1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Vanspor hazır değil
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Vanspor hazır değil

A+A-

Vanspor hazır değil

Selim KAYA

Geçen sezondan kalma cezası nedeniyle bu sezon ilk 5 iç saha maçını Diyarbakır'da seyircisiz oynayacak olan Beledİye Vanspor, ilk maçında umduğunu bulamadı. Doğu ekibi, Diyarbakır'daki seyircisiz maçta renktaşı İskenderun Demir Çelik'e beklenmedik şekilde 3- 0 yenildi. Güney ekibini sessiz sedasız maçta galibiyete taşıyan goller ise, 17. dakikada Mesut, 76. dakikada Murat ve 85. dakikada Hüseyin'den geldi.

 

Sessiz sedasız 3 puan

Maç öncesinde Turhan Apaydın, Gürol Azer ve İlhan Var gibi Süper Lig ve Bank Asya tecrübeli futbolcuları kadrosunda barındıran Belediye Vanspor'un daha ağır basacağını düşündüm. Ne var ki, sahada daha iyi mücadele eden ve daha çok koşan bir İskenderun Demir Çelikspor gördüm. Güney ekibi, özellikle savunmayı sağlama alıp kanatlardan geldi ve nitekim her iki devrede bulduğu gollerle Diyarbakır'da sessiz sedasız bir galibiyet elde etti.

 

Vanspor'a zaman gerek

Vanspor'a yenilgiyi hazırlayan birden çok etken var. Doğu ekibi için en kötü talihsizliklerden biri bence tecrübeli eldiveni Özcan Turan'ın maçın 31. dakikasında sakatlanıp soluğu hastanede almasıydı. Zira yenilen 2. ve 3. gol evlere şenlikti... Sağ bekte oynayan Gürol Azer ile sağ dışta oynayan Yertek Evren Başaran oyunda kaldıkları süre zarfında elleri bellerinde gezinip durdular. Sonunda Yılmaz hoca bunlara daha fazla tahammül edemeyip oyundan aldı.  Vanspor'da 46. dakikada Gürol Azer'in yerine oyuna giren Yavuz Oruç ile ilk devre forvet arkası, ikinci devre ise stoper oynayan Abdullah Temircan dışında koşan adam görmedim. Orta sahada ise Berkan Ergene ile Burhan Akgül zaman zaman oyuna ağırlıklarını koydu. Ancak neticeye etki edecek bir şey yapamadılar. Kısacası Vanspor sezonun ilk maçında galibiyet için hiç bir şey yapmadı. Takımda koşan adam yok ve şahsen Vanspor'u hazır bulmadım. Vanspor'da bireysel olarak iyi futbolcular var, ama bu takıma 3- 5 maç gerek.

 

İskenderun mücadeleci takım

İskenderun Demir Çelikspor ise özellikle her iki kanadı çok iyi kullandı ve her 3 golü de kanatlardan buldu. Güney ekibinden Mesut Akşit bir sağ, bir sol kanattan geldi. Takımı adına ilk golü attı. Maç oyunca koşup mücadele etti ve güzel paslar verdi. Rakibinden top aldı ve bu futbolcunun çok ta şık bir şutu vardı...  İskenderun Demir Çelik'te Taner Otlak, Ökkeş Uğur Güneş ve ikinci devrede  Fatih Aytekin'in yerine oyuna giren Hüseyin Kuday dikkatimi çeken futbolculardı. İskenderun ekibi çok iyi organize olup, müthiş koşan bir takım. Hep beraber ileri çıkıp, yine hep beraber savunmaya dönüyorlar. Bu takımın ileriki haftalarda da galibiyetlerine devam edeceğini düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT