopmamak için Anadolu ya sımsıkı basan.

*Selvi boyu Akdeniz gibi ; bir yanı uzun  masmavi sahil bir yanı muhteşem Toroslar üzerinde boy veren yüzyıllık ağaçlar misali.

Evet !! Sancılı ,gözyaşı dolu saatlerden sonra böyle nur topu gibi muhteşem bir kaynaşma eserimiz oldu .Sensiz bensiz birleştik.Türkiye Halkları kürt ,türk ,göçmen ,çerkez ,roman ,yörük , laz demeden tek ses oldu.Tam da kaynaştık derken ayrışma söylemlerine mahal verilmesin SAKIN HA !!!

Neden mi bunu yazdım ? Çünkü iki gündür aradan bazı sesler yükseliyor gibi  gibi ; 

" biz burdayız onlar nerde bunlar nerde " vb.  Bu söylemler hiç hoş değil.Kalabalık psikolojisine yenilip lütfen kimse gaza gelmesin.Şu an tüm herkesi sokağa döken sebep şiddete karşı durma vesilesidir.Şiddeti kınarken ,sokaklarda şiddet oluşumuna izin verilmesin.Ve lütfen duygularınızı klavyeye dökerken mantık süzgecinden geçirmeyi unutmayın.Amaç birlik ,dirlikse suçlayıcı ve aşağılayıcı söylemler olmasın değerli arkadaşlar.

Ayrıca herkeste bir korku var ; acaba bizde gözaltına alınır mıyız diye.Bu konuda çok ciddi çalışıldığına inanıyorum.Herşey detaylı ve en kisa zamanda çözüme odaklı olmalı ,olacaktır.AKLA KARA İYİ AYRILMALI ki toplumda ki sade vatandaşlar rahat nefes alsın ve dik duruşuna devam etsin.

Bir diğer başlıkta ,bugün Dicle Üniversitesi nden ciddi sesler geldi.Üniversite ye yönelik ciddi ve korkunç iddialar var malesef.Eğer doğruysa asla kabul edilir şeyler değil ( el altından alınan paralar ,kayıp morfinler ,yapılan tehditler ,kapatılan dosyalar ,psikiyatri bölümünde yaşananlar vs..)Konu üniversiteden açılmışken bir soruyu kaleme almak istiyorum.Dicle Üniversitesi nin halka ,şehre ve basına mesafeli durması siyasi maksatlı mıydı yoksa bir  prensip miydi ?

Bu süreçte umuyorum ki vatandaşlardan bana ulaşan tüm sorunlarda araştırılır ve herşey açığa çıkar.
İNŞALLAH herşey en kısa zamanda açıklık kazanır yoksa belirsizlik ortamı kafamızı allah bullak edecektir.
Veeee benden bir tespit.Geçen gün aklıma takıldı.Uzun zamandır Türkiye nin komşularıyla sorun yaşaması adına adeta hummalı çalışmalar yapıyordu gizli bir el.Emek parası uğruna katır sırtında ölenler ,Rusya ,Israil ..Tüm tuzaklar tüm komplolar yapıldı.Türkiye herşeye rağmen sağduyuyu seçip komşularıyla  uzlaşı yollarını kullandı.Düşünsenize sağduyu hakim olmasaydı ne olurdu??? Orduya ve kamu kurumlarına çöreklenen çürük elmalarla ne yapılabilirdi ?? Allah korumuş.
VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ

Bu yazı toplam 1448 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com