25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,983
  %0.62
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Unutulmaması Gereken Gerçekler

20 Ağustos 2011 Cumartesi 01:49

 

DİYARBAKIR'DA FUTBOL POLEMİĞİ
 
UNUTULMAMASI GEREKEN GERÇEKLER
 
Bilindiği gibi 12 ağustos Cuma günü TÜFAD( Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ) yeni yönetimini tek liste şeklinde seçti. Diğer aday liste DİPFUD ( Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği ) da iyi bir çalışma yapıp üç gün önce haberini aldığı seçimi bir hafta ertelemeye çalıştı ancak eski seçimlerde emelleribe ulaşanlar bu seçimdede aynı yolla tekrar seçildiler.
 
A.Samet KARAKAŞ üçüncü dönem başkanlığına devam etti. Seçim öncesi DİPFUD olarak açıklamalarımız, seçim sonrası kişisel bir açıklamam ve açıklamamda kullandığım bazı sözcükler ve özellikler '' Ergenekon '' kelimesi  hem bazı şahıslara, hem derneğimden yönetici arkadaşlarıma nedense ağır gelmiş ve bu arkadaşlarda bir açıklama ve köşe yazıları yazmışlardı. Ben  ''Ergenekon '' kelimesini kesinkes futbolda ki kirlilikler için kullandım ve o kelime siyasi hiç bir içerik içermiyor yapılan entrikalar ve ayak oyunlarına vurgu yapılmak için söylenen bir kelimeydi başka hiç bir anlam içermemektedir. Kaldı ki Kürtler ilk defa bir birilerine bu kadar yakınken birlikte seçimlere girmişken böyle bir şey neden söylensinki.

DİPFUD' daki arkadaşlarımla ilgili nasıl ki başkan da olsam kişisel düşüncelerimi söyleyebiliyorsam, onlar da demokratik haklarını kullanıp açıklama yapabilirler.
 
Ama şunu söylemek zorundayım ki, ben TÜFAD ile ilgili yaptığım açıklamamı arkadaşlarıma okudum ve ben kendi adımı kullanarak bireysel yazıyorum dedim. Yani kendi adıma yapmış olduğum bir açıklamaydı.
 
Öncellikle şunu belirteyim yazdığım, bütün yazıları ve bir tek kelime söylememişim. Hiç kimseyi geçmişiyle yargılamamışım. Konu kurumsaldır geneldir. Hem de daha iyi anlaşılsın diye açıklama ve analiz gerektiriyor.  Yine tekrarlıyorum
 
Geçmişte yapılan kongrelerin şekli ve yapıldığı yer konumu ile ne halde olduğunu herkes çok iyi biliyor bizleri sevindiren nokta DİPFUD'un adaylığı sebibiyle eskiden 25-30 kişiyle ve hayali imzalarla yapılan kongrelerden sonra bu sayı 90'a çıkmışsa  Belki bu konu vesile olmuştur. Ama şunu belirtmekte fayda var görünen yönetim aynı tas aynı hamam' bu böyle bilinmelidir.       

Yüzlerce hataya rağmen A.Samet KARAKAŞ'TAN tutun en son üyeye kadar. Kişisel hiç bir sorunum olmamıştır olmayacaktır. İkili, üçlü oynayanlarla kişiliğinde ödün verenlere kırgınlığım küskünlüğüm olmayacaktır. Herkes kalitesiyle göre değer görecektir.  Buda değer vereceklerin tasarrufundadır.

15 Yıllık süreç içerisinde yaşananları bütün camia çok iyi biliyor verilen sözleri dik duramayışları ve kongrelerin nasıl yapıldığını yaşanan olayları ve gelinen noktayı her kes çok iyi bilmekte. Bizler daha Demokratik ve çoğulcu bir şekilde icraat yapabilecek kişilerin gelerek hizmet etmesini yaşanan kısır döngüyü kırıp Diyarbakır'ın ve Bölgenin daha etkin temsil edilmesi çabasının mücadelesini vermekteyiz. Ben ve arkadaşlarım bu çabayı sarfederken maalesef bazı insanların Sabah ayrı akaşma ayrı konuşmaları ve konuştuklarıyla yaptıkları arasındaki tezatı gördükten sonra yaşadığımız rahatsızlığı ifade etmek istiyorum.
       
Şimdi bu seçimi ve şahısları kısaca inceleyip olabilecekler, yapılacaklar konusuna geçeceğim.     
 
Birbirine dirsek teması içinde olan kişi ve kurumların sen beni seç ben seni seçtireyim ittifakı Bizimkiler ve ötekiler şeklinde antrenör camiasını bloklara ayrımıştır. Seçimlerde bize yakın olanları Bazı kurumların başına Antrenör olarak görevlendirmekte bu işin diyeti olmuştur.
 
Antrenör olarak çalışan arkadaşlarımızın durumu yine tekrar ediyorum tesadüf ve zorunluktan kaynaklı durumlardır. Bu arkadaşlarımız ne yaptılar ki böyle kara listelerde kaldılar bunun tek açıklaması var içlerine başkalarına almaktan ürkenler kesinlikle ezilmiş psikolijisinden, ve komplekslerinden kurtulmalıdırlar. Çünkü  çok iyi bilmeliler ki bu arkadaşlarda amatörlükten profesyonelliğe gelmişler. İyi takımlarda oynamakla, milli takımlarda  oynamakla, iyi antrenör diploması sahibi olmakla suç işlememişlerdir.
      
Seçim öncesi ve sonrası şahıslarla yazılarla ilgilide bazı tespitlerde bulunmak istiyorum. Bizimle seçim çalışmasına katılarak sizlerleyim diyen insanların Kongre salonuna gidip oy kullanarak Hatta Yönetim listesine girmeleri hem insani hemde ahlaki yönden etik olmamıştır. Herkes istediği kişiyle çalışmak ve onunla hareket etmek serbestiyetindedir ancak şunu söylemek isterimki İnsan dik olur dik durur dik yürür. Bukalemum gibi renk değiştirmez. Kimlerden bahsettiğimi gerek kendileri gerekse camia çok iyi biliyor isim kullanmıyorum ancak gerekirsede olaylarla beraber isimlerinide yazarım.
 
Yönetime girmeyeceğim kongreye gitmeyeceğim TÜFAD yönetiminden memnun değilim deyip yönetime giren ve başlarından geçen onca olaya rağmen hiç birşey olmamış gibi davranan insanlar unutulmamalıdır ki yarın başka biri için sırtlarını dönmeye yatkın insanlardır.
 
Ve son olarak şunu söyleyim ki bizler DİPFUD olarak içimizdeki değerli yönetici ve hamurunu suyunu spordan Futboldan almış isimler olarak her türlü yanlış işlemin ve haksızlığın karşısında duracağımızı yapılacak seçimlerde de Diyarbakırın sporunu yönetmeye talip olacağımızı deklare etmek istiyorum. Bizler Böl Parçala yönet yerine birlikte yanlışları konuşarak adil ve demokratik, paylaşımcı ve temsil gücü yüksek bir camia yaratma şiyarıyla yolumuza devam edeceğiz.
 
Ramazan KAHRAMANER
Bu yazı toplam 7079 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com