24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Tayyip Erdoğan'ın hedefi ne ve neden engellenmeye çalışılıyor?

24 Aralık 2013 Salı 09:32

Tayyip Erdoğan'ın hedefi Türkiye'nin lider olması ve büyük bir İslam Birliği'nin kurulmasıdır. Batıda bunun farkındadır. Bir süredir Türkiye'nin dış borçlarını ödeyip özgürlüğünü ilan etmiş olması batıyı son derece rahatsız etmiştir. Her şeyden önemlisi Türkiye nerdeyse tarihte ilk defa raydan bu kadar çıkmış, iyice kontrol altına alınamaz hale gelmiş olması küresel güçleri bunaltmıştır. Bu yüzden dış güçler Gezi Parkı olaylarından tutun da birçok komplo ile bu başarılı hükümeti devirmek için çabalıyor.

Son günlerde yaşanan Erdoğan- Gülen çatışmasına gelince, Türkiye'nin güçsüz düşmesini bekleyen Esed'inden Sisi'sine, Neoconlardan komünistlere kadar herkesi sevindirdi bu ortam. Buna acilen bir son verilmeli. Ne Erdoğan'ın yıpratılması ne de Gülen cemaatine bir zarar gelmesi Türkiye'nin faydasına değildir. Gülen cemaatinin okullarının kapatılsa ne olacak? İslam tüm dünyaya hâkim mi olacak? Gülen cemaatinin içinde de yamuk adamlar olabilir ama bu tüm cemaati karalayacağız demek değildir. Yine AKP içinde de dürüst olmayan kişiler olabilir. Bu da Tayyip Erdoğan'ı bağlamaz. Bu halk bu partiye ülküsünden ve idealinden dolayı oy veriyor. Bu halk AKP'den önce nasıl şahsiyetsiz bir ülkeye sahipken AKP'den sonra artık nasıl başı dik bir hükümete sahip olduğunu anlıyor.

Erdoğan hükümetinin 11 yıl boyunca yolsuzlukla yaptığı mücadele de gözler önündedir. 11 yılda 91 bin 687 tane yolsuzluk operasyonu düzenlemiştir.

Hükümet kaçakçılık suçlarıyla da mücadele etmeye devam ederek bu alanda  113 bin 545 adet ciddi operasyona imza attı.

Organize suçlarda 2 bin 234 operasyon, narkotik suçlarda ise 123 bin 18 operasyona imza atan bir hükümetin yolsuzluğa bulaştığını iddia etmek çok güç.

Yaşanan bu olaylarda birilerinin bizi ısrarla geçmişe döndürmeye hazırlandığı açıkça görülüyor. Türkiye ekonomik olarak çökecek, yine batıya muhtaç hale gelecek. Fitne çıkarmaya yüzyıllardır hazır, Türkiye'nin çöküşünü bekleyen binlerce şer odağı şu an “bayram” ediyor. Halkımız bunu görmeli.

Biz 80 öncesindeki yokluklar, anarşi, 90 öncesindeki hukuksuzluklar, 2000 öncesindeki istikrarsızlık ve faili meçhuller döneminden daha yeni kurtulduk. Bir daha bu kaos ve güvensizlik ortamına geri dönmek istemiyoruz.

Sonuç olarak Türk halkı olarak resmin büyüklüğüne bakmamız lazım. Gereksiz çekişmeleri savunmak, Erdoğan ve Gülen'in birbirine düşmesini Türkiye'nin lehine zannetmek çok büyük bir yanılgıdır. Sağın dağılması ya da zayıflaması bu ülke için büyük felakettir. Bu yüzden kışkırtıcı yayınlar yapmak, yalan yanlış haberlerle ortalığı velveleye vermek bu ülkeye ciddi zarar verir.

Kimse unutmasın ki bu ülkede hukuk var, yargı var, adalet var. Eğer bu operasyonlarda bir suçlu varsa, haksız bir kazanç sağlayan varsa mutlaka ortaya çıkarılacaktır. Ama bunu hükümete yıkmak vicdansızlıktır. Sonuçta hükümet dosdoğru yoluna devam edecektir. Tayyip Erdoğan ve hükümeti “büyük Türkiye” idealinden asla vazgeçmeyeceklerdir.

 

Embedded image permalink

 

Bu yazı toplam 3534 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com