26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,627
  %-0.10
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Uyum Uzmanlarına Dikkat!

24 Temmuz 2016 Pazar 09:08

Dünya demeyeyim (çünkü bu oluşum dış güçlerin desteği olmasaydı bu noktalara gelebilir miydi ) ama Türkiye tanımadan benim şehrim (İZMİR ) tanıdı "darbe girişimcilerini".Dış güçler destekli diyorum çünkü ; bu grubun büyüme ve yol alma taktiği " sömürgeci ülkelerin misyonerlik mantığında " Sömürgeci ülkeler bir ülkeyi ele geçirmek için ilk önce o ülkenin çocuklarını hedef alır".Gülen Cemaati de ilk iş olarak hem Türkiye de hemde Dünya da pekçok ülkede eğitime (beyin yıkamaya ) a dan z ye el attı. 
Pazar günlerini çok severdik .Neden mi ? Sayısız lüks aracı ve zenginler kulübünü görürdük semtimizde.Onlar top oynadığımız sokaklardan YAMANLAR KOLEJİNE  geçerken kim bilebilirdi , DARBE GİRİŞİMİ denen  büyük ve tehlikeli oyunun aktörleri olduklarını ?Hafta sonları büyük sohbetleri olurdu.
Çocuk zihnimizle salakça hayaller kurup gülerdik "acaba bu lüks araçların önüne atlasak hayatımız kurtulur mu diye " sanki O GECE tankların önüne çıkanları ezip geçenler onlar değilmiş gibi.Bazen o kadar çok olurdu ki bu lüks araçlar neredeyse koca bir semti kaplardı.
Bu cezbedici güç gösterileri pek çok insanın gözünde onları ulaşılması ve hizmet edilmesi gereken insanlar olarak gösteriyordu.Çocukken hafta sonlarımız bu manzaralarla geçti.Büyümeye başladığımızda bu "zenginler kulübünün" farklı tablolarını görmeye ve duymaya  başladık.Eli yüzü düzgün ,sosyal,konuşmasını bilen,insan ilişkileri ve ikna yetenekleri yüksek gençlerin avına çıkıldı.Bizim muhitte ilk kapısına gidilenlerdendim ( çok konuşma yeteneğimden olsa gerek ).
Kapanacaktık ,evi ve ailemizi unutup onlara biyad edecektik.Sohbetler,hizmetler,ikna çalışmaları yapacaktık.Peki bunların karşılığında ne alacaktık? Güzel bir maaş (dolar üzerinden deniyordu ) ,okul ve burs desteği ,statü ,iş ve zamanı gelince kendi içinde evlilik.Dışardan bakınca herşey mantıklı ve çekici geliyor.Pekçok kişi ve yakın arkadaşlarım kabul etti.Sonra çoğu uzun yıllar hizmet sonrası  yurt dışına cemaat içi evlilik yolu ile gitti .Sanırım hizmete yurt dışında devam edildi master niyetine.O zamanda zor ( inatçı ) biriydim.KATILMADIM !! Hiç düşünmedim bile.Para ve menfaat için kapanmamalı insan içten gelmeli bu güzel duygu.
Olayı şuraya getiricem çok uzatmadan.Her ne kadar ben katılmadıysam da bu gruba , etrafım onlarla sarılıydı.Komşularımız ,yakın arkadaşlarım...Bu sebepten bilirim haliyeti ruhiyelerini.KOLAY KOLAY VAZGEÇMEZLER.Çocukluktan alıp büyütürler ,okuturlar ,meslek sahibi yapıp evlendirirler kendilerinden olanla.Bu çocuklar ailelerinden çok onlara biyad ederler.Söylenen herşeye tamam derler ,saçma bile olsa.Işte bu sebepten yaşandı O VAHİM GECE.Kendi halkına ateş eden ,ezen,bombalayan insanlar çıkıverdi ortaya.Halk dik duruşuyla engelledi onları.Su an hakim olan sakin ortama dikkat lütfen.Bu grubun en önemli özelliği her ortama ustalıkla uyum sağlayabilmesi .Tüm dünyaya bu şekilde yayılmadılar mı ? Uyum ve karşısındakine " sizi anlıyoruz ,yanınızdayız " hissini vererek.İnanıyorum ki su an sokakta nöbet tutan hatta en çok çığırtkanlık yapan pekçok * uyum uzmanları *var.
Ümit ediyorum ki ; mantık ,merhamet ,vicdan ,insanlık melekleri yüreklerine konar ve yeni acı olayların aktörleri olmazlar.

Bu yazı toplam 564 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com