1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Suçlu kim?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Suçlu kim?

A+A-

3.Ligde Şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor kendi saha ve seyircisi önünde Şampiyonluğun güçlü adaylarından  Keçiörengücüspor'u konuk etti.

Vanspor deplasmanında galip gelen Diyarbakırspor 'da tüm gözler hafta sonu oynanacak zorlu Keçiörengücüspor maçına çevrilmişti. Büyük ölçüde lig şampiyonluğunu belirleyecek olan bu önemli maça taraftarların çok yoğun bir ilgisi vardı.

Azrailler Gurubu  hafta boyunca el emeği, göz nuruyla hazırladıkları, biz babadan böyle gördük Diyarbakırspor sevgisini; gösteren o muhteşem kareografisi görülmeye değerdi. Türkiye'de belkide sadece 1-2 büyük takımın yapacağı bu tür güzel işleri Diyarbakır'da bizlere izlettirdikleri için, bu işe emek harcayan, gece gündüz demeden çalışan bu çocuklara, Azrailler Gurubunun tüm fertlerine yürek dolusu teşekkür ederim

Gelelim maça,
Türkiye liglerinde bile bir çok takımın maçları çok sönük, elle sayılacak kadar taraftar ilgi gösterirken, 3.ligde bir takımın maçında tribünlerin neredeyse tamamen doluluğu, tüm kesimlerin takdirini toplamaya devam ediyor.

Çok yoğun bir şekilde taraftarların desteğini arkasına alan Diyarbakırspor maça iyi başladı. Karşılaşmada 26.ve 41 dakikasında Keçiörengücüspor'dan Mehmet Yılmaz ve Osman Özçelik gördükleri ķırmızı kartla takımlarını 9 kişi bıraktılar.
Diyarbakırspor  penaltıdan bulduğu golle ilk yarıyı 1-0 önde kapatmış. Maçta hem skor, hem de sahadaki oyuncu sayısı, taraftar üstünlüğünü  neredeyse tüm avantajları ele geçirmiş Diyarbakırspor'dan ikinci yarı artık fark bekleniyordu.

İkinci yarıda maalesef geriye yaslanarak bir türlü ileriye dahi çıkamayan ve rakip 9 kişi kalmasına rağmen Diyarbakırspor'u sahada silip süpüren Keçiörengücüspor 90+3 te bulduğu golle beraberliği yakaladı.

Bu şartlar altında bir maçta puan kaybediliyorsa bunun adına, ruhsuzluk, korkaklıktan başka ne söylenebilir. Bu şekilde bir futbol oynarsan işte böyle rezil de olursunuz.

Ankara temsilcisi 9 kişi kalmasına rağmen sahada, Diyarbakırsporlu futbolculara adeta futbol dersi verdi. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan, istediğini alan Keçiörengücüsporlu  futbolcuları tebrik etmekten başka yapacak hiç bir şey yok. Ben bir ara, Keçiörengücü'nü sahada saymaya başladım, bunlar nasıl 9 kişi diye. O kadar etkili oldular ki sanki bizimkiler 9 kişi, onlar ev sahibi ve saldıran taraf pozisyonundaydı. Bırakın  beraberliği, galibiyeti dahi hakkettiler.

Maçtan sonra Keçiörengücüsporu tribüne çağıran,  Diyarbakırspor taraftarı bir kez daha tüm Türkiye'ye centilmenlik dersi verdi. Ama malesef bu güzel tabloyu her zaman ki gibi bir gözü kör, diğeri sağır ulusal basın göndeme dahi getirmedi. Olsun biz bunlara çok alışığız.

Maçın hakemi ile ilgili hafta içinde kulağımıza bazı duyumlar gelmişti. Fakat hakem karşılaşmayı dört dörtlük yöneterek aldığımız duyumları boş çıkartıp, bizleri yanılttı.  Bizlerde bu hakkaniyetli yönetimden dolayı kendilerini kutluyoruz.

Maç sonu o üzüntü ve içimdeki acıyla olsa gerek, kafileyi taşıyan otobüse binip sporculara bazı hoş olmayan cümleler için Özür dilerim. Bunun için hiç bir mazerete sığınmıyorum, evet ne kadar canım yanmış olsa da yaptığım yanlıştan dolayı çok üzgün olduğumu bir kere daha belirtmek isterim.

Perşembenin gelişi çarşamba'dan belliydi  Sayın Başkan.!

Suçlu aranıyor,
Maç başı parasını almayan sporcular suçlu,
Kulüpte çalışıp maaş almayan Personeller suçlu,
Takımın başında olan hoca suçlu,
Yaz kış yağmur çamur demeden takımın destekleyen taraftarlar suçlu,
kulübün menfaatlerini düşünen bazı basın mensupları suçlu,
Şehmus şenyegit Servet Can suçlu,
Av . İbrahim aylak Yılmaz ulu suçlu,
Peki bunların hepsi suçlu da
Sizin hiç mi suçunuz yok sayın başkan...

Başkan şimdi soruyorum size,
1-2 maç dışında kaç maça geldiniz?.
Sporcuların çoğu sizi daha tanımıyor bile.
Kulüp içindeki sorunların ne kadarından haberdarsınız

Sporcuların alacakları ödenmiyor
Personeller maaşlarını alamıyor
Yapilan yanlış transferlerden haberin olmuyor.
Akıl hocalarının lafıyla hareket eden,
Bir kulüpte 2-3. baş varken,
Kulübün yetkilisi kimdir daha bunlar belli değilken,
bu kulüp nasıl başarılı olsun..

Bu kulübün içinde sorunların olduğunu,
her defasında dile getirmemize rağmen,
Kulüp Başkanı bunları sürekli sümen altı etti,
sürekli görmemezlikten gelindi.

Başkansız kulüp çobansız sürüye benzer .
Bir yıllık emek göz göre göre heba oldu.

Koltukta oturarak kulüp yönetilmez,
Yeri geldiği zaman elini masaya vurmasını,
bilmelisin Sayın başkan.
Yoksa iş işten çoktan geçecek.

Dost hep acı söyler...

SAYGILARIMLA
Ramazan Tugay
Azrailler Gurubu Başkanı

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT