1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Türkiye'de Kürt sorunu var mı?
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye'de Kürt sorunu var mı?

A+A-

Ne kadar güzel bir tarihimiz var, gurur duyacağımız atalarımız var. Hata yapmışlar elbette ama her zaman gururlu, başları dik ve namuslu olmuşlar. En kanlı savaşlarda bile cani olmamışlar. Hata yapmışlar ama dürüst olmuşlar, kendi hatalarının sorumlularını dış güçlerde aramayıp, sorumlusu kimse kellesini almışlar. Adalete inanmışlar, değerlerine sahip çıkıp, nam salmışlar, namı olandan korkmamışlar.  Ne muhteşem bir tarihimiz var.

Dün geçti maalesef bitti ve bugünü yaşıyoruz hep birlikte…

Doğru anlaşılmadığı için bitmek bilmiyor Kürt sorunu. Her şeyden önce sorunun başına Kürt dediğimiz zaman zaten bitmeyeceği de anlaşılıyor. Çünkü ülkemizde demokrasi ve insan hakları sorunu var. Ülkemizin bu açığını kullanmaları da gayet doğaldır. Açığı kapatmak yerine büyütmeye çalışırsak olacağı belli zaten.
 
Madem sorunun temeline Kürt halkını koydunuz çözüm önerim basit. Tüm Kürtleri bir gecede öldürün olsun bitsin. Böylece Türkiye daha demokratik ve refah düzeyi yüksek bir ülke olur. Ülkemizde yaşayan ne kadar azınlık varsa bir gecede yok edelim. Zazalar, Süryaniler, yezidiler falan filan…

Geriye kalan Türkoğlu Türkler; dünyanın en dürüst insanları oldukları için mutlu bir yaşam sürsünler. Türkler çok akıllı ve dürüst millettir. Bunu Hürrem Sultan'dan biliyoruz. Harikayız, muhteşemiz, çalışkanız, kimseyi yarı yolda bırakmayız. Fakat başka milletler öyle mi?! Bizim dışımızdaki insanlar ne kötü, bedbaht insanlar. Hepsi ölsün.

Kürt halkını yok saymak kendini yok saymaktır. Samimiyetsiz bir söylemdir. Gerçi biz samimiyetsiz şeyleri severiz. Kültürlü bir Ermeni gazeteci öldürüldüğünde binlerce insan sokağa dökülüp HEPİMİZ ERMENİYİZ diye bağırır. Çok doğru ve yerinde bir davranıştır. Keşke binlerce değil milyonlarca insan yürüseydi. Ancak bir savaş uçağı ile öldürülen 35 Kürt içinde hepimiz Kürt olmalıydık. Askerimiz öldürüldüğünde hepimiz ölmeliydik. Terörist(gerilla) öldürüldüğünde (etkisiz hale getirildiğinde) hepimiz ölmeliydik. Bu nedenle ölen teröriste de ağlamalıyız diyeni yadırgarız biz. Sağduyulu davranırken bile samimiyetten uzak olmayı severiz. Bu ülkenin sahibi bizleriz dedikten sonra sorumluluktan kaçmayı da marifet biliriz…

O, Bu, Şu olana kadar hepimiz insan olsak samimi olsak sorun çözülecek aslında…

Dış güçler ülkemizi mahvediyor, ajanlar bölgede cirit atıyor. İç güçler zaten Allah'a emanet. PKK zaten Amerikan'ın uşağı ama Türkiye'nin en büyük müttefiki yine Amerika. İngiltere dünyayı sömürüyor. Fransızlar çok kibirli, Almanlar çok kaba, Rusların alayı hayat kadını, Rumlar adi, Araplar pis, Çeçenler barbar, Azeriler cimri, İrlanda halkı komple terörist. Bir tek Türkler mükemmel. Kızılderililer aslında Türk,  Çinlilerde Türk,  Brezilyalılar niye Türk değil lan!!! Tüm medeniyetler Türklerden doğdu,  ari ırkız daha ne olsun, Müslümanız da hamdolsun. Fakat Allah ne diye bu kadar ırk yarattı ki; zaten bir Türk dünyaya bedeldi…  

Bu kadar kibir adamı felç eder…

Misafirperveriz, mazlumu severiz, kapımıza geleni kovmayız, komşumuz açsa tok yatmayız, yaratılanı yaratandan ötürü severiz, doğayı severiz, hayvanları severiz, severiz de severiz, sevmeyi severiz.
Teoride her şey güzel fakat pratikte öyle mi?! Çık sokağa bak; karmakarışık, keşmekeş, dağınık, savruk. Spora bak; şike, şantaj, tehdit. Politika desen; küfür kıyamet, sex kasetleri, rüşvet, alavere dalavere. Şehirler ise;eylemler, havai fişekleri, lastik yakmalar,  kapkaç, gürültülü ve kirli.

Ne bekliyordunuz ki, kendine bile gereken değeri veremeyen insanların, kendisinden farklı ırkta olanlara değer vermesini mi?! Günümüzde vatandaşın kendisine faydası yokken vatanına milletine faydalı olmasını mı bekliyordunuz?! Bugün sevdiğimizi yarın döveriz biz. Dünün kahramanları bugünün hedef tahtalarıdır. Güçlüye boyun eğip yere düşene tekme atmayı severiz. Bu yüzden darbe yaptığında “Kenan Paşa çok yaşa” diyenler şimdi O'nu asalım diyorlar. Başbakan Erdoğan'a değil yüzde elli, yüzde doksan oy çıksa fark etmez, yarınların hedef tahtası kendisi olacaktır. Hedef 2023 ya da 2071 fark etmez kendini sevmeyenler tarafından seviliyor ve mutlak sonuna hazırlanıyor.

Türk halkı mağduru sever ve ona oy verir derler, bu da büyük yalan. Biz mağduru değil güçlüyü sever ve kim rakibini ezip geçecek bize de kişisel menfaat sağlayacaksa ona oy veririz. Rüşveti de severiz çünkü rüşvet bizim için ahlaksız bir davranış değildir. Rüşvet komşunun evinde pişen yemeğin bir tabakta bize verilmesi gibi sıcak bir ikramdır. Sonra polise rüşvetçi diyerek damga vurmayı da severiz. Zaten bizim için polis bedavacıdır, politikacı hırsız, avukatlar yalancı, hemşireler hafif kadın, doktorlar zaten para için babalarını bile keser. Sakat dilencilerin de hepsi numaracıdır!! Çünkü karşımızdakini kendimizden biliriz ve karşımızdaki de biziz. Sözde ırkçı değilizdir.

Şimdi düşünün bakalım ülkede Kürt sorunu var mı yok mu diye? Aslında Türkiye'de ''Kürt sorunu''değil, Türkiye'de Türk sorunu'' var. Ülkede adalet, insan hakları ve demokrasi sorunu var. Sadece Kürtlerin değil her vatandaşın kimlik problemi var! Kürt halkına bakıp oh be onlara göre biz yine iyi yaşıyoruz diyerek kendini kandırıyorsan vay haline!! Fena sömürülüyorsun haberin yok demektir!! Hep gariban çocuklar şehit oluyor derler çok doğru. Siz bu güne kadar devlet büyüklerinin veya küçüklerinin çocuklarının şehit olduğunu duydunuz mu? Veya bırakın onu bir BDP'li üst düzey yetkilinin, belediye başkanını oğlunun dağda etkisiz hale getirildiğini duydunuz mu? Ne oluyorsa bu zalim dünyada  garibana oluyor (Dünya zalim değil zalim olan bizleriz)!!!

Bu ülkede çoğunluk maskesi altındaki azınlığın; hepimizi ezmesi ve sömürmesi var. Demokrasi adı altında zorbalık var, dayatma, baskı, korku var. Böyle bir demokrasi bize lazım değil. Ne savaşabiliyoruz adam gibi ne de konuşabiliyoruz. Öylece bekliyoruz… Benim için demokrasi; halkın kendi kendini  kandırmasıdır…

“Saldım çayıra Mevlam kayıra”… Görüldüğü üzere Mevlam kayırmadı, sayemizde çayırda kalmadı…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT