1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. TFF'nin ırkçı tavrı
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

TFF'nin ırkçı tavrı

A+A-

Bakın (2009) (2010) Futbol sezonunda Diyarbakırspor'un Süper ligde olduğu 
dönemde, ligin ilk yarısında Diyarbakırspor'un Bursa'da Bursaspor'la oynadığı maçta
hem maç öncesi, hem maç sonrası Bursaspor'un ırkçı ve insanlıktan nasibini almayan, kıt zihniyetli taraftarları tarafindan ne yazık ki o günkü maçta
Diyarbakırspor taraftalarına yönelik çok çirkin ırkçı,faşist ve insanlık dışı saldırılar yapıldı.

Ey adaletli  TFF, madem bu kadar adaletliydiniz neden o gün Bursa'da yaşanan olaylara karşı sessiz kaldınız.
Neden o gün adalet mekanizmanızı devreye sokmadınız.

Olaylı Bursa maçından sonra diyarbakırspor yönetimi  Diyarbakırspor'a yapılan bunca haksızlıklar karşısında  ligden çekilme kararı almıştı.

Bana göre çok yerinde bir karardı. Ama ne yazık ki daha sonra siyasi ve bazı kurumların baskısı sonucunda yönetim almış oldukları bu kararlarından geri adım atmak zorunda kaldılar.

Maalesef o gün yapılan bunca olaylar ve haksızlıklar  karşısında  sessiz kalan Türkiye Futbol Federasyonu tıpkı kafasını kaplumbağa gibi kabuğunun içine sokarak sessizliğe gömüldüler.

NE OLDUYSA BUNDAN SONRA OLDU

Tff Bursa da yaşanan olaylar nedeni ile Bursaspor'a yanlızca para cezası verirken, Diyarbakırspor'a da saha kapama cezası verdi ve ne yazıkki bu karadan sonra Diyarbakırspor'un yok olmasının fitilini ateşledi. Kirli planını devreye soktu. Yani Diyarbakırspor'un yok olmasının baş mimamrı TFF'dir. 

Şayet yönetim ligden çekilme konusunda geri adım atmasaydi bugün koca çınar olan Diyarbakırspor amatör de olmazdı.

Hal böyleyken, bende şimdi şunu söylüyorum sizlere
ey TFF sizin adaletiniz yanlızca doğu takımları için mi devreye giriyor.
Çünkü siz ve sizin gibiler ne anlar adaletten ve sizin bu art niyetli adaletiniz yerin dibine batsın 
lanet olsun. Sizin artık zerre-i miskal inandırıcılığınız asla kalmadı.
Adalet yoksa, oturduğunuz makamların hiç bir hükmü yoktur, NOKTA.

TFF'DEN AYNI SENARYO BU KEZ AMEDSPOR'A

Amedspor Ziraat Türkiye kupasında Bursaspor karşısında almış olduğu anlamlı galibiyetten sonra köşe yazısı yazmadım nedenine gelince bekleyip görelim kimler ne konuşuyor ne yazıyor diye. 
Ama şimdi yazma ve konuşma sırası bende.
 

Ey akıldan, fikirden, adaletten uzak olanlar, hele bir ses bir kulak verin bu tarafa.. Bakın sezon başında Amedspor'un başarısını istemeyen ve her hafta mağlup olmalısını dört gözle bekleyen bazı yerel basın ve yalakacılar her ne hikmetse Bursaspor galibiyetinden sonra bir anda  Amedsporlu oldular ve aynen  dönme dolap gibi 90 derece dönmeye başladılar.

Bakın şunu untmayinki
bu takımın asıl sahibi siz ve sizin gibi yalakacılar değil 
Bu takımın asıl sahibi cefakar taraftarlardır.

SİNDİRME POLİTİKASI

Amedspor Ziraat Türkiye kupasında mütevazi kadrosuna rağmen sırasıyla Bandırmaspor, Şanlıurfaspor,Başakşehir ve  son olarak Bursaspor'u eleyerek kupa dışı bıraktı. Hemn de namağlup olarak buralara kadar geldi.

Amedspor kupa maçından Bursaspor'la deplasmanda oynadığı maçta mükemmel bir oyun sergiledi  ve adeta rakibini sahada silindir gibi ezip geçti Amedspor Bursaspor karşısında almış olduğu anlamlı galibiyetten dolayı hem Diyarbakırsporun intikamını aldı hemde adını çeyrek finale yazdırdı.

Böylesine güzel ve anlamlı galibiyetle hem bizlere hem de doğudaki taraftarlara yaşattığınız mutluluk için başta teknik heyet,sporcular,yönetim ve cefakar taraftarlara 
çok tşk ederim.

NERDE SENİN ADALETİN EY TFF'

Amedspor Ziraat Türkiye Kupası maçında 
Başakşehirspor'la deplasmanda oynadığı maçta Amedspor'a karşı 
90+5 beraberlik golünü atan
Semih Şentürk  ne yazıkki golden sonra Amedspor taraftaların olduğu tirübünlerin karşısına geçip sırf ortalığı karıştırmak için asker selamı yapıp bir anda taraftaları galeyana getirmesine sebep oldu.

Olayların baş mimarı olan 
Semih Şentürk'e ceza verilmezken ne yazıkki Tff Amedspor'a ceza verdi

Kısa bir not: Asker selamı veren Semih Şentürk 
askere gitmemiştir ve askerliğini bedelli olarak yapmıştır.

KUPA BEYİ AMEDSPOR

Kupada çeyrek finale çıkan Amedspor çekilen kurada Fenerbahçe'le eşleşti.

Amedspor'un almış olduğu bu başarılı sonuçlardan dolayı bazı kesimlerce bu başarı engellenmek ve gözdağı verilmek isteniyor.çünkü
Dünkü kura çekiminden sonra önce Amedspor Fenerbahçe ile kendi evinde yapacağı maçı şok bir kararla seyircisiz oynanması daha sonra güvenlik bahanesiyle Şanlıurfa'da oynanması istendi.

Birde bunlar yetmezmiş gibi aynı gün içinde bu kezde Amedspor tesisleri Polisler tarafından basılarak burdaki bilgisayar ve disklere el konuldu.

Bizlerde yapılan bu haksizliklara
karşı daha güçlü bir şekilde tek yürek olarak Amedspor'un yanında olmamız gerekir.

Buradan Amedspor yönetimine son bir uyarıda bulunmak istiyorum. 30 yıldır tribünlerdeyim. Eğer bu TFF'nin aldığı haksız cezaya karşı, eğer bu cezayı gerie çekmediği sürece asla kararınızdan dönmeyin. Eğer kararınızdan dönerseniz emin olun kötü son yok olan Diyarbakırspor'dan asla farklı olmayacak.. Şu anda sizler, bizler haklıyız, haklı olan bunca ezilen, sesin kesen biz, haksızlık yapan, azgınlık, ırkçılık yapan, tepemize çıkanın sözü olacaksa sizinde hiç bir hükmünüz kalmaz...

GÜVENLİK YOKSA 

Amedspor Fenerbahçe maçı güvenlik nedeniyle 
Ş.Urfada oynatılmak isteniyor.

Peki bende bunu sormak isterim madem güvenlik sorunları yaşaniyorsa neden lig maçları burada oynandı ve oynanıyor eğerki güvenlik sorunları varsa o zaman  neden Amedspor'un  Diyarbekirspor'un rakipleri  Diyarbakıra gelerek maçlarını oynuyorlar bunlar insan veya Anne evlatları değillermi?  
yanlızca Fenerbahçe'de ve büyük takımlarda oynayan futbolcularmı insan evladıdır.

SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY DİYARINSESİ.ORG 
SPOR YAZARI

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT