28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,968
  %0.00
 • Dolar
  3,1161
  %0.18
 • Euro
  3,4034
  %0.45
Eyyüp ARAS


VE VAHŞET DEVAM EDİYOR

14 Ocak 2009 14:48

 

Siyonist rejim, ABD’ den aldığı büyük destekle çoluk çocuk, yaşlı, genç fark etmeksizin sivil katliamına devam etmektedir. Resmi kaynaklarca bugüne kadar 940 kişinin öldüğü binlerce insanın ise yaralı olduğu, kimisinin durumunun ağır bir o kadar vahim bir manzarayla karşı karşıya kaldıkları bildiriliyor.

Nedeni; ilaç, gıda malzemesi, su, ameliyat için gerekli tıbbi malzemeler ve daha nice acil araç gereçler. Filistin’in nüfus bakımından büyük yoğunluğunu Gazze şehri oluşturuyor ve bu açıdan da önemli bir stratejik konuma sahip olduğu bilinen bir gerçek.

Katliamcı ve işgalci güç, bu saldırı planlarını daha önce tasarlamış zaten Gazze’yi 3 yıl gibi süreyle ablukaya almıştı. Bu abluka sonucu şehre giriş çıkışlar kontrol altına alınarak olası ve gelmesi muhtemel olan gerekli sevkiyat ve katılımların yanı sıra tüm insani yardımlar bile engelleniyor şehir güçleştiriliyordu. Gazze ve Hamas bu ablukadan oldukça etkilenmiş ama mücadele azmini kırmamış, aksine daha da mücadeleci bir ruh kazandırmıştı. Gazze işte böyle kritik bir zaman dilimi içerisinde dört bir yandan işgal güçlerince saldırıya uğradı ellerindeki mevcut son derece tehlikeli teknolojik silahlarla birlikte kimyasal bombalarını da kullanıp, halkın ve Hamasın direnişlerini kırmayı amaçlıyorlar ancak, bunlardan en çok küçücük bedenler zarar görmekte günahsız sivil halk katlediliyor ve halen katliam da devam etmektedir.

Orada durum içler acısı bizlere yansıyan görüntüsüyle, ya bir de yansımayan diğer yüzü işte burada insanın kanını donduran vahşetler dizisi başını almış gidiyor. İçimiz kan ağlıyor tüm protestolara rağmen bu katil devlet hiçbir barış oluşumunu, sivil toplum örgütlerini ve uluslar arası tepkiyi görmezden geliyor adeta güç gösterisi yapmaya devam ediyor. Dünyadaki tüm tepkileri çekmiş durumda, fakat bir yaptırım yok, olmadığı için de istediği gibi davranabiliyor. ABD ve onun işbirlikçileri ona yürü git diyor ya, onun için de ele geçirilmeyecek bu fırsatı sonuna kadar kullanmak kalıyor.

Namlusunun önüne geleni bir bir yıkıyorlar ve hiç kimseyi tanımıyorlar onlar için herkes Hamas ve herkes direnişçi gerisi teferruat. Kimse demesin ki bu zalimler sadece direnişçiler için savaşıyor, bu düşünceyi yapmış oldukları katliamlarla kendileri çürütüyor zaten. Belirli amaçları var nedir o, ilki soykırım yapılacak ve o bölgede sadece İsrail olacak, Filistin diye bir şey kalmayacak, ikincisi ve en büyük gayesi orda güçlü bulunan tek devlet olan İran’ı bu savaşın içine çekerek dünya kamuoyunda kendini haklı çıkaracak hareket mekanizmasını devreye geçirmek tüm planları bunun üzerine kurulu, şu an ki sahne aynen bu ve bunu artık herkes biliyor ne yazık ki.

Biliyor da; kendilerini kıpırdatmıyorlar ki, niye ABD kuklası olan yönetimleri buna izin vermiyor “aman bize bulaşmasın” mantığını yürütüyorlar. Ama onlara da bulaşacak, çünkü bu güç zemin yokluyor ve hamisi ABD’ nin emirleri ve tavsiyeleriyle hareket ederek ortamı germede ısrar ediyor ve kan dökmeyi sürdürerek planlarını bir bir anında uygulamaya geçiriyor.

Hiç çekinmeden gözlerini kan bürüyen bu Yahudi topluluğu icraatlarını sergilemeye devam ediyor. Bakın! Şimdi Lübnan’ a da saldırdılar. İleriki safhalarda ne olacak hep birlikte göreceğiz inşallah, ya kendi iplerini de çekecekler yada kan akıtmayı gelenek haline getirecekler. Çünkü durmaya hiç niyetleri yok gibi görünüyor. İnşallah tüm planları bozulur da bombaları kendi başlarına patlar, tüm temennimiz o yönde. Yüce Allah’ın izniyle öyle de olacak siz ne dersiniz.

 

Selam ve Dua ile. 14/01/2009   

 

Bu yazı toplam 795 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com