24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Türkiye 10 yıl içinde Ortadoğu'nun en büyük gücü olacak...

09 Ağustos 2013 Cuma 10:43

Türkiye için sinsice darbe planı yapanlar, Türkiye'nin gücünü zayıflatmaya çalışanlar, Türkiye'yi parçalara ayırıp Türk topraklarında Komünist bir Kürdistan devleti ve bir Ermenistan Devleti kurmaya çalışanlar, Türk topraklarını parçalara ayırıp böylece Türkiye'yi kolayca yönetebileceklerini sananlar... Hepinize sesleniyorum, bu hedefelerinize hiçbir zaman ulaşamayacaksınız, Türkiye'yi zayıflatamayacak, güçten düşüremeyeceksiniz. Türkiye 10 yıl içinde Ortadoğu'nun en büyük gücü olacak.

Büyük Türkiye olmak Türkiye'nin kaderinde var. İsrail, Irak, Suriye, Mısır, Tunus, Libya ve Filistin'de aralarında akademisyen, araştırmacı, gazeteci, sivil toplum örgütleri, basın, sanayi gibi 450 kişi ile yüz yüze görüşülerek hazırlanan rapora göre de Türkiye'nin 10 yıl içinde Ortadoğu'nun en büyük gücü olacağı belirtildi.

Peki Türkiye nasıl Ortadoğu'nun en büyük gücü olacak?  Türkiye büyük Türk İslam Birliğinin lideri olarak Avrupa Birliğine girecek, işte o zaman hem Avrupa'yı besleyecek, hem Avrupa'yı güçlendirecek, hem Rusya'nın beli doğrulmuş olacak, hem Ermenistan rahatlayacak, hem İsrail rahatlayacak, hem Filistin sorunu hallolacak. Şunu unutmayın ki Türkiye bütün dünyayı kurtaracak bir devlettir. Bütün dünyanın sigortası gibidir. Çok hayati bir konumdadır. Bunu 10-20 yıl içerisinde bütün dünya görmeye başlayacak ve Türkiye. bütün dünyayı kardeş haline getirecektir. Bu Allah'ın kanunu olarak gerçekleşecek.

Geleceğin Türkiye'sini görseniz tanıyamazsınız. Yani bölgenin tam anlamıyla süper devleti olacak ve söylediğim gibi birçok devlet rahatlayacak, Filistin de rahatlayacak ve İsrail tarihinde görülmemiş şekilde huzura ve güvene kavuşacak. Filistin sorunu kökten hallolacak. Bütün olaylarda kilit nokta Türkiye'dir ve Türkiye'nin lider olması için açık talep var. Bunu Irak da talep ediyor. Türkiye ile birleşmek istiyor aslında Irak. Diğer Müslüman devletler de aynı şekilde Türkiye ile birleşmek istiyor ve Türkiye'nin idaresini istiyorlar. Ama devletler ayrı olacak tabii. Bir manevi lider olarak Türkiye'nin başa geçmesini istiyorlar. 

Türkiye'nin çok büyük bir güç olacağını başbakanımız da dile getiriyor. Gerçekten deçok iyi, güzel günlerin eşiğindeyiz, onu söyleyeyim. Bunu sadece ben söylemiyorum. Yabancı istihbarat kaynakları da, yabancı gözlemciler de bunu söylüyor. Türkiye 2016'larda, 2020'lerde, 2023'lerde süper devlet olacak. Bölge görülmemiş bir bereket ve bolluk içerisine girecek. Hatta rivayette var, diyor ki Peygamberimiz ölüler bile “keşke biz de sağ olsaydık da o hayatı yaşasaydık” derler diyor. Güzel günlerin eşiğindeyiz, hep birlikte Allah nasip ederse göreceğiz.

Bu yazı toplam 5976 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com