28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Suratsız Suratlar

24 Haziran 2016 Cuma 08:43

Nefret ettiğim tek kelimedir KEŞKE .Hatalarını doğrularından çok sevmeli kişi ; kendisini şekillendirip , olgunlaştırdığı ve  pişirdiği için.En iyi öğreti yanlışlarımızdan ders almaktır.
* Dost dediğimiz üç beş kişiden darbe alsak anında olgunlaşıyoruz ve insanlara karşı daha temkinli olmaya başlarız ,
* Arkamızı kollayan dayımız , sevgilimiz ,ağa babamız ,yedi sülalemiz  yoksa daha dik ve güçlü durup , ayaklarımızı daha sağlam yere basarız ,
* Annemiz komanda eğitiminde sertifikalı bir uzman ise ( tıpkı benim ki gibi ) evin tek kızı olsanız dahi hayata kafa tutar hale gelirsiniz .
Bu örnekleri daha da arttırabiliriz .Kelimelerimiz sayısız ve sınırsız deneyimlerinizden dolayı . Kelimelerimiz ; öfke , kızgınlık ,kırgınlık ,sevgi , aşk , dostluk , vefa ,emek , göz yaşı dolu hayatın bize sunduklarından ötürü.
Bu yoğun kelime trafiğinde olmayan tek kelimedir * KEŞKE * Olmadı , umarım bundan sonra da olmaz .Peki KEŞKE leri ençok kimler kullanır sorarım size ??
* Mükemmeliyetçi insanlar !!! * Bu insanlardan uzak durmak gerekir zannımca.Laf aramızda çok sıkıcı olurlar.Huzur ve lezzet vermezler yanına , ötesine , berisine.Ne deseniz ne yapsanız memnun olmazlar ,tebessüm etmezler.Öyle bir gererler ki ortamı ; allahım burada ne işim var deyip ,  yer yarılsa da içine girsem diyecek kadar da kendinizden nefret edersiniz.
Benden size tavsiye , çıkarın bu insanları hayatlarınızdan  CANLAR .Ola ki mecburiyetten onlarla görüşmek zorunda kalıyorsak , allah yar ve yardımcımız olsun demekten başka çaremiz yok.Ben bu insanlara * SURATSIZ SURATLAR * diyorum. Çağımızın en etkili psikolojik işkence yöntemini kullanıyorlar ; duruş , hal ,hareket ve söylemleri ile .Onlara göre hayat sürprizsiz ve tek tip olmalı.Başarı odaklı ve hataya yer verilmeyen seçimler yapılmalı ; maddiyat , makam , güç , saltanat en önemli meyveler olmalı.Manevi huzur ,vefalı dostlar da neymiş canım ? Boş lakırdıymış onlara göre.Paran varsa herşey tamammış mış mış...
KEŞKE leri çok olur bu tip insanların , hiç birşey ile mutlu olmazlar.
* KEŞKE oraya gitmeseydim ,
* KEŞKE şunu yapmasaydık ,
* KEŞKE bu işe girmeseydim ,
* KEŞKE KEŞKE KEŞKE .....
Aslında onları mutsuz eden ve suratlarını meymenetsiz kılan lanet olası kelimedir KEŞKE .
" Olmuşa ve ölmüşe çare bulunmaz ". Geçmişi bırakıp önlerine bakmayı bir öğrenebilseler ne güzel olurdu hem onlar için hemde bizim için.Mutsuz ruh halleri ile zehirlemezlerdi insanoğlunu .Dilerseniz " suratsız suratları ve mız mız insanları " bir kenara  bırakalım.İnanın ruhum daraldı anlatırken bile .
Birde öyle insanlar var ki evlere şenlik , gönüllere ilaç ,yüreklere huzur misali.Adeta doping yaparlar tüm temel taşlarımıza .Onları göremesek  de her sabah günaydın demeyi   görev biliriz bu insanlara  . # Dilek Ağacına  bez bağlayıp dilek tutarız #
; günaydınlarımız ve merhabalarımız ile.Böylelikle günümüze tüm güzelliklerin dolmasını temenni ederiz  # Dilek Ağaçlarımızdan #
Şu gözlerimiz göremese de , gönül gözümüz analiz eder onları , ve EVET dersiniz aynı yolda yürümeye , dost olmaya ,emek vermeye.Yorulduğunuzda sırtınızı dayayacağınız dağ gibidir bu insanlar.Onlardan aldığınız güç ile ; aklınız ,ruhunuz ,üretiminiz adeta şaha kalkar.Kim ne derse desin umursamazsınız tüm olumsuz soylemleri.Keşkeler ,şüpheler  olmaz ne dilinizde ne de zihninizde onlara karşı .
Kolayı herkes sever , marifet zor olana ve herkesin hayır dediğine  başım üstüne  demektir.
Tüm bu azim savaşının en güzel yanı nedir biliyor musunuz ? Moralinizi bozmaya ve sizi mutsuzluğa mahkum etmeye çalışan insanlara ; maddi , manevi ve elde ettiğiniz kariyer başarıları ile cevap vermektir.
SURATSIZ SURATLARA UZAK , GÜÇ VEREN DOSTLARA YAKIN GÜNLER HEPİMİZE 

Bu yazı toplam 7372 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com