23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara11 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir19 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,556
  %0.06
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Tarih Sizi Affetmeyecek

19 Ocak 2012 Perşembe 00:54

Sonunda bunuda gördük! Bugün kongrede görüldüki kimse Diyarbakırspor'un yarınlarını düşünmüyor.

Daha düne kadar geçmiş yıllarda klübe verilen minübüs hatlarının kiraya verilmeyip satılmasını ve klübün bu şekilde akar bir gelirden yararlanmasının önünün kapandığını savunan kişiler,bugün maalesef Diyarbakırspor'a geçmiş yıllarda bir hayırsever iş adamı tarafından bağışlanan 100 dönümlük arazisinin satışına onay verdiler.

Bu gün kongrede yaşananlar bir komedi oyunundan öteye geçemedi.

Daha 15 gün önce Olağanüstü kongre kararı alan,son günlerde ardı sıra verdikleri demeçler ile kesinlikle aday olmayacaklarını beyan eden,futbolcuları ve klüp personeli ile vedalaşan,hatta giderayak bu kişilere karşı suçlayıcı ve onur kırıcı demeçler verip işi klüpte bahis olaylarının uzantıları var diyecek aşamalara kadar getiren fakat bunlara halen bile açıklayıcı bir cevap veremeyen Nurullah Edemen yönetimi ne hikmetse dünden itibaren atağa geçip tabiri caizse sağ gösterip sol vuruyor.

Dün, Diyarbakırspor'un kongre kararı almasından sonra yönetim kurulu oluşturma çalışmalarında bulunan bir iş adamı ile telefonla görüşen,istifa etmediklerini,klübü ortada bırakmayacaklarını,listelerinin hazır olduğunu ve kongrede aday olacaklarını,hatta iş adamından kendi listelerinde beraber çalışmalarını dahi teklif eden bizzat Sayın Nurullah Edemen'dir.

Şimdi soruyorum Sayın Edemen'e ve yönetim kuruluna!

Ne oldu da dün ani bir manevra ile dönüş sinyali verdiniz?

Ne oldu da yönetim oluşturma çabası içerisinde olan iş adamını arayıp bu niyetinden vazgeçirmeye çalıştınız?

Madem tekrar görev alma niyetinde değildiniz,neden? Böyle bir çabanın içine girdiniz?

Neden klübe aylar önce Fifa ile ilgili yazı geldiğinde gereğini hemen o hafta içinde yapmadınızda çok sonradan ajitasyon kokan bir savunma hazırlayıp gönderdiniz?

Neden İyi niyet göstermeyip transfer yasağı gelmesine engel olan yabancı futbolcu alacağını yatırmadınız da Diyarbakırspor'un elini kolunu Fifa karşısında bağlar duruma düşürdünüz?

Kurumlarda devamlılık esastır biliyorsunuz.Neden temsil ettiğiniz makamın gereğini yerine getirmediniz?

Bugün Kongrede yaşananlar tam bir komediydi

Bugün kongre salonuna girerken gerçekten güzel bir ortam vardı.Salonun Diyarbakırspor'un şanına yakışır şekilde Dizayn edilmesi,Organizasyon,slayt gösterileri ile geçmişe yolculuk takdir edilecek cinstendi bunlar için teşekkürü unutacak değilim,fakat adım adım sergilenen oyunu görünce inanın o mekanın ve güzel organizasyonun hiçbir anlamı kalmadı gözümde.

Tüzüğe hakim olmadığı açıkça belli olan bir Divan heyeti,ben iyiyim o kötü imajını slaytlar ile sergileyen ve bu yönde bir konuşma yapan Sayın klüp başkanı Nurullah Edemen.

Oylamalarda red oyu kullanan delegelere neden red oyu kullandığının cevabını isteyen ve bunu sorgulayan yandaş delegeler.

 açıkça şahsıma laf atan bizzat Sayın Edemen'in yakınları şunu bilsinlerki ben asla doğrudan vazgeçmem,bir delege olarak bir Diyarbakırspor taraftarı olarak her zaman doğruları dile getirmekten ve o yönde hareket etmekten çekinmem ve her ortamda da ''hodri meydan'' diyecek kadar da asil bir duruşa sahip olduğumu belirtirim.

Diyarbakırspor'u siz ve sizin gibi Diyarbakırsporluyum diyenlerden öğrenecek kadarda çaylak değilim,her ortamda sizlerle Diyarbakırsporu tartışacak bilgi, birikime ve eğitim seviyesine sahip 39 yaşında 31 yıllık bir Diyarbakırsporlu olarak bunu çok rahat ifade edebilirim.

Benim itirazım mali tobloya ve bu yönde bilançonun oylanmasına kongrede red oyu verdim. Bilanço okunduğunda bir çok kesimin alacağının hakketmedikleri şekilde  yazıldığını fakat en çok alacağını hak eden klüp personellerinin alacağının o bilançoda gözükmemesine itiraz olarak,bir emeğe saygının göstergesi olarak red oyu kullandım.

Klüpten alacaklı olanların siz dahil Sayın Edemen alacaklarını hak etmediklerine yürekten inandığım için red oyu kullandım.

Çünkü benim Lügatımda klübe para hibe edilir,Borç olarak yazılmaz.

Diyarbakırsporluluk bunu gerektirir...

Denetmen raporlarında bu bilançolar nasıl rapor edildi? veya geçmiş yönetimlerin hesap ibraları nasıl yapıldı o beni bağlamıyor,onu o gün oylayanlara sormak gerek. çünkü ben çoğu kongreye katıldım bugüne kadar ve hep haksız ibraların karşısında oldum  ilk defa bir delege olarak oy kullanıyorum ve bu oy hakkımı bu kongrede her iki oylamada da red oyu vererek vijdanım rahat bir şekilde yerine getirdiğime inanıyorum.

Bugün kongrede yaşananlar bir komediydi yine tekrarlıyorum. Daha önceden planlanan senaryolar ortaya kondu .Yeni oluşumların önü kapatıldı engel olundu ve günü birlik çözümler üretmek adına Diyarbakırspor'un mevcut 100 dönümlük arazisinin satılması yönünde yetki alınması için önerge verildi ve bu önergeye birkaç yürekli adamın dışında çoğunluk evet dedi.

Elbet tarih bunlarıda yazacak,Elbet Diyarbakırspor'un günü birlik çözümlere kendi öz mülklerini satarak önünün aslında kapatılmak istendiğini gün gelecek bugün o ''evet''lere kalkan Ellerin sahipleride görecekler ve o zaman umarım yüreklerinin derinliklerinde bir yerleri ''cız'' edecektir.

TEŞEKKÜRLER BİR KAÇ YÜREKLİ ADAM

Arazinin satışına önerge verilmesi esnasında "Bugün Diyarbakırsporlu olmaktan utanıyorum.Bugün klübümüzün varolan mülkleri satışa sunuluyor,ben buna engelim ve kınıyorum bu kararı,Bu kongrede olanlar sadece bir komedidir. Böyle bir kongre tarih boyunca görülmedi" dedim.tepki aldım normaldir çünkü onlar gibi düşünmedim,çünkü ben Diyarbakırsporluyum.Kendime teşekkür etmiyorum takdir beni tanıyanlarındır.

Fakat benden çok alkışı ve teşekkürü hak eden birkaç cesur adamı buradan yazmadan geçemeyeceğim.

Başta ASKERİ KAYA

Dün takdir ettim kendisini.konuya hakim,ne yaptığını bilen,çözümü reel bakış açısıyla değerlendirip önerilerini ve direktiflerini verebilen bir duruş sergiledi.

SALİH AKÇADAĞ

Damardan Diyarbakırspor'lu.Babası diyarbakırspor tarihinde bir idol benimde çok sevdiğim Sayın Şeyhmus Akçadağ.

''arazinin kongrede mali bilanço açıklandığı zaman adı bile yok bu da demek oluyorki bu arazi Diyarbakırsporun olarak gözükmüyor. Ben bu yetki talebinin doğru olmadığını belirtmek istiyorum. Dedi'' Bam teline bastı adeta,yöneticilik dersi verdi birilerine,yöneticiyim diye geçinenlere…

Geçmiş aylarda babası ile ilgili bir yazı kaleme almış ve o yüce insanın ne kadar büyük bir Diyarbakırsporlu olduğunu örnekler vererek yazıya dökmüştüm.Dün onun oğlu Salih Akçadağ babasına layık bir evladın duruşunu sergiledi.İçten,samimi,gerçek… zaten sevdiğim bu insan gözümde dahada büyüdü teşekkürler Salih Akçadağ.

M.YILMAZ BAY

Benim arkadaş demeyi uygun bulmuyorum ''dostum'' diyeceğim gerçek bir Diyarbakırsporlu.

Kendisiyle kendi sunduğu proğramda daha ilk proğramda zevk aldığım,Diyarbakırsporluluğuna daha iyi şahit olduğum bir yürekli spor yazarı.

Divandan söz talep etti, konuşmasında ''bu arazinin satışına karşı olduğumu ,bu satıştan elde edilecek gelirin nerelerde kullanılacağının mutlaka altının çizilmesi ya da açıkça belirtilmesi gerekiyor,Arazinin satışından elde edilecek olan gelir ile kulübün transfere engel borçları için kullanılacak, kurum borçları ödenecekse, kullübün önünün açılması sağlanacak ise tartışılması gerekir. Ama bu geliri eski yöneticilerin borçları için kullanacaksınız bunu kabul etmemizi kimse bizden beklemesin." dedi.

Başka söze gerek varmı? Teşekkürler Yılmaz Bay.

Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim;konuşma yaptığım sırada ve red oyu kullandığım sırada bana sözlü sataşan kahramanlık yapan kişilere karşı sevgili Yılmaz Bay arkamda durdu,salon çıkışına kadar eşlik etti ve Nevzat Türker beni koruma adına sahiplendiler çok teşekkür ediyorum kendilerine bu dostluklarının bir örneği tabikide.

ama ben her zaman herkesle istedikleri yerde istedikleri zaman hesaplaşmaya hazırım,Diyarbakırspor için kimseden korkum asla olamaz,istediğim ve bildiğim doğruları her yerde söylerim arkada konuşmam varsın kimin bir hesabı varsa buyursun gelsin,Başüstüne…Kuru kalabalığa meydan bırakmayız EVEL ALLAH…

Evet bugün bir komedi oyunu sergilendi o güzelim salonda,o güzelim organizasyonda. Elbet tarih bunuda yazacak,tarih bu satılan mülklerin Diyarbakırspordan neleri götürdüğünü elbette yazacak.

Yemeye alışkın,günü birlik çözüm üreten bir kültürden beslenen yönetimler olduğu sürece daha çok acı çekeceğiz.

Bugün yaşananlara bizim Diyarbakır şeher çocuğu jargonunda ne denir biliyormusunuz?

Elbette bilirsiniz Diyarbakır çocuğuysanız bilirsiniz ''DEZGEYE DÜŞÜRDİLER''

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 16930 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com