1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Teşekkürler Güzel Valim Hasan Basri Güzeloğlu
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Teşekkürler Güzel Valim Hasan Basri Güzeloğlu

A+A-

Sevgili okurlarım,
Yeni bir yazı da daha buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Her yazımda üstüne basa basa belirttiğim evliyalar diyarı insanlık şehri Diyarbakır’a kim zerre kadar hizmet ederse başımın üstünde yeri olduğunu bu yazımda bir kez daha belirtmek istiyorum. 
İşte Diyarbakır’a hizmet etmekten haz alan ve mutluluk duyan bir önemli değeri  size anlatmak istiyorum.İlk defa bir Vali hakkında köşe yazısını kaleme alıyorum. Diyarbakır’a göreve geldiği günden  buyana  insanlara insanca değer veren  insanların sorunu kendi sorunuymuş gibi çözüm üreten sayın valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun bazı  görmüş olduğum izlenimleri siz değerli okuyucularım ve takipçilerimle paylaşmayı  gerek duydum. 
Dedim ya kim bu evliyalar diyarı insanlık şehri halkına sahip çıkarsa ve gördüklerimi  yazar ve onure ederim. Bu benim insani çalışmalarıma ne kadar değer verdiğimin göstergesidir. Bazen açılışlarda dışarılarda vatandaş çok rahat Sayın valimi görüp derdini anlatabiliyor ve kendisi de sağolsun hiç kimseyi kırmıyor hemen korumalarına  ilgilenin diye talimat veriyor ve daha sonra korumaları arayıp vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyor. Vatandaşlar tarafından verilen bilgileri pusulaları asla atmıyor   hemen gereğini yapıyor . Çok mütevazi çok yardımsever kibirli değil  zaten kibirli olmadığı her halinden belli oluyor. Son zamanlar çok STK’lar ile görüşmeleri gerek basına gerek sosyal paylaşım  sitelerinde görüyoruz hep onure edilmektedir. Yani bir makam mevki sevdalısı değil bu da gerek Diyarbakır halkını ve beni mutlu ediyor. Sayın valimizin Diyarbakır için bir şans olduğunu ve daha çok güzel hizmetler yapacağını biliyoruz. 
Zaman çok  hızlı geçiyor. Önemli olan iyi insan olmak, iyi anılmak, dünyada herşeyin fani olduğunun bilincinde olarak çevremizdeki insanlara karşı kırıcı olmamak. Görevler bir şekilde yapılıyor. Halka iyi davranmak halkı dikkate almak, ‘Allah razı olsun güleryüz gösterdi, insanlara hizmet etti,  söylenir devamlı Mütevazi ve sıcakkanlı yapısıyla yeni görevinde başarılar diliyorum.
Yalnız sayın valimizden birkaç konuya ağırlık vermesini isterim. Özellikle hastanelerde kalan el değmemiş yemekler  çöpe dökülmektedir. Ben  5 yıl önce Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde el değmemiş yemekleri  varoşlarda fakir fukaraya dağıtıyordum bu konuda desteğini istiyorum.
İşçi alımları konusunda Adaletli olsunlar bu konuda desteğinizi istiyorum çünkü işsizlik Diyarbakır’da hat safhada. Bunun yanı sıra sokak çocukları  trafik ışıklarında çok büyük sıkıntılar yaşatıyor. Bu konuda da talimatlarının olmasını temenni ediyorum. 
Diyarbakır’ın en büyük kanayan yaralarından biri kapkaç, bu konuda da sayın valimizin gereğinin yapacağı inancındayım. 
Öte yandan, dilenciler esnafları vatandaşları bezdirdiler her gün şikayet var dikkate alan yok ne yazıkki.
Ve son olarak israf konusuna değinmek istiyorum, Sayın Valim  Kurum kuruluşlarda  yanan elektrikler dikkate alınmıyor israfı önlemek için sizden ricam kamu kurum amirlerine birer uyarıda bulunun. 
Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum