1. YAZARLAR

  2. Tayfun TALİPOĞLU

  3. Üzülmüyorsanız da saygı duyun!
Tayfun TALİPOĞLU

Tayfun TALİPOĞLU

Diyarinsesi.Org Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Üzülmüyorsanız da saygı duyun!

A+A-

AFYONKARAHİSAR'da o geceki patlamayı havai fişek, alevleri fener alayı sananlar varmış.

Eyvah ki eyvah! Üstelik bunlar ağızlarını açtıklarında ne din ne vatan konularında öyle mangalda filan değil termik santrallerde bile kül bırakmayan bizim resmi ağızlarımızmış.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel açıklama yapmıyor" her şey ortada" diyor. Nedir bu "her şey?" İhmal mi? PKK mı?
Vurdumduymazlık mı? Nedir? Başında olduğu ordunun 25 askeri paramparça olmuş, olay mahallinden çıkar çıkmaz Valiliğe gidiyor.

Belli ki bir sürprizle karşılaşıyor ama bir tepki de göstermiyor. Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından hediyeler veriliyor .Tam bir bayram töreni yani.

Ekran başında vatandaşın "dişi bağırsağını kesiyor" ve sayın vali eleştirilere "hayat devam ediyor" diye yanıt veriyor.

"Sayın valim, devam eden sizin hayatınız" ve anlaşılıyor ki bir süre daha devam edeceksiniz. Malum sizi atayanlar da sizinle aynı görüşte. Siz sayın Genelkurmay Başkanı'na bu milletle alay edercesine "Bayat kilimi "ve Afyon mermerinden satranç takımı hediye eder, objektiflere poz verirken, o gençler için yaşam baharında sona erdi, ocaklar söndü.

"İlimizi tanıtıyoruz" demişsiniz. Zamanı mıdır? Genelkurmay Başkanı eminim ki sizden daha iyi bilir Afyon'u. Yok sizi tanıyacaksak ona da gerek yok. Biz sizi "zaten var olan açık alanlarda içki içme yasağını" yeniden icat etmenizle tanıyoruz. Belki o davranış sizin orada bulunmanıza sebep olanlara hoş gelmiş olabilir ama bu kez inanın kimsenin hoşuna gitmediniz.

Ama sizi görmek, beni her defasında mutlu ediyor.1983 te aynı kafa, beni ve arkadaşlarımı kaymakam olarak atamadığında çok üzülmüştük. Yıllarca sıkıntı çektik. O zamanlar bazıları "hakkınızda hayırlısı buymuş" demişti, gerçekten öyleymiş. Düşünsenize, kaymakam olsam, sizin gibi bir valim olsaydı...Allah muhafaza!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT